Wasza najskuteczniejsza technika wędkarska.

/ 17 odpowiedzi
Witam tutaj chciałem was się zapytać jaka jest wasza ulubiona metoda łowienia i jaka jest według was najskuteczniejsza.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik57785


Najskuteczniejszą techniką jest spinning, tyczka, bat, odległościówka, gruntówka itd itd....Jednym słowem KAŻDA. :)))))))))))  (2011/07/30 10:21)

nihildomine1


moim zdaniem najskuteczniejszą metodą jest spinning oraz grunt ;) (2011/07/30 11:19)

ryukon1975


Na mojej rzece feeder i spinning.Ale jak napisał kol.Mastiff jest wiele łowisk wiele ryb i nie da się określić ideału na "wszystko". (2011/07/30 11:23)

kazik


A ja uważam że najskuteczniejszą metodą jest spławikówka i to taka którą można łowić wszędzie . Do takich spławikówek można zaliczyć baty , odległościówki . Tą metodą można przecież łowić wszystkie gatunki i wszędzie . Nie ma przecież takiej inne metody na którą możemy łowić ukleje , cierniki , płotki , czy karpie , szczupaki i nawet pstrągi , nie wspominając innych gatunków . 

Jedną może ma wadę a mianowicie żeby skutecznie nią łowić  to wbrew potocznej opinii , należy mieć pewne doświadczenie i wiedzę . Kiedyś przecież najczęściej od spławikówki się zaczynało i głównie łowili na nią i starzy i młodzi .

Dzisiaj wypiera tą metodę spinning , a to głównie z tego powodu że jest najłatwiejszy , najtańszy i nie trzeba mieć aż takiego dużego doświadczenia . Jeden kij , kołowrotek , kilka sztucznych przynęt i już możemy wędkować . Ale tą metodą już nie możemy łowić wszystkiego co chcemy , a jedynie ryby drapieżne i takie które pokuszą się na sztuczną przynętę . (2011/07/30 11:54)

kaban


Każda metoda będzie skuteczna jeżeli poznamy jej wszelkie tajniki.Z kolegą Kazikiem się nie zgodzę,że spinning jest najprostszy i najtańszy-łowię tak zbyt długo by określić to jako łatwiznę.Fakt jest taki,że ja zaliczam kilka średnich ryb w ciągu dwu godzin a kolega z bolonką w tym czasie ma na koncie ponad dwadzieścia świnek i kilkadziesiąt kleni,jelców i płoci.Nie zmienia to mojego podejścia do wędkarstwa-każdy niech łowi jak lubi i szanuje wybór metody innych kolegów.Mam wielu znajomych karpiarzy,spławikowców i grunciarzy ale każdy z nas nawzajem się szanuje i każdemu gratuluje koledze sukcesu.Ja wybrałem spinning i tak mi pozostanie dopóki zdrowie na to pozwoli. (2011/07/30 15:10)

Mikesz71


Masz rację kaban każdy łowi tak jak lubi i to jest najlepsze ja często spininguję a jak potem mam ochotę popatrzyć na spławik żywcówki to przestawiam się i jest ok do tego grilek i jest połączenie przyjemności, jeszcze jak przy tym przeszkodzi jakis zębaty to juz jest ekstra. Na różnych łowiskach wędkarze łowią koło siebie na różne metody i im to odpowiada jeden karpie na grunt inny płotki na lekki spławiczek a inny spininguje za okoniami nikt nikomu nie przeszkadza. (2011/07/30 15:23)

u?ytkownik37148


na szarpaka :D nie no oczywiście nie stosuje ale podobno skuteczne.
a na poważnie. @Mastiff wykończył temat... Bo tak naprawdę nie ma lepszej i gorszej metody. Jedna lepiej sprawdza się w jednym miejscu/zbiorniku a na drugim najskuteczneijsza będzie inna metoda. (2011/07/30 15:28)

u?ytkownik57785


Dlatego napisałem, że KAŻDA metoda jest skuteczna. Każda z nich ma swoje warunki skuteczności i jeśli je spełnimy, to sukces mamy w każdej. To jest tak, jak rozstrzyganie wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. (2011/07/30 15:44)

ayem


Dla każdego najskuteczniejsza będzie inna metoda , wszystko w zależności kto jaką preferuje . Jednak w zależności też od łowiska bo nie wszędzie da się zastosować każdą metodę ale tu jest tak że jesli ktoś lubi grunt to nie pójdzie na łowisko gdzie nie da się tą metodą łowić . Co do spławika to faktycznie można powiedzieć , że jest to metoda chyba najbardziej skuteczna bo najbardziej uniwersalna czyli da się łowić na każdym rodzaju wody . (2011/07/30 16:01)

kaban


Dlatego napisałem, że KAŻDA metoda jest skuteczna. Każda z nich ma swoje warunki skuteczności i jeśli je spełnimy, to sukces mamy w każdej. To jest tak, jak rozstrzyganie wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.

