Wakacyjna miejscówka na Wiśle.

/ 7 odpowiedzi
Witam wszystkich Kolegów a w szczególności tych wędkujących trochę na Wiśle bo właśnie od Was potrzebuję kilku wskazówek. W tegoroczne wakacje wybieram się z 9-letnim synem na kilka dni właśnie nad tą piękną rzekę i to już jest postanowione na 100%. Chcę, żeby chłopak poznał "uroki" wędkowania na tak dużej rzece bo to dla niego będzie pierwszy taki "dziki" wypad. Przyznam, że nad Wisłę nie jeżdżę często, stąd moja prośba do Was Koledzy o pomoc. Poszukuję miejscówki w woj.lubelskim, świętokrzyskim lub południowej części woj.mazowieckiego gdzie mógłbym spędzić z nim tych kilka wakacyjnych dni. Dlaczego właśnie tam? Sprawa jest prosta. Mieszkamy pod Lublinem (os. Borek w Turce) i dlatego szukam "czegoś" możliwie jak najbliżej miejsca zamieszkania. Szukam miejsca gdzie można podjechać samochodem możliwie jak najbliżej wody, z kawałkiem trawiastej polany, żeby można rozbić namiot a może i rozpalić niewielkie ognisko. Gdzie w razie np deszczu nie grozi jakieś niebezpieczeństwo w postaci "zarycia" kołami samochodu o glebę. Czyli wszelkie mocno zakrzaczone i trudno dostępne miejscówki gdzie trzeba przedzierać się przez gąszcz zarośli raczej odpadają. Co do wędkowania to idealne byłoby miejsce z kawałkiem grubszej wody, gdzie można rzucić cięższą gruntówkę na większą brzanę bądź suma i porzucać feederem za większym leszczem. Dobrze żeby niedaleko były tez jakieś główki, opaski, przykosy lub inne "dziwactwa" gdzie za dnia można pospacerować ze spiningiem za np sandaczem, okoniem itp. Jeżeli ktoś z Was Szanowni Koledzy zna coś takiego to prosiłbym o w miarę szczegółowy opis jak tam dojechać, gdzie skręcić itd. Proszę tylko o sprawdzone informacje z pierwszej ręki bo nie chcę później błądzić z synem po okolicy. Czekam na informację a w zamian mogę polecić kilka ciekawych, jeziorowych łowisk w okolicach Lublina.
misiekk35

Kol.SZymonie, i zapewne, by nie byłoby tam tłoczno od samochodów i inych wędkarzy a cała linia brzegowa do dyspozycji.

A tak na serio. Wisła z 9-letnim synem owszem na 1 góra 2 dni ale na wakacje wybrałbym mniejszą, czystszą, bezpieczniejszą małą rzeczkę w której chłopiec bezpiecznie może się wykąpać. Wiadomo wakacje, a łapanie ryb tylko przyjemnym dodatkiem do chwil spędzonych z rodziną.

pozdrawiam

(2012/01/07 04:47)

mateusz196

Polecam Ci Gołąb niedaleko Puław, po drugiej stronie w Łęce jest super miejsce ale szkoda że syn nie będzie się mógł popluskać. (2012/01/07 12:03)

szymon71

Spędzałem z rodziną kilka ostatnich wakacji gdzie było i kąpanie, plażowanie, grillowanie, zabawy przeróżne i przyznam Wam się Koledzy, że trochę się tym wszystkim znudziłem. A brakowało mi wiecznie czasu na wędkowanie. Teraz postanowiłem zrobić sobie wraz z synem wakacje typowo wędkarskie (bez kobiet) a oprócz Wisły chcemy odwiedzić jeszcze 2-3 ciekawe miejsca. Mam już coś na oku ale z tej Wisły nie zrezygnuję. No chyba, że w wakacje zdarzy się jakaś "katastrofa" ekologiczna lub meteorologiczna więc wtedy odpuszczę. (2012/01/07 16:59)

magdalena100

SZYMONIE

POLECAM OKOLICE STEZYCY STRONA  WWW LACHA STEZYCA

(2012/01/08 22:24)

magdalena100

SZYMONIE

POLECAM OKOLICE STEZYCY STRONA  WWW LACHA STEZYCA.JESLI MOZESZ WEJDZ NA ''LOWISKA POLECANE PRZEZ WEDKARSKA BRAC'' I ODPISZ NA MOJ POST

(2012/01/08 22:41)

DARO2165

Witam.Szymonie tak jak kol. magdalena100 polecam łachę stężycką i jezioro pawłowickie , piękne miejsca pod namiot. (2012/01/09 00:39)

szymon71

A gdzie dokładnie znajduje się to jez. Pawłowickie? Czy gdzieś niedaleko Stężycy? I kto jest gospodarzem tego łowiska bo nie chcę łowić "na dziko"? (2012/01/11 10:42)