Zaloguj się do konta

Warta - czy są brania?

utworzono: 2011/05/16 09:42
alejki

Witam,
Wędkuje ktoś na Warcie?
Jak wygląda sytuacja z biała rybą?

[2011-05-16 09:42]

radziu1922

Witam, ogólnie nie jest za ciekawie, po południu sporadycznie można liczyć na brania, rano są zdecydowanie lepsze efekty
[2011-05-16 11:47]

W Sławsku koło Konina można połowić przyzwoitych okoni. [2011-05-16 18:23]

alejki

U mnie tez słabiutko, i jak spotykam wędkarzy tez mówią ze mizerne efekty.
[2011-05-18 12:10]

radek170793

Przeważnie łowię na kanale to na styku kanału z Wartą efekty są nawet bez nęcenia. Ostatnio wybrałem się z samymi robaczkami a połowiłem ok. 5kg krąpi, podleszczyków, wzdręgi. - łowiłem na bata 5m :)  


[2011-05-18 12:19]

JaroDaw

źródło wikipedia.pl


Warta – trzecia pod względem długości rzeka Polski, druga w pełni w jej granicach; główny, prawy dopływ Odry.

Spis treści

  [ukryj]

Przebieg rzeki [edytuj]

Odcinek górny [edytuj]

Źródła Warty znajdują się na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej w Kromołowie, dawnym mieście, obecnie przyłączonym do Zawiercia. Płynie tektonicznym Obniżeniem Górnej Warty wzdłuż krawędzi Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. W Częstochowie rzeka zmienia kierunek biegu na wschodni, by za miastem spotkać się z Wyżyną Wieluńską (miejsce styku z Wyż. Częstochowską), przełamując się przez nią głęboką na 70 m doliną – jest to Mirowski Przełom Warty. Pokonawszy go, łagodnie skręca na północ a w okolicach Radomska na zachód. Następnie ponownie przełamuje się przez Wyżynę Wieluńską poprzez Działoszyński Przełom Warty by nieco dalej przełamać się przez nią po raz trzeci, pokonując rozległy Łuk Załęczański i zawracając na krótko bieg o 180 stopni (na wschód). Opuszczając ostatecznie wyżynę, obiera kierunek północny, niezmienny do wysokości miasta Koło, gdzie skręca na zachód, mija Konin i wpływa wPradolinę Warciańsko-Odrzańską, tym samym kończąc swój górny bieg[potrzebne źródło].

Odcinek środkowy [edytuj]

W pobliżu Śremu Warta wpływa w Poznański Przełom Warty. Po przepłynięciu przez Poznań, rzeka natrafia w okolicy Obornik na przeszkodę w postaci wyższego obszaru Pojezierza Południowopomorskiego i ponownie zmienia kierunek na zachodni wpływając wPradolinę Toruńsko-Eberswaldzką.

Odcinek dolny [edytuj]

Na początku dolnego biegu rzeki, w miejscowości Santok do Warty uchodzi jej największy dopływ – Noteć. Po przepłynięciu przezGorzów Wielkopolski, Warta wpływa w obszar, na którym został utworzony Park Narodowy Ujście Warty, po czym w Kostrzynie nad Odrą uchodzi do Odry.



Czy są brania na Warcie;) [2011-05-18 12:34]

alejki

Wiem że to nie mala rzeczka :P
Mi generalnie chodzi o okolice Gorzowa Wlkp.
Więc jeżeli są tu osoby z okolic proszę o wpis
[2011-05-24 08:51]

JaroDaw

W niedziele na federku powiesił się kiełbik i kleń ( 4 wędki ), pomimo zmiany przynęty, nic większego nie podeszło. No ale cóż , pogoda zaszalała i nie tylko ludzie muszą przyzwyczaić się do upałów. A no i pora ;/ 10 - 16 ( deszczyk zniechęcił rodzinkę do dalszego piknikowania )Warta okolice Pajęczna [2011-05-24 09:42]

alejki

zaczely brac leszcze, na 5 wypadów za każdym razem powiesil sie conajmniej jeden, takie ok 50cm, ze szczupakiem gorzej, i na zywca i na spinning nic kompletnie
[2011-09-13 13:09]

Byłem tylko kilka razy w tym roku nad Wartą ze spinem, generalnie z drapieżnikami krucho. Najczęściej trafiają się niestety małe szczuki, czasami mały kleń, bardzo mało okoni!, bolenia w tym roku nawet nie widziałem :(

Ogólnie brań jest dużo mniej, niż choćby w zeszłym roku, woda też dużo niższa ...

[2011-09-13 13:18]