Warta Koło - Konin

/ 1551 odpowiedzi / 216 zdjęć
d2t6

Ten sumek wyżej to na spining a dokładnie na woblera, ja sumy tylko na spining łowie. A wziął  około godziny 19-tej. Kijek dragon guide select tiger, plecionka 0,18 i przypon na 10kg, branie nastąpiło w 5 rzucie. Hol trwał około 20 min.

a w którym miejscu doklanie łowiłeś na tym duzym zakręcie za obwodnicą Koła? (2014/08/20 10:59)

Trzeci79

Witam.Dziś stan wody na Warcie koło Uniejowa troszeczkę się podnosi a więc chyba na Jeziorsku  powoli spuszczają ,niestety  z braniami drapieżnika przez to troszkę gorzej.Dawajcie jak możecie koledzy na bieżąco opis stanu .Pozdrawiam (2014/08/20 17:27)

Radoslaw Sikorski

Kolego tutaj masz stan wody aktualizowany co godzine, dokladnosc co do centymetra

http://monitor.pogodynka.pl/hydro/map#/Warta_do_Welny/152180120

mozesz zmieniac stacje pomiarowe (2014/08/20 23:09)

rapa 72

Danielito  a jednak okazuje sie ,ze takie miski w naszej Warcie występują. >Ja natomiast spędzam dozo nocek  - zazwyczaj dwie weekendowe , i jeszcze ładnej sztuki nie trafiłem (  no moze poza jednym przypadkowym wymiarem i kilka lat temu kolega na Piersku trafił 13tke  (kg.) . Co natomiast mogę powiedzieć: sumowi w naszej Warcie sprzyja bo często - nagminnie łowie "kijaneczki " takie do  60 cm. Stwierdzenie : jak sa małe  to musza byc duże, bo trafiaja sie i takie roczniaki i dwulatki 20, 30 cm. Natomiast nic większego sie  mi nie trafiło i raczej ostatnio nie słyszałem, by ktos złowił.? Byc moze wynika to z tego ,ze używam tylko rosówek lub małego żywca. I to może byc przyczyna? Druga teoria: było by ich znacznie więcej. gdyby  co poniektórzy wędkarze dawali wolność tym kiianeczkom!!! a nie... Przecież to taka piękna i waleczna ryba ,z dużymi przyrostami  z roku na rok. Co Wy na to ? (2014/08/21 18:37)

Trzeci79

Dzięki Radek:)Pogodynkę oczywiście znam jednak częściej zaglądam na forum.Pozdrawiam Cię (2014/08/21 20:03)

bartbefore

Kolego rapa 72, ja uganiam sie tylko za sumami od kilku lat, może 4. We warcie są duże sumy, czasami można się zdziwić, kilka razy miałem powyginane haki i kotwice. Jeżeli chcesz złowić dużego suma, (dla ciebie dużego, taki który by Cię usatysfakcjonował i mógłbyś go nazwać dużym) kombinuj z przynętami, kiedyś też próbowałem na grunt i łowiłem tylko 50-60cm, postawiłem wszystko na spinning i efekty były, brania na różne przynęty gumy, woblery tutaj nie ma konkurencji, na blachę też złowiłem kila sztuk i nawet z kilkoma przegrałem.
Jeżeli chodzi o tych co zabierają małe sumy do domu, to są po prostu postkomunistyczne patałachy które nie mają co zryć, i które nie wiedzą jak złowić dużego suma, więc ich taki 60-70cm satysfakcjonuje, łowią na żyłeczki i kołowrotki rynkowe i weźmie im raz kiedyś taki ze 5kg który się na chwile przyklei do dna po czym urwie cały zestaw, a później taki Ci krzyczy po rzece że "mi to taki potwór ze 20kg wziął i urwał wszystko", a faktycznie osoby tego typu nie mają pojęcia o łowieniu sumów i nie potrafią ocenić potencjału tej ryby. To zwykli mięsiarze/amatorzy.
Raz jak zwróciłem uwagę na wiadro jakiegoś frajera i sie zapytałem dlaczego ma we wiadrze szczupaka co nie ma nawet 30cm po czym otrzymałem odpowiedź "jak ja go nie wezmę to jakiś inny idiota go weźmie" ... "dobrze się człowieku określiłeś - idiota".
Jedni traktują to jako sport inni jako zdobywanie pożywienia, oczywiście można zabierać ryby ze sobą, ale wszystko w granicach rozsądku.
Gdyby ktoś chciał powymieniać się doświadczeniami w połowie suma w naszych kolskich rejonach to zapraszam :) (2014/08/24 20:08)

