Warta Koło - Konin

/ 1551 odpowiedzi / 216 zdjęć
z@mela


za to u mnie na warcie mozna liczyc jedynie na male krąpie i ukleje bo drapieznika poprostu nie ma   lub jest go w   aptekarskich ilosciach . W tym roku bylem 20x nad rzeką  i jednop branie na spina  wiec   tragedia  gdzie rok temu na poczatku lipca na jednej wyprawie  mialem  z 40 szczuplych  na kiju co prawda  male ale  ceiszyly. (2012/07/08 12:43)

d2t6


wczoraj z doskoku tylko na 2-3 godz kilka brań na wątrobę żadnego nie zaciąłem(podejrzewam że małe sumiki się bawiły) bolenie szalały po drugiej stronie a co dziwne ok godz 20 wszystko ucichło brania na wątrobę ustały bolenie sie pochowały
poza tym woda troche ,,zdemolowała" moje miejsce gdzie w zeszłym roku złowiłem kilkanaście sztuk suma
pokrzywy po szyje a ja w spodenkach heheh (2012/07/09 14:08)

bols86


Panowie, pytanie jakie obciążenie stosujecie w połowach suma w Naszych okolicach? Pozdrawiam (2012/07/09 15:21)

owczarki


włąśnie około 20 koniec jakichkolwiek brań omyłkowo zamiast suma na duzy haczyk nadział się krąpik i to było dopiero moje zaskoczenie to na co on wzioł (2012/07/09 16:15)

kemot00


Witam! Od 7 lat wędkuję na Warcie najczęściej powyżej Konina. Spinninguję oraz łowię na feedera, rzadziej żywcówka. Postaram się regularnie opisywać swoje sugestie i wyniki znad wody. Złowione ryby wymiarowe często wypuszczam, szczególnie drapieżniki. Czasami wezmę ze sobą leszcze, jazie, płocie lub krąpie. Jeśli wszystko będzie się robiło z umiarem, to będzie OK.
Niestety tegoroczny sezon nie mogę uznać za udany. Pomimo, że jestem dość często nad wodą, to wyniki kiepskie. W tym roku nie złowiłem jeszcze wymiarowego szczupaka, gdzie dwa lata temu po powodzi brały naprawdę nieźle. Co prawda zmieniłem upodobania i teraz częściej poluje na bolki, ale mimo to z kaczodziobym jest bardzo słabo.
Miłą niespodzianką aczkolwiek w czasie okresu ochronnego było branie suma 93cm w czerwcu na spinning. Przynętą był 3,5cm głęboko nurkujący wobler Bonito. Oczywiście odzyskał wolność.
Wczoraj wybrałem się na spinning na wcześniej upatrzony płytki boleniowy przelew. W jednym z pierwszych rzutów Salmo Thrillem poczułem mocny opór, jednak myślałem, że to jakaś długa trawa lub inny krzak wodny. Jednak poczułem szarpnięcia i tępy opór. Pomyślałem, że podhaczyłem bolenia i po części miałem rację, tylko że to był leszcz. Hol był naprawdę bardzo trudny, gdyż woda była dość bystra a leszcza zahaczyłem w okolicy płetwy grzbietowej. Musiałem zejść kilkanaście metrów w dół rzeki, bo przeciągnięcie łopaty nie było możliwe. Po trudach udało się podebrać. Miara pokazała 49cm, pięknie złoto obarwiony, w dobrej kondycji. Postanowiłem jednak go wziąć do domu. W taki sposób przypadkiem udało mi się pobić życiówkę leszcza.
Co do obciążenia przy połowach suma, to 60- 70g powinno być ok, moim zdaniem sumowi nie będzie to robić różnicy, ważne żeby zestaw utrzymać w łowisku. (2012/07/09 16:17)

owczarki


Panowie, pytanie jakie obciążenie stosujecie w połowach suma w Naszych okolicach? Pozdrawiam


ja osobiście mam 40gram z brzegu i 80gram z igielitem w środku <taka plastykowa rurka> ze środka rzeki bo duży uciąg tam jest ale kolega ma lepszą technike bo stosuje 20+60gram i trzyma mu środka nawet przy zaczepionych płynących gałęziach (2012/07/09 16:25)

owczarki


wieczorem sąsiad podejrzał moją rybę że znów chwyciłem i dziś z rańca już moje łowisko zajęte . (2012/07/10 09:55)

owczarki


znowu pustki bierze tylko mała płoć na pszenice niestety ja czekam na coś  innego (2012/07/13 17:32)

d2t6


wczoraj tez bylem troche nad wartą ale znowu bez efektów znowu troche przybrała a niestabilna pogoda nie wróży sukcesów (2012/07/14 13:02)

owczarki


wczoraj z doskoku tylko na 2-3 godz kilka brań na wątrobę żadnego nie zaciąłem(podejrzewam że małe sumiki się bawiły) bolenie szalały po drugiej stronie a co dziwne ok godz 20 wszystko ucichło brania na wątrobę ustały bolenie sie pochowały
poza tym woda troche ,,zdemolowała" moje miejsce gdzie w zeszłym roku złowiłem kilkanaście sztuk suma
pokrzywy po szyje a ja w spodenkach heheh



na wątrobę to krąpie podskubują  (2012/07/14 21:35)

owczarki


dzisiaj rano znowu 2krąpie  brak jazi<połów-rekonesans 2godzinny> (2012/07/15 08:58)

