Zaloguj się do konta

Warto kupić tego rod poda?

utworzono: 2013/10/13 19:36
kaki1998

http://tablica.pl/oferta/rod-pod-ID3T2GP.html#db1d86cdb9 warto kupić go za tą cene?
wiem ze wiekszosć będzie mówiła że mam kupić coś za 200-300 zł ale mnie na to nie stać , rod pod ma 2 lata firma nieznana , używany regularnie nie było z nim problemów , aluminiowy malowany farbą proszkową  , węglowe buzz barry  , mosiężne  mocowania .
Prosze chociaż z wygladu stwierdzić czy sie nadaje
[2013-10-13 19:36]

szpak666

Witam. Ja również szukałem rod poda albo tri poda dla siebie. Pisałem na forum i wszyscy te od 100-200zł odradzali pisząc dozbieraj na porządny. Wiec na kolejnej wyprawie podpatrzyłem karpiarza który łowił na tri podzie ANACONDY na allegro za 500zł. Zrobiłem sobie rysynek i pojechałem kupić materiał. Zrobiłem go z profili 20mm i 15mm bo jak w oryginale i długość tri poda i długość nóg jest regulowana. Za materiał zapłaciłem dokładnie 38zł za elektrody i inne gadżety typu ładne motylki do regulacji zapłaciłem 25zł i 25zł zapłaciłem za ocynkowanie całości.
Na kolejnej zasiadce spotkałem wcześniejszego kolegę i powiedział że ma taki sam stojak. Dopiero jak mu powiedziałem to się zorientował że samoróbka przy czym ja twierdzę że mój jest dużo stabilniejszy i wytrzyma ze 20lat. Trochę chęci i 8 godzin pracy i stojak gotowy. A i najważniejsze- waga- mój waży 7,2kg więc jak na użycie stalowych materiałów to myślę że super
[2013-10-13 20:57]

kedzio

To jest któryś z modeli które chodzą w przedziale cenowym od 150-180 złotych. Ja bym tego nie kupił, bo choć na fotkach wygląda dość solidnie, to w rzeczywistości nie jest zbyt stabilną konstrukcją. Nie jest zbyt sztywny. Mam coś podobnego, ale nie używam - darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, ale próby nad wodą wypadły miernie.

To już wolę zwykłe podpórki. A czy warto kupić? No może warto, biorąc pod uwagę, że zadbany ( czytaj mało używany z powyższych przyczyn) i jego cenę handlową.

:)

[2013-10-14 07:02]

szpak666

Na moje to będziesz się wkurzał nad wodą. Już nie raz widziałem jak innym karpiarzom bujają się kije przy mocniejszym wietrze. Jak to mówił mój dziadek " jak kraść to miliony, jak ruc.ać to księżniczki" :) więc albo zaopatrz się w solidny albo lepiej korzystać z podpórek bo kupić stojak żeby mieć to lepiej sobie odpuścić. Za 250zł mogę ci zrobić :)
[2013-10-14 08:27]

kaki1998

Na moje to będziesz się wkurzał nad wodą. Już nie raz widziałem jak innym karpiarzom bujają się kije przy mocniejszym wietrze. Jak to mówił mój dziadek " jak kraść to miliony, jak ruc.ać to księżniczki" :) więc albo zaopatrz się w solidny albo lepiej korzystać z podpórek bo kupić stojak żeby mieć to lepiej sobie odpuścić. Za 250zł mogę ci zrobić :)

Ja raz an rybach spotkałem karpiarza któy żywał stojaka jaxona za 200 zł też każdy mu odradzał a jest z niego bardzo zadowolony , mi używanie podpórek do karpiówek już zbrzydło , ciagle ich mycie ,  rozkładanie , próbowanie wbić w twardą ziemi  , już nie mówiąc o kombinowaniu co do wbicia w ziemie bardzo kamienistą.
te facet który sprzadej to bardzo dobry karpiarz , i skoro używał go cały rok to wg mnie znaczy ze jest stabilny
[2013-10-14 09:10]

szpak666

Jeśli masz opinię takiego karpiarza to po co się pytasz??? Weź i niech ci służy.
[2013-10-14 09:17]

