Zaloguj się do konta

Warta Koło - Konin

utworzono: 2012/03/16 13:20
owczarki

ryby są trzeba tylko im więcej czasu poświęcic a z tym niestety jest problem bo każdy -tak jak i ja chcemy mieć rybę odrazu.pozdrawiam [2012-04-17 19:11]

adamek19969

dwa tygodnie temu byłem na rzece i chciałem złowić leszcza no ale klapa, może to wina mego przyponu? miałem ok 60cm... co Wy na to by skrócić do 30cm? [2012-04-17 19:30]

bilox

Wydaje mi się, że za długi 60cm gdyż prąd wody podnosi Ci przypon z hakiem do góry co powoduje łowienie ryb nawet w połowie wody a nie z gruntu. Im krótszy przypon tym przynęta jest bardziej przy dnie ( nie mówię tutaj o przypadkach kiedy dobrane jest małe obciążenie niedopasowane do uciągu wody). Takie moje zdanie jeśli chodzi o spławik. Przy feederze taki przypon morze być gdyż cały zestaw bezwzględnie leży na dnie a uwalniane cząsteczki zanęty chwytane są przez ryby nie w miejscu gdzie jest koszyk a poniżej więc na rzece w metodzie feeder dłuższy przypon jest wskazany.
Pozdrawiam
[2012-04-18 07:49]

maras74

Witam,
Moim zdaniem na rzekę na leszcze możesz zastosować długi przypon nawet 80 cm i koszyk na troku bocznym.Przy łowieniu na spławik polecam na "stopa" leszcz woli pobierać przynętę stacjonarnie a przy przepływance trzeba ją poprostu zwolnić i też dobrze jest położyć dłuższy przypon na dnie. Jedynie przy dużej ilość małży czy racicznicy, polecam skrócić przypon, gdyż długi ulega zaczepianiu o ich muszle i przecinaniu o ich ostre krawędzie.pzdr. [2012-04-18 09:20]

bilox

Ja chciałbym przeprosić za błąd w moim poście oczywiście "może" piszemy przez "ż" w tym kontekście, jeszcze raz przepraszam nawet wielkim się to zdarza :) .
[2012-04-18 18:52]

owczarki

kolega bilox ma niedługo zawody? koło nr 7 na starorzeczu w powierciu? [2012-04-19 15:48]

adamek19969

teraz w sobotę jade :) ale bez koszyczka. ciężarek 20g może coś się złowi na robaka, kukurydze może na pszenice  [2012-04-19 19:18]

bilox

Właśnie dziś byłem w sklepie wędkarskim i czytałem, że są zawody 24 kwietnia ale gdzie nie pamiętam. Jutro jadę na "kanałek" na spławik i feedera zobaczymy, wypróbuje łubin jak to się sprawdzi bo konopie ostatnio się sprawdziły. Dam znać jak było.
[2012-04-19 22:04]

owczarki

Właśnie dziś byłem w sklepie wędkarskim i czytałem, że są zawody 24 kwietnia ale gdzie nie pamiętam. Jutro jadę na "kanałek" na spławik i feedera zobaczymy, wypróbuje łubin jak to się sprawdzi bo konopie ostatnio się sprawdziły. Dam znać jak było.


ja w sobote nad warta siedze za Dzierawami


[2012-04-20 17:58]

owczarki

  konopie ostatnio się sprawdziły.


teraz to tylko mocne zapachy na wiosne ale konopie to bardziej płoć bierze .jest sklepw KOLE-  koło avansu na włocławskiej gdzie maja wszystkie przyprawy na ryby <to jest sklep drewniak z przyprawami do mięs polecam>kolendra kminek czosnek itp a jeszce jedno byłem w turku w brico marche koło" stuska "tam jest sklepik wedkarski odrazu w wejściu po lewej stronie maja tam niewielki wybór ale mają marke JAXON np wędka taka jak u nas za 70zł tam kosztuje 49zł tylko trzeba byc przy okazji bo po jedna rzecz to kicha nie znają sie tam na niczym ale po cenach to duza konkurencja
[2012-04-20 18:05]

bilox

No ja godzinę temu wróciłem z nad wody. Tragedia bez brania siedziałem a wędkarzy jak na jakimś eldorado, jeden przy drugim. Muszę się wziąć w końcu za znalezienie jakiejś miejscówki nad wartą bo tu fakt ryby są ale zbyt duża presja wędkarska i te uprzykrzające siedzenie sygnalizatory brań jak w cyrku jakimś.
[2012-04-20 19:28]

owczarki

No ja godzinę temu wróciłem z nad wody. Tragedia bez brania siedziałem a wędkarzy jak na jakimś eldorado, jeden przy drugim. Muszę się wziąć w końcu za znalezienie jakiejś miejscówki nad wartą bo tu fakt ryby są ale zbyt duża presja wędkarska i te uprzykrzające siedzenie sygnalizatory brań jak w cyrku jakimś.
 

byłem dzis nad warta dwa razy i klapa ale zrobiłem sobie nowe miejsce bo wody dość dużo przybrało na wysokość jakieś 10cm tak więć 50 cm dalej od brzega i nie mogłem dojść do starej miejscówki

