Wahadlowki na szczupaka

/ 26 odpowiedzi
Witam, w tym sezonie postanowiłem zacząć łowić na wahadłówki. Mam 4 wahadłówki:
a) Alga nr. 1 złota
b) Alga nr. 2 srebrna
c) Gnom nr. 2 zloty
d) Gnom nr. 2 zloty, lekko starty kolor, bo trochę stara błystka

Mam pytanie, co myslicie o tych i jakie jeszcze dokupic, bo troche mam ich malo. Postanowilem lowic glownie na nie z mala przerwa na Meppsy Lusoxy, ktore sparawdzilem w tamtym sezonie i sa dosc dobre. Myslalem nad Algami i Gnomami w roznych wielkosciach i kolorach. Macie podane jakie juz mam i podajcie, jakies max. 3 nazwy i rozmiary oraz obciazenie jeszcze innych dobrych. Lowisko raczej do 5- 6 m, lowisko specjalne kola HTS. A jak sie wogole je prowadzi? Ruszamy szczytówką w rożne strony, podrywamy, opad jak przy gumach czy jednostajne prowadzenie lub zmiana tempa jak przy obrotówkach?

daviid7


Poszukaj na forum dużo o tym było... a tak swoją drogą to wahadłówki Polspinga to znakomite przynęty na zębate. (2012/05/05 11:49)

matiuss


szukalem, ale nie zanalazlem niczego ciekawego, mozesz mi doradzic? (2012/05/05 11:50)

manutd99


U mnie gnomy sie nie sprawdzają,algi są ok ale najlepsze są polspingowskie Morsy.Srebrne 1 i 2 to prawdziwe killery na stojące na stokach i wypłyceniach szczupaki.Ja prowadze wachadłówkę trzymając kij wysoko,kręce dosyć wolno i co parę metrów lekko podszarpuje ku górze wtedy w opadzie najczęsciej są brania.

Z innych przynęty dobra jest też podobna do Morsa  wachadlówka Płoć też Polspiningu.
Mepps Scylops od 00(kapitalna na duże Garbusy)do 2 choć kosztuje ponad 20 zl.

Mam znajomego który swego czasu miał bardzo dobre wyniki na Kalewy.

Na zawodnicze szczupaki max 55 cm świetna jest srebrna alga 0. (2012/05/05 11:51)

daviid7


Ja najczęściej łowiłem na Gnoma 0 na płytkim zarośniętym łowisku. Cała taktyka tam opierała się na tym aby przynęty nie opuścić do dna bo wtedy wiadomo co się stało, musiałem trzymac kij wysoko i prowadzić między wszelkimi trzcinami i glonami. Czasem prowadziłem jednostajnie, a czasem podszarpywałem szczytówką. Ty też spróbuj wszelkiego rodzaju podszarpywań, musisz spróbowac pare technik prowadzenia i sam wybierzesz, która jest 'najlepsza' na twoim łowisku. 
Połamania ; ) (2012/05/05 11:59)

matiuss


A jaka srebna czy zlota lepsza? (2012/05/05 12:00)

manutd99


To zależy do łowiska,pogody i gustu sczczupaka w danym łowisku. (2012/05/05 12:03)

matiuss


Jak jest slonecznie? (2012/05/05 12:21)

marino78


Witam.
W moich łowiskach bardzo skuteczną i nieśmiertelną wachadłówką jest Alga 3 łowił na nią mój ojciec od kiedy pamiętam miał takie w pudelku z blachami. Świetnie się sprawdza jesienią w pochmurne dni z prześwitami słońca. Pływam pontonem i rzucam ja w oczka na linii trzcin i zamykam kabłąk kołowrotka i czekam chwilę aż spokojnie kołysząc się opadnie na dno, branie najczęściej mam w momencie opadania lub zaraz po wpadnięciu blachy do wody. Koniecznie dokręć hamulec z wyczuciem abyś zębatego w pierwszych chwilach holu odcholował na głębszą wodę z dala od trzcin. Zauważyłem jeden szczegół kiedy urwie mi się czerwona plastikowa imitacja ogona przyczepiona do kółeczka z kotwiczką mam dużo mnie uderzeń szczupaka, więc jeśli ja urwiesz mniej przygotowane takie ogonki w torbie naprawdę pomagają zwiększyć ilość brań, ja narobiłem ich sobie sam ze starych plastikowych czerwonych okładek na zeszyty.
                                                              
                                                               Pozdrawiam Marcin K. (2012/05/05 13:28)

z@mela


u mnie w zaleznosci od pory roku i wody  najskuteczniejsze są  Alga II  w wersji lekkiej na  wiosenne plytkie zarosniete wody    i cięższe  na  głębsze wody . (2012/05/05 18:22)