buba0sparx

Nie! Zdecydowanie nie. Mój pierwszy stojak był tej konstrukcji , totalna lipa . Poszukaj sobie lepiej anaconda travel pod który nie jest drogi a będzie służył . [2013-10-14 09:45]

bolekr

Lub kup robiony z nierdzewki. Ostatnio widziałem na all.... za 500pln...  Solidne stojaki
[2013-10-14 10:16]

szpak666

Uwierzcie mi że ten co ja zrobiłem wytrzyma ze 20 lat i nadal będzie służył bo co tam ma się popsuć? Wszystko stalowe mocne gwinty i ocynkowany więc korozji nie złapie a jeśli ktoś się upiera że musi być kolorowy to można jeszcze proszkowo za 50zł pomalować. Mnie wyszedł ok 90zł
[2013-10-14 10:54]

szpak666

A to fotka tego co ja zrobiłem. Jak ktoś ma trochę pojęcia o spawaniu i kilka godzin czasu wolnego to ma stojak karpiowy. Tapicer uszył mi pod niego pokrowiec za 20zł :) i cały po złożeniu ma 90cm
[2013-10-14 11:02]

kaki1998

Lub kup robiony z nierdzewki. Ostatnio widziałem na all.... za 500pln...  Solidne stojaki

Jak czytam wpisy takich ludzi to myśle że nie mają nic w głowie . człowieku zrozum że ja nie mam nie wiadomo ile pieniedzy  , moze w przeciwieństwie do ciebie.
[2013-10-14 16:41]

JKarp

No to jak masz mało kasy to nie kupuj badziewia :-)Tylko biednego stać na zakupywanie tego samego dwa razy.Kup sobie podpórki :-)JK [2013-10-14 17:01]

Też będę chyba kupował nowego poda, posiadam yorka, bez zastrzeżeń ale chce kupic cos ładniejszego, co polecacie do 400-500zł, Damian anakonda travel jest ok?
[2013-10-14 18:21]

Też będę chyba kupował nowego poda, posiadam yorka, bez zastrzeżeń ale chce kupic cos ładniejszego, co polecacie do 400-500zł, Damian anakonda travel jest ok?

Piotrek dozbieraj przez zimę 200-300 i kup z nierdzewki hihi ;-)A tak na poważnie to też słyszałem sporo dobrych opinia o andzi.  [2013-10-14 18:58]

Piotrek dozbieraj przez zimę 200-300 i kup z nierdzewki hihi ;-)A tak na poważnie to też słyszałem sporo dobrych opinia o andzi. 

bym dozbierał :) ale jest problem bo mi się nie podobają :(
[2013-10-14 19:05]

A no to już problem ale zawsze można zrobić na własnym projekcie albo komuś zlecić budowę.  [2013-10-14 19:23]

szpak666

Też mialem problem z finansami jak pomyślałem że mam dać 500zł za poda. A że mam smykałkę do majsterkowania zrobiłem sobie sam stabilny i mocny, myśle że na lata i co najważniejsze to składa się go dosłownie w pół minuty i mieści się w pokrowiec 90cm. Całkowity koszt to 90zł :-)
[2013-10-15 10:42]

buba0sparx

Też mi się nie podobają stojaki z nierdzewki. Za bardzo się błyszczą , ale wiadomo że mocniejszej konstrukcji nie uświadczysz . Jeśli chodzi o  travel poda to z ręką na sercu mogę polecić , miałem go przez dwa sezony intensywnego użytkowania i sprzedałem w idealnym stanie. Spędził ze mną zasiadkę na Ebro przy takim szkwale że niskie rodpody obłożone kamieniami się wywracały a on o dziwo stał przypięty tylko jedną gumą bagażową . Nie jest to z pewnością czołg ale za cenę 290 zł , wart zachodu. [2013-10-15 11:15]

Też mi się nie podobają stojaki z nierdzewki. Za bardzo się błyszczą , ale wiadomo że mocniejszej konstrukcji nie uświadczysz . Jeśli chodzi o  travel poda to z ręką na sercu mogę polecić , miałem go przez dwa sezony intensywnego użytkowania i sprzedałem w idealnym stanie. Spędził ze mną zasiadkę na Ebro przy takim szkwale że niskie rodpody obłożone kamieniami się wywracały a on o dziwo stał przypięty tylko jedną gumą bagażową . Nie jest to z pewnością czołg ale za cenę 290 zł , wart zachodu.

