Wasze opinie o Windows 7 i 8

/ 58 odpowiedzi
xxxczokxxx

a propo systemów to jaka jest różnica miedzy 32 bit a 64 bit  i jak to ma sie do szybkosci (2013/04/01 23:03)

kedzio

Systemy 64 bitowe są dwa razy szybsze od systemów 32 bitowych. Obsługują szersze instrukcje dla procesorów, czyli przetwarzają na jeden cykl 64 bity informacji ( jakieś 8 bajtów). Systemy 32 bitowe mogą obsłużyć jedynie 4 giga pamięci operacyjnej, a 64 bitowe w wersjach Home mogą śmigać po 8 giga ramu, natomiast wersje wyższe, np Ultimate, Professional, mogą obsługiwać ram nawet do 192 GB!!! Inaczej też wygląda obsługa twardych dysków, które jak wiadomo osiągają już pojemności liczone w TB! Mogą występować problemy jedynie ze starszymi urządzeniami, do których producenci postanowili nie tworzyć nowych, 64 bitowych sterowników. Aby używać systemu x64, jest konieczne posiadanie komputera wyposażonego w procesor wykonany w architekturze 64 bitowej. Jednym słowem już niedługo nie będzie wcale systemów 32 bitowych.   :) (2013/04/02 08:05)

kedzio

Jeszcze jedno. Nie ma sensu instalować systemu x64 jeśli nie ma się pamięci co najmniej 4 GB. (2013/04/02 08:54)

xxxczokxxx

Jeszcze jedno. Nie ma sensu instalować systemu x64 jeśli nie ma się pamięci co najmniej 4 GB.

a co jeśli tak zrobie to bd muliło komputer ( zainstaluje 64 przy 2 gb)
 a i jak się maja starsze gry czy bd sie dalo je uruchomic jakos niewiem jakis tryb zgodnosci tak jak jest w xp? (2013/04/02 11:20)

kedzio

System będzie chodził jak zwykły, 32bitowy, ale może też spowalniać. To nie ma sensu. System 64 bitowy powinien mieć co najmniej 4 GB Ramu. Ja to widziałem na własne oczy, bo kiedyś próbowałem. Uwierz mi, lepiej wtedy zainstalować Win7 w wersji x32. Będzie działał jak XP. Tyle, że ma inny interfejs i szatę. Poza tym, są podobne. (2013/04/02 11:44)

kedzio

Za ciotką Wiki:

interfejs użytkownika – część oprogramowania odpowiadająca za interakcję między aplikacją i użytkownikiem

interfejs graficzny – interfejs użytkownika komunikujący stan programu w postaci graficznej na ekranie (lub wyświetlaczu), który jako wejście wykorzystuje urządzenie wskazujące (myszkę, touchpad, tablet, dżojstik itp.) i klawiaturę,

Czyli to, co widzisz na ekranie, gdzie są te wszystkie wirtualne klocki, przyciski, koperty, odnośniki, gdzie klikasz myszką na dany element, by wywołać dany skutek. To inaczej INTERFACE.

(2013/04/02 12:49)

Wedkarstwomazowieckie

Dla mnie najlepszy jest xp mam go na kompie,a laptopie 7.Jakby miał wybierać miedzy 7 a 8 wybrał bym 7,bo 8 za mocy majsterszyk. (2014/01/04 14:50)

Jakub Woś

Dla mnie najlepszy jest xp mam go na kompie,a laptopie 7.Jakby miał wybierać miedzy 7 a 8 wybrał bym 7,bo 8 za mocy majsterszyk.