owczarki


nadal kiepskie sporadczne brania w okolicach KOŁA (2012/07/17 18:35)

owczarki


a u was jak idzie na rybach? (2012/07/18 17:39)

adamek19969


wczoraj z doskoku tylko na 2-3 godz kilka brań na wątrobę żadnego nie zaciąłem(podejrzewam że małe sumiki się bawiły) bolenie szalały po drugiej stronie a co dziwne ok godz 20 wszystko ucichło brania na wątrobę ustały bolenie sie pochowały
poza tym woda troche ,,zdemolowała" moje miejsce gdzie w zeszłym roku złowiłem kilkanaście sztuk suma
pokrzywy po szyje a ja w spodenkach heheh



na wątrobę to krąpie podskubują 


zależy jaką. w moim przypadku zauważyłem, że krąpie podskubują na wątróbkę drobiową.  (2012/07/18 21:16)

bols86


ogólnie w okolicy Krzymowa od miesiąca nic, 2 -3 płotki na 5 h siedzenia.Z zasłyszanych opinii mogę stwierdzić, że nikomu ryby niebiorą, pewien wpływ na to może mieć "zielona" woda spuszczana z jeziorska. (2012/07/19 16:05)

owczarki


wczoraj z doskoku tylko na 2-3 godz kilka brań na wątrobę żadnego nie zaciąłem(podejrzewam że małe sumiki się bawiły) bolenie szalały po drugiej stronie a co dziwne ok godz 20 wszystko ucichło brania na wątrobę ustały bolenie sie pochowały
poza tym woda troche ,,zdemolowała" moje miejsce gdzie w zeszłym roku złowiłem kilkanaście sztuk suma
pokrzywy po szyje a ja w spodenkach heheh



na wątrobę to krąpie podskubują 


zależy jaką. w moim przypadku zauważyłem, że krąpie podskubują na wątróbkę drobiową. 





oczywiście drobiową bo jest delikatna i ryby ją uwielbiają (2012/07/19 17:34)

kemot00


Ja odwiedziłem Wartę powyżej Konina wczoraj i przedwczoraj wieczorami, spinningowałem. Ogólnie wyniki mizerne z jednym pozytywnym akcentem. Łowiłem na zewnętrznym łuku, w dość głębokich miejscach, rynnach i dołkach. Na przemian jigowałem i woblerowałem. Dwa dni temu poczułem na gumę strzał, jednak nie do zacięcia no i na gumie były ślady zębów. Gdy już się ściemniało na Salmo Perch 8cm poczułem branie, okazało się że to niewielki sandacz. Pod brzegiem spadł z przynęty, jednak się tym nie przejąłem. Drugi rzut w to samo miejsce i znów holuję sarniaka podobnej wielkości. Być może to ten sam, miał około 30 cm. Cieszę się bardzo, że i one dają o sobie znać, bo w naszej ukochanej rzece jest ich niewiele osobników. Pierwszego sandacza złowiłem pod koniec października ubiegłego roku na Warcie, mierzył 53cm.
Pozdrawiam, życzę powodzenia i oczekuję ciekawych relacji znad wody! (2012/07/19 20:47)

owczarki


kolega trzy dni temu złowił 1 leszcza 1,5kg ale nadal nie biorą (2012/07/20 15:25)

owczarki


właśnie wrócilem z rybaczki efekt mizerny 1 krąp i mały sumik oba wróciły do wody .rano zapoluję na inne ryby (2012/07/20 23:15)

d2t6


wczoraj pierwszy sum w tym roku!!! no w sumie to sumik ok 45-50 cm(plywa dalej) wziął na 2 czerwone robaki które moczyłem w wodzie z nadzieją na inną rybę. Delikatne branie zacięcie i po kiju myśle ze mam coś dużego odjazd w dół rzeki przymurowanie do dna takie jakiego w życiu jeszcze nie miałem(a łowiłem już większe ryby) przez pare chwil nie mogłem tego stwora oderwać od dna po chwili ryba rusza w górę rzeki i udaje sie pociągnąć na powierzchnie pojawia sie nieduży sumik i małe rozczarownie....
dwa zdjęcia tel kom i do wody pozniej juz nic sie nie działo (2012/07/21 12:00)

owczarki


ja wczoraj też małego sumika i 4krąpie trafiłem (2012/07/22 11:55)

remi298


Witam , ja byłem wczoraj pierwszy raz na sumika , w okolicach konina w strone kramska i miałem dwa pożądne brania , na wątróbkę drobiwą zmieszaną z rossówką , ale niestety test nowego sprzętu i brania nie zaciałem , nowy kołowrotek z wolnym biegiem niestety inaczej się łapie niż na zwykłym . pozdrawaim dziś druga wyprawa (2012/07/24 11:25)

remi298


Witam , ja byłem wczoraj pierwszy raz na sumika , w okolicach konina w strone kramska i miałem dwa pożądne brania , na wątróbkę drobiwą zmieszaną z rossówką , ale niestety test nowego sprzętu i brania nie zaciałem , nowy kołowrotek z wolnym biegiem niestety inaczej się łapie niż na zwykłym . pozdrawaim dziś druga wyprawa


Ps na jakiej głębokiej wodzie łapiecie ????? liczę na podpowiedź (2012/07/24 11:29)

d2t6


wczoraj tez takiego mikrusa dorwałem jakies 35-40 cm
ja łowie akurat na glębokim miejscu najgłębsze jakie jest w na tym odcinku co łowie (2012/07/24 11:56)