Wahadłówki Polsping na szczupaki.

/ 8 odpowiedzi
Witajcie koledzy,co sądzicie o wahadłówkach firmy POLSPING.
Czy sprawdziły wam się na szczupaka.Jeśli tak to jaki rozmiar,waga,kolor i typ.

Pozdrawiam i czekam na wasze doświadczenia z ta przynętą ;)
Artur z Ketrzyna


Tak sprawdziły mi się wahadłówki firmy Polspinimg i nie tylko, bo i wirówki. Jakie, te srebrzyste, tak zwane białe srebro (lekko matowe). Skuteczne są na mętniejsze wody (i nie tylko) ponieważ ich odblask jest wyraźniejszy i często przypomina błyśnięcie prawdziwej ryby.
Kształt to już musisz sam dobrać do gatunku poławianej ryby jak i ryb występujących w danym akwenie. Zaś ciężar do głębokości jakiej będziesz poławiał. A rozmiar do wielkości i gustów poławianych ryb.
Mają tylko jedną wadę ich powłoka galwaniczna nie jest zbyt trwała i trzeba je suszyć (nie mogą leżeć w wodzie), oraz nie pozwolić na kontakt z gumami. Nawet co niektóre detergenty odbarwiają powłokę. Ale jak będziesz je odpowiednio przechowywał to dość długo mogą ci posłużyć i dzięki nim możesz przeżyć nie zapomniane chwile. (2011/06/06 23:44)

adamoski


W jakimś poście już to pisałem, te whadłówki to dla mnie hit tego sezonu:) Na Zegrzu Alga 1 srebrna sprawdza się wyśmienicie:) (2011/06/07 06:42)

JAQU


U nas pięknie sprawdza się alga1 złota, gnomik 2 srebrna na szczupaki, jak przyłozy to wymiar pewny, dobry jest też czerwony mors 1 ale mimo wszystko moim faforytem jest krab 15g REWELKA!!!!!!!!  Polecam spróbuj.

Powodzenia

(2011/06/07 17:56)

kaban


To trzeci sezon w którym wahadełka jak dla mnie "wróciły do łask".Wiele lat moim priorytetem były wszelkiego rodzaju gumki(zawody).Teraz prym wodzi woblerek a wahadłówka jest moim numerem drugim i czasami jest tylko tą jedyną.Gnomiki,Algi,Morsy,itd. to czar wspomnień moich skromnych początków w spinningu.Są na pewno świetną ale nie jedyną przynętą. (2011/06/07 18:32)

celkowski


Dziękuje koledzy za wasze opinie i doświadczenia z tą przynętą.
Nie dawno wróciłem ze Szwecji,Byłem kilkadziesiąt kilometrów za Geteborgiem i szczupaki brały mi tylko na "żelazo" Algi 3,Gnomy 3 (złoto,srebro) Mepsy i D.A.M-y a na gumy,woblery slidery ni cholery ;) (2011/06/07 19:12)

irek z


Alga jest dla mnie numerem jeden,łowię na 2 i 3.Już nasi ojcowie i dziadkowie na nie łowili i do tej pory są niezawodne i dużo tańsze od zagranicznych świecidełek.Moim zdaniem to czarny koń na niejednych zawodach.Uważam że każdy spiningista powinien je posiadać w swoim pudełku. (2011/06/07 20:09)

z@mela


u mnie najlepiej sie sprawdza alga w rozmiarze 2 ale ta cięzka bo sa 2 rodzaje. a kolor hmmm srebrna i  złota .
 Chodząc brzegiem rzek bardzo czesto znajduje pudelka od przynet  a dokladnie  od modelu MORS II  III więc na rzeke musi się sprawdzać. (2011/06/07 20:22)