Wapienniki koło Sulejowa

/ 3 odpowiedzi
Mam pytanie do kolegów wędkarzy z okolic Piotrkowa jeszcze w zeszłym roku w wakacje jeździłem połowić na dużym wapienniku do czasu aż pojawiły się kontrole firmy ochroniarskiej wynajętej przez właściciela. Orientuje się ktoś może czy w dalszym ciągu zbiornik jest pilnowany czy można już tam swobodnie łowić. Dziękuje za odpowiedzi
adler

Czyli co, chcesz wędkować bez zezwolenia, kłusować? Jak jest właściciel, to na pewno sprzedaje zezwolenia, licencje. No chyba że jest to hodowlany. Wtedy można zrozumieć obecność ochrony.  (2013/05/13 16:58)

qsza82

nie chce kłusować jak dotąd nie zabrałem stamtąd żadnej ryby. Są to dwa duże stawy po dawnym wyrobisku kopalni która już nie istnieje nikt tam nie zarybiał jakiś czas temu należało do do skarbu Państwa ale nikt się tym nie interesował teraz kupił to prywatny właściciel i planuje tam zrobić składowisko odpadów niebezpiecznych o co aktualnie toczy spór z okolicznymi mieszkańcami. Chciałem się dowiedzieć jak obecnie wygląda sytuacja.  (2013/05/13 17:35)

adler

Dzięki za info. To zmienia całkowicie postać rzeczy. Myślę jednak że lepiej walczyć z takimi problemami zgodnie z literą prawa, gdyż działając w inny sposób narobicie sobie problemów i wiele kłopotów. Mimo to jest to czyjaś własność i wejście na teren prywatny także rodzi konsekwencje .

Pozdrawiam Krzysztof.

(2013/05/13 18:11)