Zaloguj się do konta

Wasz rekordowy karp lub amur

utworzono: 2013/07/02 20:00

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Tym razem zdjęcie z karpiem kolegi, wziął na nowo odkrytej dzikiej wodzie nie należącej do pzw po trzech godzinach od wywiezienia, woda bardzo fajna, malutka, angielski klimat :) , nie było praktycznie przed zasiadką nęcone a mimo tego taka niespodzianka. JAKĄ BYŚCIE MU DALI WAGĘ ???

Hmmm.., ciężko określić to zależy jak zaprezentujesz rybę do zdjęcia. Ja bym obstawiał coś koło 19kg :) [2013-07-21 19:42]

bolekr

19 tki raczej nie ma, ale 15 bite... Gratuluję
[2013-07-21 20:06]

Rafał nagrałem dwa krótkie filmy jak wygląda woda, jak sie spotkamy to Ci pokażę. Panowie jakieś inne typy odnośnie wagi :) ???
[2013-07-21 21:15]

Kolejny z tej wody, tym razem maluch nie całe 7 kg.
[2013-07-21 21:18]

gruby0113

Jak dla mnie to 17kg, aha ładna fotka w Karp Maxie moje były w trzech pierwszych numerach i w tym roku nie mogę 10 kg przekroczyć jakieś fatum czy co? Nie mam co nawet pokazać, same bączki
[2013-07-21 21:22]

Jak woda nie należy nawet do PZW to taki dzikus prawie :), gratulację dla kolegi co do wagi to stawiam na jakieś 15-16kg [2013-07-22 06:32]

Zionbel

Piotrek ja po dłuzszej przypatrywance dałbym mu 18-19 a moze nawet +.Bo wypasiony to on jest dobrze.
Ja wczoraj na nowej miejscówce jako jedyny z łowiacych w kolo wytargałem na method feedera takiego o malacha.Wagi nie znam ale miał równe 40cm.Na koszyku pasta z konopii a na zestawie malutka 10scopex-tiger nuts z carp zooma.
[2013-07-22 08:08]

Zionbel

[2013-07-22 08:08]

Zionbel

A to moja miejscówka.Pod trzciny rzucalem zestaw :) [2013-07-22 08:11]

Jak woda nie należy nawet do PZW to taki dzikus prawie :), gratulację dla kolegi co do wagi to stawiam na jakieś 15-16kg

Prawie :) ??? To chyba tym bardziej dzikus :), to nie jest prywatna woda tylko stare bezpańskie, niezarybiane wyrobisko, bardzo zarośnięte ;) Miejscowi byli zdziwieni że tam jest karp, nigdy tam nikt podobno nie łowił ryb z gruntu, tylko spławik, czasem spining ale też przez zielsko mija to sie z celem :) Karp najprawdopodobniej musiał się wytrzeć bo złowiliśmy też malucha nie cale 7kg.
[2013-07-22 09:49]

Piotrek ja po dłuzszej przypatrywance dałbym mu 18-19 a moze nawet +.Bo wypasiony to on jest dobrze.
Ja wczoraj na nowej miejscówce jako jedyny z łowiacych w kolo wytargałem na method feedera takiego o malacha.Wagi nie znam ale miał równe 40cm.Na koszyku pasta z konopii a na zestawie malutka 10scopex-tiger nuts z carp zooma.

Ładniutki ;)
[2013-07-22 09:50]

Gratki Zionbel :) ja właśnie wróciłem byłem tylko kilka godzin i doczekałem się brania, ale karp wypluł kulkę. Zdziwiłem się czemu się nie zaciął, ściągnąłem zestaw i patrzę a tu kurcze krętlik nie był wciśnięty w klips. Prawdopodobnie wyczepił się przy wyrzucie z PVA :( [2013-07-22 11:03]

Zionbel

A tak z ciekawosci Damian czy móglbys pokazac mi fotke jak wyglada twój zestaw z PVA bo jak zmontowałem swój ostatnio to nie było szans zeby wykonac dobry rzut :/:/Mam w planach pojechac od patku wieczor do niedzieli wieczór na moja nowa miejscówke.Tym razem głównie zastosuje kulki i pellecik jako zanete to mam nadzieje ze wejdzie cos wiekszego na lowisko. [2013-07-22 11:18]

A tak z ciekawosci Damian czy móglbys pokazac mi fotke jak wyglada twój zestaw z PVA bo jak zmontowałem swój ostatnio to nie było szans zeby wykonac dobry rzut :/:/Mam w planach pojechac od patku wieczor do niedzieli wieczór na moja nowa miejscówke.Tym razem głównie zastosuje kulki i pellecik jako zanete to mam nadzieje ze wejdzie cos wiekszego na lowisko.

