Zaloguj się do konta

Warunki atmosferyczne na rybach - pogoda na ryby

utworzono: 2015/10/07 10:41
Redik

Witam,  trafiłem na dokładną stronę internetową dotyczącą warunków atmosferycznych, co sądzicie np. o dniu dzisiejszym o godzinie 17 o spinningu ? :) [2015-10-07 10:41]

Redik

zdjęcie wyszło nieczytelne , dlatego daje link 

http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=2138 [2015-10-07 10:46]

zbynio5o

Spoko, idealna pogoda na szczupaka, troche zawyżona temp. punktu rosy i wierzchołek chmur ale można iść łowić.
Temperatura gruntu wymarzona :)) [2015-10-07 11:17]

SVT

Ta jest bardzo przydatna klik [2015-10-07 11:44]

Robson86

Na ciśnienie atmosferyczne na tej stronie nie patrz,, tzn nie jest takie jak na wykresie zawsze troche trzeba odjąć..ale co do opadow sprawdza się co do min... Często jak jade na ryby patrze a na meteo że teraz pada ale o 14 przestanie jade na 14nasta i przestaje padać.. [2015-10-07 16:48]

zbynio5o

Ciekawe, poszedł na te ryby czy nie :)) [2015-10-07 17:31]

luxxxis

SVT-zaje......sta stronka.
[2015-10-08 09:03]

Redik

Poszedłem o 16:30 na 2 godziny i ani jednego brania. Na samym początku aż się "kotłowało" na wodzie :P ale z każdą minutą było coraz ciszej . Wędkarze i osoby które mijałem z kijem twierdzili że jest złe ciśnienie :) [2015-10-08 09:40]

czaro93

Moje spostrzeżenia są takie, że na bardzo dobre brania ryb wpływa tak dużo czynników, że ciężko jest za pomocą tylko kilku z nich ocenić czy ryby będą brały czy nie. Ciśnienie, prędkość i kierunek wiatru, nasłonecznienie, zachmurzenie, pora roku, temperatura powietrza, wody, gruntu zarówno w dzień jak i w nocy, faza księżyca, długość dnia i nocy, do tego dochodzą takie czynniki jak indywidualne upodobania ryb, czy drapieżnik żerował dawno, mikroklimat i ekosystem danego łowiska, czy łowisko jest często odwiedzane przez wędkarzy i innych ludzi, ilość ryb w zbiorniku (efekt konkurowania o pokarm), jak długo ryby są po tarle i ect. Szczerze mówiąc nie kalkuluję zbytnio tylko idę na ryby jak mam czas. Nie raz już praktyka pokazała mi, że nie ma co teoretyzować. Jedyne czego staram się wystrzegać to skrajnych warunków atmosferycznych takich jak silne wiatry, upały od 30 stopni wzwyż, ulewy ale to raczej wynika z mojej wygody, chociaż czasami podaczas upałów w okilicach 33 stopni potrafiłem iść na ryby i wyciągnąć kilka szczupaków od 50 cm wzwyż przez godzinę, a w teoretycznie idealną pogodę nawet nie miałem kontaktu z rybą.


Mój wniosek chodź na ryby kiedy jest czas i chęci :) [2015-10-08 10:30]