Nie masz Win 8 a się na jego temat wypowiadasz. Zauważyłem że to nie jedyny przypadek kiedy wypowiadasz się w temacie w którym nie masz doświadczenia. Radziłbym więcej pokory, więcej czytania mniej pisania. (2014/01/04 16:07)

użytkownik65213

Od wakacji korzystam z Windows 8 i muszę przyznać iż moje pierwsze wrażenie po kontakcie z tym systemem nie było miłe. Wstyd się przyznać ale nawet miałem problem z wyłączeniem laptopa. Aby to uczynić musiałem skorzystać z przeglądarki. Teraz już sobie nieźle radzę z tym systemem jednak gdy tylko mam okazję skorzystać z mojego poprzedniego laptopa z Windows 7(odziedziczył go mój syn) to to czynię. (2014/01/04 19:01)

deko1910

Aktualnie korzystam z Windowsa 8 i z przykrością muszę przyznać że nie jestem zadowolony. Po dwóch miesiącach występują skoki zużycia procesora do 99% oraz pamięci RAM jak i jego innych funkcji. Dla osób początkujących będzie trudny w obsłudze z racji takiej że ilość bajerów wprowadzona w tym systemie jest podniesiona do potęgi "n". Wybrałbym Windows 7, jest o wiele stabilniejszy w porównaniu do Windowsa 8. (2014/01/04 19:15)

berthold

win 7 z mało ramu typu 3 gb w wersji 64 bit będzie walił wiatrakami jak opętany ja tak mam po instalce 32 bitowego jest zdecydowanie ciszej a szybkości działania nie zauważyłem
AMD phenom quad-core tyle ode mnie (2014/01/04 19:52)

Jack14

Może z tym co napiszę wielu z was się nie zgodzi ale mój pogląd jest taki:

Win8 został stworzony do mobilnych urządzeń, których "sterowanie" odbywa się za pomocą "palca" (ekranów dotykowych). Przenoszenie do sytemów stacjonarnych to jedna wielka pomyłka. Win7 obecnie jest stabilny i na stacjonarnych komputerach wystarczający.

WinXP jeden z najlepszych produktów "stajni" Microsoft został niestety uznany na przeżytek, a szkoda. "Wiśta" totalna lipa WIN7 zdecydowanie lepsza od poprzedniczki, a WIN8 to już ?

Pozostawiam kolegom i koleżankom do własnych rozważań.

(2014/01/04 20:08)

berthold

Może z tym co napiszę wielu z was się nie zgodzi ale mój pogląd jest taki:

Win8 został stworzony do mobilnych urządzeń, których "sterowanie" odbywa się za pomocą "palca" (ekranów dotykowych). Przenoszenie do sytemów stacjonarnych to jedna wielka pomyłka. Win7 obecnie jest stabilny i na stacjonarnych komputerach wystarczający.

WinXP jeden z najlepszych produktów "stajni" Microsoft został niestety uznany na przeżytek, a szkoda. "Wiśta" totalna lipa WIN7 zdecydowanie lepsza od poprzedniczki, a WIN8 to już ?

Pozostawiam kolegom i koleżankom do własnych rozważań.

tylko win 7 ma jedną wadę , straszne rozrastanie nie wiedząc dlaczego po instalce jest np 12 gb a po 3 tygodniach już 18 gb ,tego nie było w XP (2014/01/04 20:32)

kux

CześćNaprawdę z ciekawości zapytam:co takiego ma 7 i 8 a czego nie ma XP Professional ?Bawiłem się 8 u znajomych ( dokładnie bawiłem a nie na nim pracowałem ) i powiem szczerze, że oprócz tych kafelków nie zauważyłem niczego co działałoby inaczej niż w XP. No oczywiście pewne rzeczy są w innym miejscu, inaczej się nazywają itd.W tym miejscu należy jeszcze dodać to, że pomimo, że 8 może być dobrym systemem należy poczekać z jej instalacją na pojawienie różnych łatek, poprawek i nakładek jak to Microsoft ma w zwyczaju. To samo było z XP. W tej chwili jest to dobry stabilny system, który w razie czego ( problemów ) posiada dużo rozwiązań w necie.JK