[2012-04-21 18:27]

owczarki

nawet w sklepie wędkarskim śmieja sie że wzrosła im liczba karpiarzy bo kołowrotki zaczeły schodzić  szukam jakiegoś taniego i dobrego kręcioła [2012-04-21 18:29]

adamek19969

nawet w sklepie wędkarskim śmieja sie że wzrosła im liczba karpiarzy bo kołowrotki zaczeły schodzić  szukam jakiegoś taniego i dobrego kręcioła


siedziałem od 4,30.... DUPA DUPA DUPA ?! CO JEST Z TYMI RYBAMI? a na wieczór poszedłem na spinning też dupa ;/ [2012-04-21 22:08]

owczarki

nawet w sklepie wędkarskim śmieja sie że wzrosła im liczba karpiarzy bo kołowrotki zaczeły schodzić  szukam jakiegoś taniego i dobrego kręcioła


siedziałem od 4,30.... DUPA DUPA DUPA ?! CO JEST Z TYMI RYBAMI? a na wieczór poszedłem na spinning też dupa ;/
zmiana pogody i mimo to jeszcze woda zimna

[2012-04-22 21:36]

bilox

Witam Wszystkich.
Właśnie wróciłem z nad wody dziś pierwszy raz na Warcie od kilku lat :D i powiem Wam, że rzeka mnie pozytywnie zaskoczyła złowiłem jazika tak 25cm drugi podobnej wielkości mi poszedł. Facet jakieś 15-20m ode mnie złowił takiego z 1kg (widziałem jak z nim walczył) piękny okaz. Wszystko na przeciążony spławik na haku 2x kuku. Jutro z rana też się wybieram.
[2012-04-23 20:07]

owczarki

ja próbawałem na co innego ale klapa teraz to pinka a płocie i jazie są w siatce
[2012-04-24 16:58]

owczarki

Witam Wszystkich.
Właśnie wróciłem z nad wody dziś pierwszy raz na Warcie od kilku lat :D i powiem Wam, że rzeka mnie pozytywnie zaskoczyła złowiłem jazika tak 25cm drugi podobnej wielkości mi poszedł. Facet jakieś 15-20m ode mnie złowił takiego z 1kg (widziałem jak z nim walczył) piękny okaz. Wszystko na przeciążony spławik na haku 2x kuku. Jutro z rana też się wybieram.


z której strony łowisz bo ja od Dzieraw? 


[2012-04-24 17:08]

bilox

Ja po stronie zamku prawie pod słupami energetycznymi patrząc od Dzieraw to trochę w lewo.

Witam Wszystkich.
Właśnie wróciłem z nad wody dziś pierwszy raz na Warcie od kilku lat :D i powiem Wam, że rzeka mnie pozytywnie zaskoczyła złowiłem jazika tak 25cm drugi podobnej wielkości mi poszedł. Facet jakieś 15-20m ode mnie złowił takiego z 1kg (widziałem jak z nim walczył) piękny okaz. Wszystko na przeciążony spławik na haku 2x kuku. Jutro z rana też się wybieram.


z której strony łowisz bo ja od Dzieraw? 




[2012-04-24 17:53]

bilox

Witam.
Dziś pogoda nieciekawa duży wiatr ale cóż koło 14 wybieram się nad rzeczkę. Kupiłem ciężką zanętę i glinę wiążącą dodam kuku i zobaczymy jak się sprawdzi. Na hak 2xkuku mam nadzieję, że jakaś ryba z kulawą płetwą przypłynie :D. A jak tam u Was wędkowanie???
[2012-04-25 10:47]

adamek19969

ide dziś na kanał Warta Gopło jak się łączy z Wartą ... Zobaczymy co będzie, będę łowił na spławik i z gruntu. Napisze co i jak [2012-04-25 13:22]

owczarki

06.05.1012 ZAWODY WĘDKARSKIE NA RZECE WARTA w miejscowości Dzierawy DLA CZŁONKÓW KOŁA NR 06 PRZY ZAKŁADACH MIĘSNYCH W KOLE więcej szczegółów na stronie koła




byłem dziś na Jeziorsku przejazdem pogoda okropna fale jak na morzu a unas na Warcie kilku zapaleńców przy moście [2012-04-25 15:53]

owczarki

Ja po stronie zamku prawie pod słupami energetycznymi patrząc od Dzieraw to trochę w lewo.
Witam Wszystkich.




bardziej w prawo na przeciw dzieraw po stronie zamku będę niedługo zasadzał sie na suma 






[2012-04-25 15:55]

bilox

Daj znać kiedy na tego suma to Cię odwiedzę :D Ja wróciłem dopiero z rybek niestety nie udało mi się nic złowić ale brania na kukurydzę poezja :D . Tak gwałtowne brania, że ciężko zdążyć z zacięciem teraz pod wieczór jazie szalały przy powierzchni za owadami piękny spektakl. Jutro z rana koło 8 też się wybieram zobaczymy.
[2012-04-25 20:42]

owczarki

na rzece ryby są mocniejsze i szybko atakują nie to co na stawch czy jeziorach ja na pijawka złapałem wczoraj 1szt ale nic ciekawego [2012-04-28 11:56]