Drewniack


u mnie na łowisku to alga 1 lub 2 srebrna polspingu najlepsze (2012/05/05 18:29)

rafalwedkuje


Na moim mocno zarośniętym i 1,5 do 2 metrów łowisku jest wahadłówka od ''WIREK'' Waga 12-14gram i około 5cm. Mam jedną niklowa drugą kolor miedziany. Są mocno błyszczące.Na miedzianą nigdy nie złapałem nic dużego ,ale mnóstwo maluszków. Pewnie przypadek.Najwięcej uderzeń jest przy opadzie lub zwalnianiu. Jak szybciej prowadzę a jest uderzenie to często zębaty przestrzeli i haczy się za skrzela z dołu lub z góry głowy. (2012/05/05 19:52)

gyros


U mnie sprawdza się Alga2 srebrna. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że dziś ją STRACIŁEM !!! :( Czy  kiedyś wyeliminujemy wszystkie zaczepy? (2012/05/05 20:19)

u?ytkownik115029


I prawie  wszyscy , prawie Polacy robią to samo : zostawiają blistry po blachach nad wodą , w krzakach. To także śmieć , który musi być wzięty   do domu a nie pozostać nad wodą w roli wątpliwego ozdobnika. (2012/05/05 20:57)

plotka97


Też się zgadzam z tym że wahadłówki Polspinga to najlepsze z tego rodzaju błystek (2012/05/06 17:39)

u?ytkownik102837


na forum masz dużo takich wątków poszukaj pozdrawiam  (2012/06/14 11:10)

egzekutor


na forum masz dużo takich wątków poszukaj pozdrawiam 


może napisz do osoby pytajacej prywatna wiadomośc gdzie znajdzie te informacje (2012/06/14 11:31)

u?ytkownik66015


Potwierdzam i również polecam w/w wahadła. Bardzo dobre są kalewa i żaba. Obydwie blachy są bardziej pękate niż alga lub gnom. Ich wgłębienia poprawiam jeszcze  kulką stalową. Po tym zabiegu ich praca jest bardzo regularna. Idą jak po sznurku i pracują jak obrotówka. Proponuję zainteresować się wahadłami trociowymi. Bardzo głęboko krępowane, świetnie kręcą.

(2012/07/14 17:26)

JOPEK1971


Potwierdzam i również polecam w/w wahadła. Bardzo dobre są kalewa i żaba. Obydwie blachy są bardziej pękate niż alga lub gnom. Ich wgłębienia poprawiam jeszcze  kulką stalową. Po tym zabiegu ich praca jest bardzo regularna. Idą jak po sznurku i pracują jak obrotówka. Proponuję zainteresować się wahadłami trociowymi. Bardzo głęboko krępowane, świetnie kręcą.


Tak,to prawda że szczupaki,Sumy również interesują się blachami"trociowymi"."Kalewę" znam "żaby" nie mogę sobie przypomniec.Masz może fotkę tej "żaby"starszy kolego? ;-)Pozdrawiam.

(2012/07/14 18:02)

u?ytkownik66015


Potwierdzam i również polecam w/w wahadła. Bardzo dobre są kalewa i żaba. Obydwie blachy są bardziej pękate niż alga lub gnom. Ich wgłębienia poprawiam jeszcze  kulką stalową. Po tym zabiegu ich praca jest bardzo regularna. Idą jak po sznurku i pracują jak obrotówka. Proponuję zainteresować się wahadłami trociowymi. Bardzo głęboko krępowane, świetnie kręcą.


Tak,to prawda że szczupaki,Sumy również interesują się blachami"trociowymi"."Kalewę" znam "żaby" nie mogę sobie przypomniec.Masz może fotkę tej "żaby"starszy kolego? ;-)Pozdrawiam.



http://forum.wedkuje.pl/post/najskuteczniejsza-wahadlowka/346847/0

#362168



(2012/09/06 12:32)

u?ytkownik126613


Polspining to bardzo pożądna firma mój pierwszy szczupak, alga jedyneczka 9 gram  szczupły miał około 30 cm (2012/09/08 21:18)

dragon123


Ale panowie muszę przyznac że alga to alga dziś wyjąłem dwa szczupaki na algę dwójkę bardzo dobra przynęta jest dosyć ciężka i wychodzą bardzo dalekie rzuty (2012/10/15 19:16)

BOCHENEK


Zaleta to cena i jak się urwie to tak nie szkoda . Można też daleko rzucać . (2013/01/28 17:56)

game30355


Ja ostatnio widziałem kolorowe Algi i chyba sobie kupię i przetestuję. (2013/02/01 12:32)

JakubUrsynow


U mnie gnomy sie nie sprawdzają,algi są ok ale najlepsze są polspingowskie Morsy.Srebrne 1 i 2 to prawdziwe killery na stojące na stokach i wypłyceniach szczupaki.Ja prowadze wachadłówkę trzymając kij wysoko,kręce dosyć wolno i co parę metrów lekko podszarpuje ku górze wtedy w opadzie najczęsciej są brania.

Z innych przynęty dobra jest też podobna do Morsa  wachadlówka Płoć też Polspiningu.
Mepps Scylops od 00(kapitalna na duże Garbusy)do 2 choć kosztuje ponad 20 zl.

Mam znajomego który swego czasu miał bardzo dobre wyniki na Kalewy.

Na zawodnicze szczupaki max 55 cm świetna jest srebrna alga 0.


Zgadzam się, opad jest dobry przy wahadłówce. Popróbuj. (2013/02/01 12:41)