Dokładnie o kolor w stojakach z nierdzewki mi chodzi :)), Damian a jak z farbą w Anakondzie, nie schodzi  ?
[2013-10-15 14:43]

buba0sparx

Tak jak mówiłem , ja sprzedałem swojego po dwóch sezonach w stanie idealnym. Nie wiem czy to jest zasada ale w moim przypadku nie widziałem żeby coś się z farbą działo w przeciwieństwie do rangera foxa który pod względem wizualnym po pierwszym sezonie mojego użytkowania wygląda jak mocno wysłużony . [2013-10-15 15:23]

Tak jak mówiłem , ja sprzedałem swojego po dwóch sezonach w stanie idealnym. Nie wiem czy to jest zasada ale w moim przypadku nie widziałem żeby coś się z farbą działo w przeciwieństwie do rangera foxa który pod względem wizualnym po pierwszym sezonie mojego użytkowania wygląda jak mocno wysłużony .

Dzięki Damian, zwrócę na niego uwagę :) Pozdro ;)
[2013-10-15 15:28]

kedzio

Jak farba odpadnie, to inteligentny karp będzie uciekał gdzie pieprz rośnie. One tak mają... przemądre są...    :) [2013-10-16 13:58]

a jaki teraz pod posiadasz Damian ?
[2013-10-16 18:45]

Hej! Polecam poszukać na All... Kolega czekał, czekał i wyczekał... wyhaczył niezłego "francuza" z inoxa w idealnym stanie za grosze... Broń Cię Boże Wszechmogący natomiast przed Traperem! Nie posądzam Cię o nic, ale wolę przestrzec... kibel bez granic... Graty mają OK, ale Tripody to jeden śmietnik... [2013-10-16 20:54]

Hej! Polecam poszukać na All... Kolega czekał, czekał i wyczekał... wyhaczył niezłego "francuza" z inoxa w idealnym stanie za grosze... Broń Cię Boże Wszechmogący natomiast przed Traperem! Nie posądzam Cię o nic, ale wolę przestrzec... kibel bez granic... Graty mają OK, ale Tripody to jeden śmietnik...

no pokrowce, torby itp. traper ma naprawdę bardzo dobre,
[2013-10-16 22:38]

Dobrze, że to Ty powiedziałeś, bo Kolega ma sklep firmowy. W sumie to jeden z Mistrzów Team Traper i Reprezentacji Polski. "Graty" ,w sumie wszystkie, zakupiłem z Trapera, namiot też i śmiało stwierdzam re-we-la-cja... Niczym nie ustępują firmom "topowym". Niezgorsze też mają stojaki typu "X-pod", ale to już co innego. Poda miałem, ale pozostaje tam duuuużo do dopracowania. Generalnie wykonanie i wygląd bardzo dobre. Jeden natomiast szczegół nie pozwolił mi na dalsze użytkowanie stojaka. Mianowicie zatrzask regulujący kąt nachylenia nóg poda. Jest po prostu zrobiony ze słabego materiału ( znal albo coś jeszcze gorszego ), co powoduje że jest niekoniecznie dokładny i trwały. Miałem dwa pody i w obu praktycznie od zaraz te zatrzaski trafił szlag :(((... Zdecydowanie powinien to być inox lub choćby mosiądz... Ceny by nie podniosło znacząco, a jakość o kilkaset procent! 
Osobiście użytkuję teraz w 90% przypadków Pocket Pod'a z Nash'a. Mały i prosty. Cóż, może być problem z podniesieniem wędek nad ziele, próbowałem dokręcić długie podpórki na przód, ale za szeroko idą i robi się nieco kiszeczka... Wtedy z reguły daję buzzy na podpórkach...
Ale powiem szczerze, że ostatnio przeglądam właśnie X-pody. Całkiem niezłe rozwiązanie. Mocne, solidne, nieźle wygląda. Nie są wcale takie wielkie, a widziałem gdzieś też model, chyba Fox'a, gdzie można postawić go jak sky-poda... [2013-10-17 10:34]