Zaloguj się do konta

Warta Poznań - gdzie na suma?

utworzono: 2013/01/10 22:32
PABLONUEVO

Witajcie :)
Czy ktoś zasadza się czasem nockami nad Wartą na wąsacze? Jeśli tak to gdzie najlepiej postawić stanowisko (metoda gruntowa - wątroba i żywiec) ? Kilka razy byłem na odcinku most Lecha / Czerwonak - efekty : kilka ładnych sumików (bo ciężko było te małe wariaty nazwać Sumem :P ) i kilka potężnych brań ale niestety pustych... Bardzo lubię taką formę zasiadek tylko było by miło gdyby były jeszcze jakieś efekty :) Możecie polecić jakieś szczególne miejsca? Nie musicie zdradzać swoich tajnych miejscówek z dokładnością GPS  (choć się nie obrażę :P ) ale chociaż wskazać "mniej więcej" jakieś odcinki Naszej Warty ? 
... i druga kwestia ...
Jakie macie sposoby na suma? Rzucacie w nurt czy nie ? daleko czy blisko stanowiska ? przypon z hakiem czy kotwicą ? wątroba czy inne przysmaki ? itp... Może to nie kwestia miejsca tylko doświadczenia :)
Zapraszam do dyskusji :P
Połamania :D [2013-01-10 22:32]

kaban22

Witam kolegę :)
wiem że do sumowych wypraw jeszcze trochę czasu ale właśnie myślałem nad tym żeby zwerbować kogoś do sumowych wypraw bo samemu najczęściej wychodze na sumy nad wartę w okolicy od naramowic do mostu w biedrusku... raczej preferuje spining późno wieczorny i mam całkiem niezłe wyniki w porównaniu do grunciarzy;) nad wartą w okresie lipca i sierpnia spędzam 80% dni nieważne czy do roboty na 6 czy nie i tak daje rade w tym okresie jakoś nie odsypiać byle złowić te parę wąsaczy i powiem szczerze że szukam kompana do wypraw raczej spiningowych bo wiadomo jak to jest samemu...dwa sumy w tym roku straciłem przez  to że byłem sam jeśli ktoś chętny to proszę pisać umuwimy się gdzieś i pogadamy na temat wspólnych wypraw ;D PABLONUEVO sorki że wbiłem Ci się tak do tematu.
[2013-01-10 23:44]

PABLONUEVO

Spoko spoko Kolego :) Temat otwarty dla wszystkich :) Odnośnie wypadu ze spinem - bardzo chętnie ale najpierw musze zainwestowac w jakis dobry spin bo ten co mam to raczej na okonie i nierekordowe szczupaki ( cw do 25 ). Jeśli chodzi o grunt to jestem bardzo dobrze przygotowany ale nie wykluczone że przed sezonem wpadnie w moje ręce jakiś mocniejszy spin :) Mieszkam na Naramowicach więc dobrze znam rejon w którym łowisz :D Do zobaczenia nad wodą a może jakoś w sezonie się spikniemy i jakiś wypad 2 lub wiecej osób :)

Zapraszam innych do dalszej dyskusji :D

[2013-01-11 11:40]

kaban22

Bardzo chętnie:D ja mieszkam kawałeczek od ciebie kolego bo w umultowie. jesli szukujesz się do kupna spina na suma to polecam pena 360 albo spro red arc 4000 i do tego wędeczke z wyrzutem do 80g.i wtedy możemy wyruszyć na wspulne wędkowanie ;)
pozdrawiam.
[2013-01-11 13:24]

owczarki

wpinam sie w temat mieszkam daleko bo KOŁO i zaczołem wedkowanie dopiero w 2012r pierwszy raz na sumy i aż 17 małych sumików w 1,5miesiąca na grunt niestety z poważnych sumów to muszę jeszcze popracować nad techniką największy jak na razie 3kg tak więc patrze i uczę się podajcie mi coś ciekawego na tacy do wypróbowania .?pozdrawiam
[2013-01-11 15:47]

owczarki

tutaj w przyszłości będą moje zdjęcia można podpiąć się pod strone i wklejać swoje zdjęcia po wcześniejszym uzgodnieniu 
http://owczarki.ugu.pl/ [2013-01-11 15:51]

kaczwys

Witam kolegów.Również wychowałem się nad Wartą w Naramowicach pomimo że teraz mieszkam na Piątkowie.Chętnie bym się z Wami spotkał na Sumach.Jakby coś to piszcie .
[2013-01-11 20:07]

kaban22

Nie liczyłem na takie zainteresowanie  z waszej strony,bardzo mnie to cieszy:D
Ciekawie zapowiada się sezon 2013 fajnie by bylo poznać kogos kto chce łowić wąsacze na spina.ja łowię na spining sumy od 2007 znaczy się pierwsze 2 lata to były naprawdę ciężkie bo miałem tylko jeden kontakt z rybą myśle że dośc sporą.Co innego ostatnie lata jest naprawde nieźle,po pierwsze trzeba poznać porę ich żerowania i dokładnie obserwować wodę to jest głównym sposobem na sukces no i oczywiście miejscówki bo też nie wszędzie można je spotkać.
[2013-01-11 23:33]

kielo13

Witam.Panowie chętnie się dołącze do wypraw.Myślę, że fizycznie mogę was wspomóc w nocnych wyprawach,tzn. wiem że w tych rejonach grasują kłósole.Nie chce być źle odebrany ale mam możliwości żeby odeprzeć atak tych śmieci.Jestem wędkarzem od 7-ódmego roku życia,a spininguje od 15 lat.Jak będziecie zainteresowani dajcie znać.Poadrawiam.

