Wasz rekordowy karp lub amur - ciekawostki c.d.

/ 243 odpowiedzi / 36 zdj
u?ytkownik104372

Dzieki panowie :) rekord pobilem zaledwie o 100g a najlepsze jest to, ze to ten sam karp, ktorego zlowilem w zeszlym roku:) a w tym sezonie nie mam zbyt duzo czasu na ryby z powodu pracy i w tym roku nie poszaleje zbytnio z rybami, ale i tak jest dobrze bo na 4 osoby co siedza tam za karpiem mi sie udalo pierwszego zlowic w tym sezonie :)

fajna sprawa spotka si ze starym znajomym :)))) , mi juz si te tak trafio na dwch zbiornikach e bray mi te same ryby ale znam duo wicej takich przypadkw, ciekawa sprawa, karpi w danym zbiorniku jest dosy duo a mimo tego trafiaj si te same, czytaem e to kwestia charakteru .....

Dokladnie :) tez mysle, ze to kwestia charakteru. A karpika zlowilem z calkiem innego miejsca. No nic jade niedlugo na pare godzin i zobaczymy czy cos bedzie sie dzialo. Pozdro :) (2014/07/18 13:43)

u?ytkownik158065

Wyszczeglnione byy 4 rodzaje ryb

Lkliwiec:

Zawsze kryje si za innymi i gdy tylko zobaczy co podejrzanego, ucieka do swojej bezpiecznej kryjwki. Jego sposb pobierania pokarmu nie jest zwyczajny.Najbardziej lubi naturalny pokarm, ktry w aden sposb nie czy ze zymi dowiadczeniami.Od urodzenia jest na naturalnej diecie. Zjada krewetki, limaki, larwy i inne drobne yjtka. Jest bardzo trudny do zowienia na sztuczne przynty w rodzaju kulek. Z tego te wzgldu nigdy nie osiga tak duych przyrostw jak jego rwienicy.

akomiec:

Ta ryba jest ciekawska, je praktycznie wszystko, niczym si nie przejmuje i mona j zowi wiele razy w zanconym miejscu. Wydaje si e nigdy si niczego nie nauczy. Brak skonnoci do nauki nadrabia duymi przyrostami. Nie jest to ryba, ktra przebywa w okrelonym miejscu. owi si j praktycznie wszdzie, a ze wzgldu na wiele holi czsto przypacato wieloma ranami.

Dominator:

To jest prawdziwy przywdca, ktry oznacza swj teren. Nawet jeli nie jest do koca prawdziwym przywdc, to bez wtpienia ma spore rozmiary. Gdy pod wpywem zarybie lub zmniejsza si w wodzie ilo poywienia, zwiksza si konkurencja pokarmowa, dominator rozpycha si i pierwszy dopada do jedzenia.Wszystko to, by poprawi swoj mas. Teoretycznie jest atwy do zowienia.

Domator:

Dla tej ryby nie ma znaczenia jak wiele pokarmu znajduje si w innych miejscach zbiornika. Ona si nigdzie nie rusza. Jeli chcesz j zowi, musisz znale jej miejsce przebywania. Poszukuje tego wszystkiego, co potrzebne do przetrwania: ciszy, bezpieczestwa i oczywicie pokarmu. Jedyn rzecz , ktra zmusza j do ruchu jest taro lub nadmiar wdkarzy na brzegu. (2014/07/18 13:53)

u?ytkownik158065

Owiadczam e w tym wspaniaym i ciekawym artykule byo napisane e powodem brania tych samym ryb w danym zbiorniku jest ich charakter :)))))) czasem miejsce lub sposb owienia przez danego wdkarza ....

Piotrek, to moe nie czytaj takich artykuw :)))). Pewnie bardziej chodzi o miejsce, ale ja nie mam dowiadczenia :). Moe kto bardziej dowiadczony si wypowie na temat? W sumie gadamy w temacie, bo to ciekawostki.....

Czemu mam nie czyta  jak s bardzo ciekawe i pouczajce :))), dziki nim midzy innymi co roku jest mi atwiej dobra si  do mikw ... ;) W artykule o miejscu te bya mowa ale gwnie chodzi o charakter ryb, przez co jedne s atwe do zowienie inne bardzo trudne......