ma obsługę dysków SSD, a dysk SSD daje niesamowitego kopa komputerowi przy  stosunkowo niewielkich kosztach

a ogólnie w temacie:
xp to żaden krok naprzód - system jest przestarzały i niewspierany.  może się okazać, że nowa drukarka czy napęd nie posiada już do niego sterowników
to był fajny, udany, dopracowany system ale 10 lat temu

vista - porażka - niestabilna pomyłka

7 - dobry, stabilny, współczesny, wspierany system

8 - będzie szok i różnie o stabilności mówią. na moje za świeży

reasumując 7

edit:
nie umiem wyedytować tego posta by wyświetlał się poprawnie - silnik tego forum mnie jakoś nie lubi
(2014/01/04 20:45)

Roxola

Mariusz (mariusz54) nie tylko Ty miałeś taki problem  :)  ...pocieszyłeś mnie tym postem. (2014/01/04 20:45)

berthold

Dziś w sklepach lapki głównie z 8.
Z siódemką też już nie wiele, i raczej przestarzałe lapki.
Pracuję na XP z 2003r. Koleś wgrał mi kilka rzeczy z nowszych, co zmieniło wygląd i go przyspieszyło. Ale jest ro lapek córki i już troszkę dobity.
Dlatego chcę coś dla siebie, bo już po woli wojna w domu o dostęp...

Oki widze że jest coś takiego by go upodobnił do innych systemów.
Powiedzcie mi jeszcze czy jest problem z zamontowaniem programów zkrakowanych, bądź innych darmowych?
Mam jeden na XP, i bardzo mi na nim zależy. Obawiam że nie ruszy mi na tych nowszych... a darmowej wersji i to z pełną opcja nie dorwę...

Spokojnie, nie będzie żadnych problemów z instalowaniem programów oryginalnych inaczej.

nie wszystko się da zainstalować bo na przykład VAG-com na win 7 64 bit nie postawisz ale na win 7-32 bit jak najbardziej
to akurat program do diagnozy aut ,pewnie kilka innych też by nie działało (2014/01/05 10:32)

użytkownik65213

Mariusz (mariusz54) nie tylko Ty miałeś taki problem  :)  ...pocieszyłeś mnie tym postem.

Domyślam się że nie był to odizolowany przypadek. Wujek Google sporo już wiedział w tym temacie.
(2014/01/05 16:13)

lukasz0912

jak zrobić żeby nie wyskakiwały okna z reklamami? Mam windows7 i co jakiś czas otwiera mi się nowe okno z reklamami/grami. Zmieniłem przeglądarkę zainstalowałem wtyczkę która miała blokować reklamy ale ona blokuje tylko reklamy na odwiedzanych stronach a te dalej się otwierają. Idzie coś z nimi zrobić? (2014/01/05 16:29)

Artur z Ketrzyna

tylko win 7 ma jedną wadę , straszne rozrastanie nie wiedząc dlaczego po instalce jest np 12 gb a po 3 tygodniach już 18 gb ,tego nie było w XP

No własnie. Córcia właśnie se go wgrała na swego lapka. 1,5 G-Ram, i dysk 80 G.Partycje zrobili 40/40.I co nie na prawie nić a dysk "C" 40 g, jest już zapełniony.Dziś byłem u kumpla z nim. I przejrzał dysk. oprócz W7 i aktualizacji, prawie nic nie było.Diagnoza;Jak go zrobić to z W7 dysk "C" musi mieć najmiej 50-60 g(totalne minimum)A z XP profeszional, 40g śmiało wystarczy na dysk "C". No i wgrywając wkładkę można go lekko upodobnić wizualnie do Wisty czy W7.Tak więc czeka ten komp nowa przemiana i powrót do XP. (2014/01/05 17:33)

JKarp

"Tak więc czeka ten komp nowa przemiana i powrót do XP."
Z tego co wiem chyba nie da się wrócić do starszej wersji systemu.JK (2014/01/05 18:45)