Sedno wątku-niech każdy łowi jak lubi. (2011/07/30 18:40)

kazik


Owszem , niech każdy łowi jak lubi i to najlepsza dewiza  , ale tu przecież chodzi o metodę ,  która naszym zdaniem  jest najskuteczniejsza  i nie mylmy tych pojęć .

 Może ktoś co nie łowił wszystkimi metodami tego nie wie  , lub chce się dowiedzieć jak ma  łowić .

Ja tak zrozumiałem . 

Co się tyczy spinningu to zauważcie sami , że dzisiaj przygodę z wędkarstwem zazwyczaj  zaczynają od tej metody i to nawet w dziecinnym wieku , więc to samo świadczy o prostocie i łatwości tej metody .  

(2011/07/31 01:10)

u?ytkownik57785


Owszem , niech każdy łowi jak lubi i to najlepsza dewiza  , ale tu przecież chodzi o metodę ,  która naszym zdaniem  jest najskuteczniejsza  i nie mylmy tych pojęć .

 Może ktoś co nie łowił wszystkimi metodami tego nie wie  , lub chce się dowiedzieć jak ma  łowić .

Ja tak zrozumiałem . 

Co się tyczy spinningu to zauważcie sami , że dzisiaj przygodę z wędkarstwem zazwyczaj  zaczynają od tej metody i to nawet w dziecinnym wieku , więc to samo świadczy o prostocie i łatwości tej metody .  







..........co nie zawsze idzie w parze ze skutecznością (spinning po prostu wymaga najmniej pracy, sprzętu i dobierania miejscówek, ale łatwą metodą nie jest). Stąd stwierdzenie, że KAŻDA metoda jest skuteczna, a to od wędkarza i jego umiejętności, wiedzy, sprzętu i praktyki zależy czy będzie ona najskuteczniejszą. Są przecież wędkarze, którzy mają swoją ulubioną wąską dość "specjalizację" w wędkowaniu i dla nich np. spinning to pestka i wszędzie złowią rybę tą metodą, a dać im spławik i leżą. Tacy powiedzą, że spinning. Spławikowiec weźmie spinning i walnie nim w trawę po godzinie machania na wodzie i z zerowym wynikiem, a na spławik nakosi ryb. Dlatego doszukiwanie się "najskuteczniejszej" metody jest nieporozumieniem. Można pytać o najłatwiejsze metody, o najtańsze metody, najdroższe, o najtrudniejsze, ale raczej nie o najskuteczniejsze. Nie ma "złotej" metody na każdą wodę. (2011/07/31 07:54)

koniarz89


Witam,mam pytanie bo wybieram się z kolegą na nocną zasiadkę na rybki i chciałbym zrobić zestaw spławikowy(spławik 4 gramy) z krętlikiem i agrawką by z rana zmienić szybko spławik na inny,tylko nie wiem jak zrobić taki zestaw,może ktoś mi pomóc? ja założyłem stopper i nie wiem co dalej,czy muszę przypiąć spławik do agrawki z krętlikiem,nie mam pojęcia,ale będę wdzięczny za jakąś podpowiedź,za jakiś link z obrazem jak to ma wyglądać będę wdzięczny (2011/07/31 08:31)

Zibi60


Na tak postawione pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Przedkładanie jednej metody nad drugą doprowadzi do kłótni. Gdyby pytanie brzmiało: Jaką metodą złowiłeś najwięcej wymiarowych ryb, pewnie łatwiej by się wypowiadało. Ja próbowałem wielu metod, zaczynając od spławika i okoników na "kopanego robaka", poprzez ciężki grunt, picker, a od 20-tu lat większość czasu poświęcam spinningowi, choć mam ok. 15 wędzisk do różnych metod połowu. Z wiekiem nabywamy doświadczenia i odkrywamy, że co inne nas rajcuje. Chcę powiedzieć, że nie tylko skuteczność, ale chęć poznania determinuje nasze poszukiwania innych technik. Nałowiłem się już płoci, leszczy, okoni, sandaczy i oto nowe wyzwanie - boleń na zbiorniku zaporowym, gdzie nie występuje ukleja. Zaczynam robić doktorat z tego tematu. (2011/07/31 15:10)

Lopez


Moja ulubiona metoda połowu to "kogut" z opadu.

                                                       Pozdrawiam Serdecznie Lopez

(2011/07/31 17:13)

rygiel


Każdy z nas uważa że metoda którą aktualnie stosuje i osiąga z niej zadowolenie jest metodą najbardziej skuteczną.Ja podobnie jak Mastiff i Zibi 60 zaliczyłem bez mała wszystkie metody wędkowania ale, po wielu latach wróciłem do spławika(przepływanka) i uważam ją za najskuteczniejszą po prostu dla tego że ją lubię. (2011/07/31 17:53)