Aa. Kumam ;)). A to jak rozpoznajesz te atwiejsze do zowienia? Pewnie w artykule jest opisane jak to zrobi. Kur.a u mnie maj trudne charaktery :))). A ja mylaem, e to brak czasu i to, e nie eruj lub brak szczcia, a tu masz chodzi o charakter ryb. No masz, kto by pomyla :))).

Rozpoznaje je wanie po tym e mona je zowi czciej :)) a inne  nie daj si tak atwo zowi lub nie mona ich zowi wcale, Zbyniu moesz mie czas, szczcie, owi w rnych miejscach, ryba moe erowa i tak bdzie e jedn ryb zowisz kilka razy a innej nigdy ;)  lub nic nie bdziesz owi , nie tylko czowiek czy pies ma rny  charakter, karp rwnie. To co obserwuje nad wod i przeczytaem w tym i kilku innych artykuach si pokrywa i nie sposb myle e to nie prawda.
(2014/07/18 14:05)

u?ytkownik158065

Dzieki panowie :) rekord pobilem zaledwie o 100g a najlepsze jest to, ze to ten sam karp, ktorego zlowilem w zeszlym roku:) a w tym sezonie nie mam zbyt duzo czasu na ryby z powodu pracy i w tym roku nie poszaleje zbytnio z rybami, ale i tak jest dobrze bo na 4 osoby co siedza tam za karpiem mi sie udalo pierwszego zlowic w tym sezonie :)

o to trudna woda jak tak, no i z tego co widziaem bardzo adna :) Damian a powiedz mi w nocy masz wicej bra jak na wikszoci zbiornikw czy moe w dzie ? (2014/07/18 14:38)

u?ytkownik104372

o to trudna woda jak tak, no i z tego co widziaem bardzo adna :) Damian a powiedz mi w nocy masz wicej bra jak na wikszoci zbiornikw czy moe w dzie ?

No woda jest trudna, ale warto poczekac :) brania sa praktycznie tylko w dzien, w nocy bardzo rzadko, ja mialem bodajze 1 branie w nocy przez cale 3 sezony lowienia :) (2014/07/18 14:51)

u?ytkownik158065

o to trudna woda jak tak, no i z tego co widziaem bardzo adna :) Damian a powiedz mi w nocy masz wicej bra jak na wikszoci zbiornikw czy moe w dzie ?

No woda jest trudna, ale warto poczekac :) brania sa praktycznie tylko w dzien, w nocy bardzo rzadko, ja mialem bodajze 1 branie w nocy przez cale 3 sezony lowienia :)

o to dziwne :) ale fajnie nie trzeba po nocach siedzie :)) (2014/07/18 14:56)

alkoholik16

Mylaem e tamat by usunity :D W t sobot, pierwsza nocka na wodzie PZW, zobacz co w nocy robi tam ryby :D Ps. gratuluj wszystkim piknych rybek :) (2014/07/18 15:05)

zbynio 33

Lkliwiec:

Zawsze kryje si za innymi i gdy tylko zobaczy co podejrzanego, ucieka do swojej bezpiecznej kryjwki. Jego sposb pobierania pokarmu nie jest zwyczajny.Najbardziej lubi naturalny pokarm, ktry w aden sposb nie czy ze zymi dowiadczeniami.Od urodzenia jest na naturalnej diecie. Zjada krewetki, limaki, larwy i inne drobne yjtka. Jest bardzo trudny do zowienia na sztuczne przynty w rodzaju kulek. Z tego te wzgldu nigdy nie osiga tak duych przyrostw jak jego rwienicy.

akomiec:

Ta ryba jest ciekawska, je praktycznie wszystko, niczym si nie przejmuje i mona j zowi wiele razy w zanconym miejscu. Wydaje si e nigdy si niczego nie nauczy. Brak skonnoci do nauki nadrabia duymi przyrostami. Nie jest to ryba, ktra przebywa w okrelonym miejscu. owi si j praktycznie wszdzie, a ze wzgldu na wiele holi czsto przypacato wieloma ranami.

Dominator:

To jest prawdziwy przywdca, ktry oznacza swj teren. Nawet jeli nie jest do koca prawdziwym przywdc, to bez wtpienia ma spore rozmiary. Gdy pod wpywem zarybie lub zmniejsza si w wodzie ilo poywienia, zwiksza si konkurencja pokarmowa, dominator rozpycha si i pierwszy dopada do jedzenia.Wszystko to, by poprawi swoj mas. Teoretycznie jest atwy do zowienia.