Akurat nie mam teraz przygotowanego PVA, ale jak zrobię to wstawię. To zależy też ile włożyłeś kulek i pelletu, za dużo nie ma co ładować bo zawsze jeszcze możesz sobie dorzucić z kobry, procy czy spomba. Ale jak dobrze się zamachniesz to ładnie leci, trochę wprawy i zobaczysz rzuty będą dalekie :) [2013-07-22 11:40]

Zionbel

A tak z ciekawosci Damian czy móglbys pokazac mi fotke jak wyglada twój zestaw z PVA bo jak zmontowałem swój ostatnio to nie było szans zeby wykonac dobry rzut :/:/Mam w planach pojechac od patku wieczor do niedzieli wieczór na moja nowa miejscówke.Tym razem głównie zastosuje kulki i pellecik jako zanete to mam nadzieje ze wejdzie cos wiekszego na lowisko.

Akurat nie mam teraz przygotowanego PVA, ale jak zrobię to wstawię. To zależy też ile włożyłeś kulek i pelletu, za dużo nie ma co ładować bo zawsze jeszcze możesz sobie dorzucić z kobry, procy czy spomba. Ale jak dobrze się zamachniesz to ładnie leci, trochę wprawy i zobaczysz rzuty będą dalekie :)

A jaka masz wagę cięzarka w zestawie ???? [2013-07-22 11:55]

Akurat nie mam teraz przygotowanego PVA, ale jak zrobię to wstawię. To zależy też ile włożyłeś kulek i pelletu, za dużo nie ma co ładować bo zawsze jeszcze możesz sobie dorzucić z kobry, procy czy spomba. Ale jak dobrze się zamachniesz to ładnie leci, trochę wprawy i zobaczysz rzuty będą dalekie :)

A jaka masz wagę cięzarka w zestawie ????

70g [2013-07-22 11:57]

A jaka masz wagę cięzarka w zestawie ????

A ty? [2013-07-22 11:58]

Zionbel

Ja mam 60 i juz mi sie ciezki wydawał :)Ale sprzecik mam z predyspozycjami do wiekszego obciazenia wiec moze zastosuje wieksz to dalej rzuce :)Ile ładujesz do worka kulek/pelletu ?????I czy duzo podnecasz przy takim zestwie jak robisz ???? [2013-07-22 12:05]

Ja mam 60 i juz mi sie ciezki wydawał :)Ale sprzecik mam z predyspozycjami do wiekszego obciazenia wiec moze zastosuje wieksz to dalej rzuce :)Ile ładujesz do worka kulek/pelletu ?????I czy duzo podnecasz przy takim zestwie jak robisz ????

Większego nie musisz dawać, ale jak chcesz:) PVA też ma swój opór podczas rzutu także wiesz :) do worka malutką garść pelletu i z 3 całe kulki i pare pokruszonych. A podnęcam trochę pelletem i ewentualnie jeszcze kukurydzą, ale to też nie dużo i około 20-30 kulek. U mnie nie sprawdza się strategia obfitego nęcenia. [2013-07-22 12:34]

Jak woda nie należy nawet do PZW to taki dzikus prawie :), gratulację dla kolegi co do wagi to stawiam na jakieś 15-16kg

Prawie :) ??? To chyba tym bardziej dzikus :), to nie jest prywatna woda tylko stare bezpańskie, niezarybiane wyrobisko, bardzo zarośnięte ;) Miejscowi byli zdziwieni że tam jest karp, nigdy tam nikt podobno nie łowił ryb z gruntu, tylko spławik, czasem spining ale też przez zielsko mija to sie z celem :) Karp najprawdopodobniej musiał się wytrzeć bo złowiliśmy też malucha nie cale 7kg.

Możemy nazwać go gołym dzikusem:P chyba, że łowca już jakoś go nazwał? To ile w końcu dokładnie warzył?  [2013-07-22 16:25]

zarowka

nie rekordzik ale jest:)
[2013-07-22 21:02]

Zionbel

Ładniutki :)I cieszy :)POZDRO [2013-07-22 21:20]

Możemy nazwać go gołym dzikusem:P chyba, że łowca już jakoś go nazwał? To ile w końcu dokładnie warzył? 

Byliście blisko :) , waży 16kg, zapytałem z ciekawosci ile byście dali bo wyszedł na zdjęciu jak dla mnie na 20 + :)
[2013-07-23 11:40]

Zionbel

Dla mnie tez :)Pisałem że wyglada na wypasionego klocka :) [2013-07-23 13:12]

Koledzy troszkę z innej beczki co sądzicie o tym kiju http://www.sklep-karpiowy.pl/anacondabaseextremespod3667lb-p-2424.htmlzamierzam się do kupna spoda bo na mojej małej gliniance wprowadzili całkowity zakaz wywożenia zanęt i przynęt i trzeba sobie jakoś poradzić z nęceniem będzie używany do spomba na odległościach ok 100m.  [2013-07-23 20:27]