Warta Koło - Konin

/ 1551 odpowiedzi / 216 zdjęć
rapa 72

Kolego Kowal ,a co tam w Sieradzu słychac, zaznaczę ,ze swego czasu Sieradz to istne eldorado, ale to chyba juz historia . Napisz jak  tam  sytuacja wyglada -  nie pamiętam kiedy tam byłem  ostatnio... (2014/12/27 13:31)

Kowal73

Witam, szanowne tu grono :) Witam kolegę Jacka ..Sandacza kiedyś łowiłem w rzece Warcie na ciężko na wysokości Charłupi Małej, wspaniała wysoka opaska, oczywiście była tam głęboka woda i szedł tam co roku wspaniały tzw. "rys". Łowiło się węgorze, sumy, szczupaki, na lekko zaś to płocie i ukleje, które siały się pod powierzchnią wody, na groch to brzany i jazie, czasem i nawet leszcz targną szpicem :) Ryby było, nie potrzeba było długo nad wodą za rybką siedzieć, złowiło sie po jednej z gatunku i do domu, bo za tydzień można było znowu to samo złowić, teraz to już przeważnie na spinning łowię, od 19tej do 22 giej. Potem to jedną na żywca, drugą na rosówe zarzucam. Doglądam te dawne miejscówki ale....zaobserwowałem, że nie ma już tego co było, tej głębokiej wody i ryb się pławiących, dużych ryb. Na odcinku od Hojne do Biskupic, przejść można rzekę w woderach, metr od brzegu czasem jakaś rynienka, w ten sposób przeniosłem się z wędkowaniem za Warte.  (2014/12/27 20:31)

adrionn911

To ja dam z szuflady Jazia ;)Złowiony w 2013 na spinning w Warcie, coś około 30cm (2014/12/27 22:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rapa 72

Tak,  pewnie tak jest  jak piszesz. Choć ja mam trochę inna teorie z odcinka Sieradzkiego ( był to swego czasu naprawdę specyficzny kawałek rzeki:Sieradz most kolejowy powiedzmy do most  miasto Warta< choc ja uwielbiałem okolice  wsi Sucha) Moje stwierdzenie jest takie: brak  dobrej oczyszczalni w Sieradzu lub  była ona kiepskiej jakosci ,to i ryba była, a dlaczego ? W momencie jak nasz kraj zaczął sie lekko jednoczyć z reszta europy to i zaczęto dbać o środowisko , choć i sytuacja ekonomiczna tez sie zapewne przyczyniła- padały zakłady ,padał i przemysł. W sytuacji jak zlikwidowano dopływ scieków - pewnie tych komunalnych ( hmmm smaczne jedzonko dla rybek i mozna sie niezle posilic . To i ryba była, lgneła do kolektorów sciekowych i  przez to sie trzymała. Takie zjawisko  wystepowało jak kolega wie pewnie do mostu kolejowego na rzece , bo tam był kolektor sciekowy, brry ,az strach było ręce umyc , nie mówie o twarzy. Natomiast powyzej koolektora : woda czysta, klarowna  ,ale i ryby było mniej .Choć tez sie zapuszczała.
I taka to jest miedzy innymi przyczyna pomniejszenia rybostanu na tym odcinku. Choc moze nie zupełnie  do konca... Chmm miło powspominac te czerwcowe węgorze z przed 20 lat.
Ps, Jak koledzy macie jakieś ciekawe spostrzeżenia z waszych odcinków zapraszam do  podzielenia sie z reszta. .  NAJWAŻNIEJSZE ,ZE NOWY ROK IDZIE I NOWY SEZON SIE ZACZNIE- POŁAMANIA  aby do wiosny. (2015/01/02 16:07)

Danielito

Okresowy zakaz spinningowania za tamą zb. Jeziorsko - "mięsiarzom" mówimy NIE Więcej info pod linkiem

(2015/01/20 20:23)

1973

w końcu zaczynają myśleć i coś działać z tą rzeką przy tamie. (2015/01/20 21:40)

Karpiu

kilka dni temu poniżej zbiernika jeziorsko trafiłem pstrąga tęczowego 40cm , 0.6kg :) było to dla mnie wielkie zaskoczenie , wziął na Dorado Invader'a 4cm 1,5metra od brzegu(nie wiem co robił w naszych okolicach i skąd się wziął). Ogólnie nie ma teraz ryby na tym odcinku , szarpakowcy jak zawsze ...są. (2015/01/20 23:50)

owczarki

jak u was z rybami na Warcie? (2015/02/23 21:09)

rapa 72

Cześć
Byłem ostatnio w okolicach  Lekaszyna/Wilamów- 2 tyg. temu- niestety nici nawet branka  poza tym ,ze ładna pogoda była i przyjemnie. Planuje w tą niedziele tym razem okolice Ksieze Młyny- zobaczymy, dam znać.  Ciekawostka:podjechali pózniej  inni wędkarze - byli na Nerze , niestety tez zero. Ciekawe czy ryba nie na braniu czy  nie biorą jeszcze. A sam miałem tam wtedy jechać - okazało sie ,że tam tez lipa ?!
Ps, Piszcie koledzy co tam słychać  -sezon idzie i każdy ciekaw . (2015/02/26 15:30)

rapa 72

Testował ktos może spin Catana Shimano 270 10-40 . Szukam czegoś fajnego w średniej wadze. (2015/02/26 15:39)

bols86

Warta? Zastanawiam się czy skoczć na rzekę , czy jest sens? Można wiedziec na co wpadła? (2015/03/14 09:36)

mirek2000

Warta, na pszenice.
A co do sensu pogoda ostatnio jest jaka jest to na jakieś super brania nie ma co liczyć, ale przejść się zobaczyć zawsze można :) (2015/03/14 20:40)

endzi63

Powitać kolegów z PZW Konin
Czy w sklepie wędkarskim "amur" w Kole ul. Blizna 38 opłacę składki wędkarskie PZW i wykupię pozwolenie na wędkowanie na wodach Gosławice.Jeśli nie, to proszę o info gdzie w Kole zrobię opłaty.Proszę o telefon do sklepu na ul. Blizna ten stacjonarny co podają, to nieaktualny. (2015/04/08 10:33)

endzi63

Podbijam. (2015/04/08 17:33)

zabadnb2

Panowie cos tam pyka na Księżych młynach bo chce jechać jutro ? (2015/04/08 19:15)

cipsik1

hej. jak już wrócisz z ksiezych młynow to daj znac jak bylo, ja tez chce sie w najblizszych dniach tam wybrac. powodzenia (2015/04/08 19:37)

zabadnb2

od 6 do 12 zero puknięciaobok mnie 4 wędkarzy, wszyscy feeder , zero efektów (2015/04/09 12:20)

cipsik1

dzieki serdeczne. nie pocieszyłes mnie ale trzeba próbowac. jak wroce to dam znac kolo niedzieli (2015/04/09 22:17)

d2t6

Powitać kolegów z PZW Konin
Czy w sklepie wędkarskim "amur" w Kole ul. Blizna 38 opłacę składki wędkarskie PZW i wykupię pozwolenie na wędkowanie na wodach Gosławice.Jeśli nie, to proszę o info gdzie w Kole zrobię opłaty.Proszę o telefon do sklepu na ul. Blizna ten stacjonarny co podają, to nieaktualny.
telefonu nie mamale opłaty na wody Gosławice  kiedys tam robiłem więc myśle że kupisz to samo wody pzw
(2015/04/10 11:18)