Domator:

Dla tej ryby nie ma znaczenia jak wiele pokarmu znajduje si w innych miejscach zbiornika. Ona si nigdzie nie rusza. Jeli chcesz j zowi, musisz znale jej miejsce przebywania. Poszukuje tego wszystkiego, co potrzebne do przetrwania: ciszy, bezpieczestwa i oczywicie pokarmu. Jedyn rzecz , ktra zmusza j do ruchu jest taro lub nadmiar wdkarzy na brzegu.

Z tego mona wycign nastpujce wnioski, e ten kto owi mae karpie "lkliwce" jest mistrzem, a ten kto due nie, bo to prosta ryba... Czyli wychodzi na to, e nie ma co si chwali duymi karpiami tylko "lkliwcami". U mnie same "lkliwce" i jeszcze mam najtrudniejsze owiska w Polsce. Masakra, ale daj rad jako... :))) (2014/07/18 15:12)

zbynio 33

Rozpoznaje je wanie po tym e mona je zowi czciej :)) a inne  nie daj si tak atwo zowi lub nie mona ich zowi wcale, Zbyniu moesz mie czas, szczcie, owi w rnych miejscach, ryba moe erowa i tak bdzie e jedn ryb zowisz kilka razy a innej nigdy ;)  lub nic nie bdziesz owi , nie tylko czowiek czy pies ma rny  charakter, karp rwnie. To co obserwuje nad wod i przeczytaem w tym i kilku innych artykuach si pokrywa i nie sposb myle e to nie prawda.

Wiem, Wiem, ju teraz wiem, tu chodzi o charakter. Dziki Piotrek wielkie, ju teraz wiem co i jak. :) (2014/07/18 15:17)

u?ytkownik158065

Lkliwiec:

akomiec:

Dominator:

Domator:

Dla tej ryby nie ma znaczenia jak wiele pokarmu znajduje si w innych miejscach zbiornika. Ona si nigdzie nie rusza. Jeli chcesz j zowi, musisz znale jej miejsce przebywania. Poszukuje tego wszystkiego, co potrzebne do przetrwania: ciszy, bezpieczestwa i oczywicie pokarmu. Jedyn rzecz , ktra zmusza j do ruchu jest taro lub nadmiar wdkarzy na brzegu.

Z tego mona wycign nastpujce wnioski, e ten kto owi mae karpie "lkliwce" jest mistrzem, a ten kto due nie, bo to prosta ryba... Czyli wychodzi na to, e nie ma co si chwali duymi karpiami tylko "lkliwcami". U mnie same "lkliwce" i jeszcze mam najtrudniejsze owiska w Polsce. Masakra, ale daj rad jako... :)))

bo dobry jeste :), ja si dopiero ucz i jeszcze duo przede mn ;) (2014/07/18 15:23)

u?ytkownik158065

Wiem, Wiem, ju teraz wiem, tu chodzi o charakter. Dziki Piotrek wielkie, ju teraz wiem co i jak. :)

to dobrze bo ja wiecznie y nie bd :)))))) (2014/07/18 15:23)

u?ytkownik158065

Lkliwiec:

akomiec:

Dominator:

Domator:

Z tego mona wycign nastpujce wnioski, e ten kto owi mae karpie "lkliwce" jest mistrzem, a ten kto due nie, bo to prosta ryba... Czyli wychodzi na to, e nie ma co si chwali duymi karpiami tylko "lkliwcami". U mnie same "lkliwce" i jeszcze mam najtrudniejsze owiska w Polsce. Masakra, ale daj rad jako... :)))

Zbyniu w artykule bya mowa o duych osobnikach karpia oglnie rzecz biorc trudnych w praktyce do zowienia  a nie o maych karpiach ktre bior jak gupie ......
(2014/07/18 15:34)

zbynio 33

Wiem, Wiem, ju teraz wiem, tu chodzi o charakter. Dziki Piotrek wielkie, ju teraz wiem co i jak. :)

to dobrze bo ja wiecznie y nie bd :))))))

To mj tekst ;))))) (2014/07/18 15:40)

u?ytkownik158065

to dobrze bo ja wiecznie y nie bd :))))))

To mj tekst ;)))))

a to przepraszam  :)))))))) (2014/07/18 15:42)

zbynio 33

Lkliwiec:

Zbyniu w artykule bya mowa o duych osobnikach karpia oglnie rzecz biorc trudnych w praktyce do zowienia  a nie o maych karpiach ktre bior jak gupie ......