[2013-01-12 00:24]

Grzegorz123

Poleciłbym Wartę Bolechowo  Osiedle ulicą Graniczną na dół ,kawałek przez las i są ładne miejscówki sumowe.
[2013-01-12 10:15]

kaban22

Mam pytanie a czy szarpak to nie jest kłusownictwo kolego...? bo ja jak spotkam szarpakowca biada...przecież szarpakowcy kaleczą sumy które Ty wypuszczasz i wiele innych gatunków ryb...ot soory za mały off-topic w temacie ale jestem bardzo wrażliwy jeżeli chodzi o temat "szarpakowców"...

P:)

Tak to też kłusownictwo i to strasznie brutalne,chciałem powiedzieć że tylko jeden raz coś takiego widziałem na moim odcinku warty i wcale nie uwarzam że to nie jest kłusowanie bo jest i to bardzo,też jestem wrażliwy jak widze coś takiego....
[2013-01-12 16:41]

ZanderHunter

wiem że do sumowych wypraw jeszcze trochę czasu ale właśnie myślałem nad tym żeby zwerbować kogoś do sumowych wypraw bo samemu najczęściej wychodze na sumy nad wartę w okolicy od naramowic do mostu w biedrusku... raczej preferuje spining późno wieczorny i mam całkiem niezłe wyniki w porównaniu do grunciarzy;) nad wartą w okresie lipca i sierpnia spędzam 80% dni nieważne czy do roboty na 6 czy nie i tak daje rade w tym okresie jakoś nie odsypiać byle złowić te parę wąsaczy i powiem szczerze że szukam kompana do wypraw raczej spiningowych bo wiadomo jak to jest samemu...dwa sumy w tym roku straciłem przez  to że byłem sam jeśli ktoś chętny to proszę pisać umuwimy się gdzieś i pogadamy na temat wspólnych wypraw ;D PABLONUEVO sorki że wbiłem Ci się tak do tematu.

Generalnie na Warcie suma jest zatrzęsienie...przynajmniej na moim odcinku rzeki gdzie wędkuję a wręcz powiedział bym plaga...za kilka lat będziemy mieli nasze krajowe "Ebro" lub "Pad"...

[2013-01-12 17:48]

kaban22

Generalnie na Warcie suma jest zatrzęsienie...przynajmniej na moim odcinku rzeki gdzie wędkuję a wręcz powiedział bym plaga...za kilka lat będziemy mieli nasze krajowe "Ebro" lub "Pad"...

dokładnie jest sporo i to naprawdę dużych sztuk mnie osobiście to się bardzo podoba :) czy będzie ebro to się zobaczy wszystko zależy od mentalności wędkarzy jeśli będą tukil wszystkie duże sumy to niestety nie będzie....jest naprawddę dużo sumików w granicy 50cm jak to podrośnie to dopiero będzie ;)
na jakim odcinku łowisz kolego?
[2013-01-12 19:28]

withanight88

Tylko czy to będzie korzystne dla pozostałych ryb żyjących w Warcie?
[2013-01-13 09:44]

ZanderHunter

Tylko czy to będzie korzystne dla pozostałych ryb żyjących w Warcie?

Ja mówię że nie!...dlatego każdy złowiony zgodnie z regulaminem ma o de mnie.....:)

[2013-01-13 12:53]

owczarki

sumów małych u nas jest od groma
[2013-01-13 14:10]

kaban22

Ja mówię że nie!...dlatego każdy złowiony zgodnie z regulaminem ma o de mnie.....:)

yhm ;)no to nieźle gratuluje postawy.........
[2013-01-13 16:07]

Ja rowniez z checia sie dolacze! Grunt spining obojetnie byle wyniki byly :) W tym roku chce rowniez odwiedzic Rybnik wiec mozemy ekipe jakas zebrac :D
[2013-01-17 18:30]

zarowka

też się pisze na zasiadki gruntowe..nawet kilku dniowe..spining mniej chętniej..:) pozdrawiam jak co pisać na prv
[2013-03-03 19:06]

Warta żądzi się odrębnymi przepisami ? - bo gdzie indziej można go łowić od lipca  [2013-03-03 19:28]

weedmasta

Witam,

Niedawno przeprowadziłem się do Poznania i też chodzę na ryby. Niby nic wielkiego lecz z sumami miałem niewiele wspólnego. Dwa epizody, gdzie jeden z nich skończył się "holowaniem" łódki przez 300 metrów i połamany kij. Ja odwiedzam Wartę w okolicy mostu Lecha. Kilka zasiadek wieczornych metodą gruntową i kilka razy na spining. Efekty spiningowe mierne (i może dobrze, ponieważ łowię lekką szczupakówką). Podobne wyniki na grunt. Mieszkając na mazurach łowiłem z gruntu, ale bardzo rzadko.

Ostatnio wędkowałem na wątrobę (wieprzową) i nic. Wiem, że miejsce pewnie złe, źle założona wątroba i pewnie jeszcze kilka błędów popełniłem.

Z przyjemnością spotkał bym się z kolegami hobbystami by wymienić doświadczenia. W moim wypadku to raczej poczuł bym się jak uczeń.

Pozdrawiam serdecznie
[2013-07-22 15:13]