rapa 72

Witam:   Wiesz spining to tez alternatywa,  nie mówię ,ze nie!  Ale gruntówka to jednak niezawodna od lat metoda i powinny brać, mimo wszystko . Wydaje mi sie ,ze niema znaczenia na co chcemy łowić i jak , najważniejsze , żeby był w danej  "wodzie " i miejsce było odpowiednie to on sie "sam złowi" . Sum nie jest  ,aż tak mocno wymagająca rybą i  cwaną jak by sie zdawało. Co do wielkości , to nie szukam dużych  ,ale takie metróweczki  zadowoliły by moją ciekawość. I tyle . Co do  mięsiarzy , to nie chce mi sie pisać - żenada.... Ps. Weekend w okolicy Uniejowa  nie za bardzo udany  trochę drobnicy i oczywiście znów sumki  po 20 -50 cm - kilka . Jednak mu sprzyja woda bo złowiłem  takie na oko dwulatki. tak ze jest ich zatrzęsienie. Ale co tam ... do wiadra wszystko , by sie nażreć - sorki  (2014/08/25 14:45)

d2t6

Kolego rapa 72, ja uganiam sie tylko za sumami od kilku lat, może 4. We warcie są duże sumy, czasami można się zdziwić, kilka razy miałem powyginane haki i kotwice. Jeżeli chcesz złowić dużego suma, (dla ciebie dużego, taki który by Cię usatysfakcjonował i mógłbyś go nazwać dużym) kombinuj z przynętami, kiedyś też próbowałem na grunt i łowiłem tylko 50-60cm, postawiłem wszystko na spinning i efekty były, brania na różne przynęty gumy, woblery tutaj nie ma konkurencji, na blachę też złowiłem kila sztuk i nawet z kilkoma przegrałem.
Jeżeli chodzi o tych co zabierają małe sumy do domu, to są po prostu postkomunistyczne patałachy które nie mają co zryć, i które nie wiedzą jak złowić dużego suma, więc ich taki 60-70cm satysfakcjonuje, łowią na żyłeczki i kołowrotki rynkowe i weźmie im raz kiedyś taki ze 5kg który się na chwile przyklei do dna po czym urwie cały zestaw, a później taki Ci krzyczy po rzece że "mi to taki potwór ze 20kg wziął i urwał wszystko", a faktycznie osoby tego typu nie mają pojęcia o łowieniu sumów i nie potrafią ocenić potencjału tej ryby. To zwykli mięsiarze/amatorzy.
Raz jak zwróciłem uwagę na wiadro jakiegoś frajera i sie zapytałem dlaczego ma we wiadrze szczupaka co nie ma nawet 30cm po czym otrzymałem odpowiedź "jak ja go nie wezmę to jakiś inny idiota go weźmie" ... "dobrze się człowieku określiłeś - idiota".
Jedni traktują to jako sport inni jako zdobywanie pożywienia, oczywiście można zabierać ryby ze sobą, ale wszystko w granicach rozsądku.
Gdyby ktoś chciał powymieniać się doświadczeniami w połowie suma w naszych kolskich rejonach to zapraszam :)
planuje zmienić kołowrotek do spinna na suma w rozsądnej cenie (200-300 zł) co polecasz?będę łowił na pletke 0.20-0.22 duże przynętynie wiem jaki rozmiar wybrać 3000 czy 4000 do spina wiadomo im mniejszy tym lepszy bo lżejszy ale teraz łowie w rozmiarze 2500 i jest zbyt delikatny przymierzam się do SHIMANO NEXAVE 4000
widział go ktoś może w kolskich sklepach żeby go sobie obejrzeć i wziąć do ręki? (2014/08/28 09:59)

ADAMSKI1984

Ja posiadam penn spinnfisher v4500 i muszę powiedzieć, że jest troszkę droższy niż napisałeś ale najlepszy z tych jakie miałem... Mam go jeden sezon, używam agresywnie pracujących woblerów i jak na razie nie ma żadnych luzów. W sumie jest wykonany z duraluminium więc jest podobno nie do zajechania, no i ma bardzo mocny hamulec... Jest godny polecenia.. (2014/08/28 20:40)

rapa 72

Czesc  Słuchaj kolego nie zaproponuje ci  czegoś konkretnego , bo nie che byś nie był zadowolony . Ale na pewno kup sprzęt dobrej jakości ( patrz firma ,model ,przeznaczenie ) myślę,ze cena koło 2 - 3 stowek wystarczy - nie przesadzajmy. Na pewno będzie dobry jakiś krecią z ślimakiem ,  myślę ze 4000 będzie w sam raz. Ja przymierzam sie do nowego Ryobi , ale czytałem tez  ,ze zachwalają  Spro. Wiesz : pytanie na jakie sie ryby nastawiasz . Jak myślisz o miskach po 20-50  kg . to musisz juz sie dobrze przyłozyc!. No,co - na koniec . rzuć  hasło do chłopaków z zapytaniem krecią na karpie i sumy i  będziesz znał odpowiedz. Poza tym  bedziesz miał punkt odniesienia co jaki sie sprawuje . Też tak  zrobię ,ale juz w przyszłym roku wiosną. Daj znać jak poszukiwania. Pozdrawiam. (2014/08/28 20:43)