No, No dlatego napisaem o "lkliwcach" :) (2014/07/18 15:43)

zbynio 33

bo dobry jeste :), ja si dopiero ucz i jeszcze duo przede mn ;)

Z pod Twoich palcw na klawiaturze czyta si jak poezj takie pochlebstwa ;))). Kur.a, ale urosem :). (2014/07/18 15:49)

u?ytkownik158065

bo dobry jeste :), ja si dopiero ucz i jeszcze duo przede mn ;)

Z pod Twoich palcw na klawiaturze czyta si jak poezj takie pochlebstwa ;))). Kur.a, ale urosem :).

No co taka prawda ;), si urodzie prawie nad wod to co si dziwi :))),  jad Zbyniu chyba dla odmiany  we wtorek  na prywatna wode, chce si pobawi a nie tylko czekanie po 24 h na branie :) (2014/07/18 15:54)

zbynio 33

No co taka prawda ;), si urodzie prawie nad wod to co si dziwi :))),  jad Zbyniu chyba dla odmiany  we wtorek  na prywatna wode, chce si pobawi a nie tylko czekanie po 24 h na branie :)
Szybciej trza byo gada, to bym z Tob pojecha. Nastpn razem zrobimy sobie mini zlot wedkuje :)).
P.S.
Wiem gdzie s osie ;)))))) (2014/07/18 22:09)

zbynio 33

Mylaem e tamat by usunity :D W t sobot, pierwsza nocka na wodzie PZW, zobacz co w nocy robi tam ryby :D Ps. gratuluj wszystkim piknych rybek :)

Jak trafisz na "piocha Leniwca", to lipa bdzie. "Nocnych Markw akomczuchw" ycz. Poamania :). (2014/07/19 17:56)

u?ytkownik158065

No co taka prawda ;), si urodzie prawie nad wod to co si dziwi :))),  jad Zbyniu chyba dla odmiany  we wtorek  na prywatna wode, chce si pobawi a nie tylko czekanie po 24 h na branie :)
Szybciej trza byo gada, to bym z Tob pojecha. Nastpn razem zrobimy sobie mini zlot wedkuje :)).
P.S.
Wiem gdzie s osie ;))))))

Nie wiedziaem Zbyniu e  w tygodniu masz czas .... (2014/07/20 10:14)

zbynio 33

Nie wiedziaem Zbyniu e  w tygodniu masz czas ....
Oglnie nie mam Piotru, ale kiedy musimy si wybra...;) (2014/07/20 11:40)

u?ytkownik158065

Nie wiedziaem Zbyniu e  w tygodniu masz czas ....
Oglnie nie mam Piotru, ale kiedy musimy si wybra...;)

spoko (2014/07/20 13:35)

FELIPE

Gratuluj piknych rybek, u mnie znw zameldowa si maluszek 5kg i jak zwykle czepiay si leszcze, ale nie poddaje si moe w kolejn nock, tzn w kolejny piatek :(, wemie porzdny karp. Od dwch tygodni ncimy tylko kulkami a i tak leszcze si pokazuj.Co do zowienia tego samego karpia przynajmniej dwukrotnie to mi si to udao w tym roku, po niespena dwch miesicach przybra na masie 0,85kg. (2014/07/20 16:36)

u?ytkownik158065

Gratuluj piknych rybek, u mnie znw zameldowa si maluszek 5kg i jak zwykle czepiay si leszcze, ale nie poddaje si moe w kolejn nock, tzn w kolejny piatek :(, wemie porzdny karp. Od dwch tygodni ncimy tylko kulkami a i tak leszcze si pokazuj.Co do zowienia tego samego karpia przynajmniej dwukrotnie to mi si to udao w tym roku, po niespena dwch miesicach przybra na masie 0,85kg.

Piotrek zmie przypony, po co si mczy z dziadami :) i denerwowa ... (2014/07/20 20:49)

u?ytkownik27096

Z braku czasu wyskoczyem na prywatne owisko na 10 godzinek i udao si wypracowa 5 bra i 3 rybki na macie kolejno 3,8:9,9:10kg

(2014/07/21 17:29)