rapa 72

Witam Bartbefore. Może byś  podpowiedział, jak  i gdzie łowisz wąsacze,, podziel sie swoimi sugestiami jak masz  ochotę .  Będę wdzięczny - zawsze coś można wyciągnąć z czyjś przemyśleń...  Pozdro. (2014/08/29 17:24)

bartbefore

Czasami przy dobrej pogodzie wystarczy spojrzeć na wodę i po samej wodzie widać jakie jest ukształtowanie dna. Wiadomo sum lubi czarne ciemne dziury w rzece a więc rynny. Tam siedzi za dnia i zdarza mu się wypływać na płyciznę, wtedy jest okazja go złowić bo faktycznie żeruje. Sam z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli ryba nie jest głodna to nie weźmie, miałem raz przypadek gdy stałem na przykosie i bolenie mi pływały pod nogami, położyłem woblera na wodzie żeby sobie wolno myrdał ogonkiem a boleń jedynie sprawdził dziubkiem co to jest i odpłynął. Tak samo jest z każdą rybą.
Jeżeli chodzi o moje doświadczenia z sumem to na naszych terenach tylko cierpliwi go złowią, zdarza się że jedno branie w roku to sukces, nagrodą za cierpliwość jest rozmiar tej ryby. Jeżeli chodzi o miejsce, brania miałem na płytkich (1-1.5m) i głębokich nawet po 4,5m, nie ma jakoś reguły że małe biorą na płytkim a duże w głębokim czy coś takiego. Jeden mój sum na ponad 10kg wziął może na 50cm głębokości, rzuciłem woblera jeden obrót kołowrotkiem i bum. Innym zaś razem obławiałem rynnę blachą 60g (dwie algi 3 złączone) kręciłem bardzo powoli, wypuszczałem przynętę na 50m i przeciągałem przez całą rynnę, bardzo powoli, trafiały się sztuki po 50-60cm ale i takie których nawet nie widziałem. Rynny na zakrętach, przykosy, mielizny to idealne miejsca na suma, oczywiście o odpowiedniej porze. Sztuką też jest dobrze obłowić dane miejsce. (2014/09/03 17:02)

rapa 72

Dzięki Bartbefore - ciekawe spostrzeżeniowa  . W pełni sie zgadzam. (2014/09/11 13:55)

owczarki

jaktam u was na rybach ? (2014/09/26 15:53)

ozont

Ner-0 (2014/09/28 13:10)

ADAMSKI1984

Ostatnio trochę połapaliśmy z kolegą...  (2014/09/29 19:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ADAMSKI1984

Takiego szczupaka albo zgubili kłusole albo zabili prądem i nie zabrali.. A szkoda bo bez łba miał pod 80 cm... A ja dzisiaj miałem prawdopodobnie sandacza na warcie za biechowami- jedno co pewne był wielkości tego szczupaka- trzy odjazdy po kilkanaście metrów na dokręconym hamulcu w pennie spinfisher. Spięcie pod brzegiem i dwie dziury w fattym... (2014/09/29 19:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

owczarki

OSTATNIO MAŁO NA RYBACH SIEDZĘ ...A WIDAĆ ŻE BIORA (2014/10/01 19:20)

rapa 72

Byłem dwa razy we wrześniu i lipa - praktycznie bez ryby- okolice Wilamowa/Lekaszyna.PS. A, ciekawostka w nocy mały  sandaczyk 17 cm. - przypadek  ,albo się maleństwa pokazały?Ciekawe... (2014/10/05 19:31)

rapa 72

Kolego Adamski  jak możesz to podziel sie co i gdzie - no, bez powiedzmy szczegółów- ,jak nie będziesz chciał zdradzać tajemnicy. Ładny  połów... . Gratulacje (2014/10/05 19:33)

rapa 72

Kolego Adamski  jak możesz to podziel sie co i gdzie - no, bez powiedzmy szczegółów- ,jak nie będziesz chciał zdradzać tajemnicy. Ładny  połów... . Gratulacje (2014/10/05 19:33)

gites

Tą drobnicę nazywasz ładnym połowem?? Chyba kpisz albo żartujesz. (2014/10/05 20:05)

dawid73132

Tyy... Taki mądry jesteś to pokaż co ty takiego złowiłeś. Pośmiejemy się :D :D (2014/10/06 21:03)