Zaloguj się do konta

Waga elekroniczna

utworzono: 2011/12/30 11:22
pioter94

Może się  ktoś wypowiedzieć o tej wadze czy jest praktyczna w użyciu czy zwykły badziew za małe pieniądze. Albo polećcie jakieś wagi do 40 zł.
[2011-12-30 11:22]

00borys97

Mam taką wage 1 sezon i zatakie pieniądze to sie opłaca.
[2011-12-30 11:29]

Roxola

polecam,mam 2 sezony i dobrze się spisuje
[2011-12-30 11:33]

ryukon1975

Nie wydam opinii o tej wadze,bo nie używam wag.
Nie lubię utrudniać sobie życia,dlatego poszedłem w kierunku uproszczenia totalnego.:)
Na ryby zabieram tylko miarkę.Ryby warte uwagi mierzę i porównuję do innych tylko według długości.
Proste ,łatwe,lekkie,zawsze sprawne.Oczywiście to tylko moje zdanie w tym temacie.Każdy decyduje za siebie.
[2011-12-30 12:09]

szkarlupnia3

Może się  ktoś wypowiedzieć o tej wadze czy jest praktyczna w użyciu czy zwykły badziew za małe pieniądze. Albo polećcie jakieś wagi do 40 zł.


Waga hakowa, obciążenie maksymalne 40 kg, działka odczytowa 20 g ... hmmm.

Z doświadczenia wiem, że tego typu wagi mają problemy z rzetelnością. Powszechnie myli się działkę odczytową z dokładnością wskazań. Z doświadczenia wiem, że tego typu wagi mogą mieć błędy wskazań baaaardzo duże. Przy wskazaniu 5 kg ta waga może mieć już błąd wskazania 1 czy nawet 2 kg. Celowo napisałem może, bo ta konkretna waga wcale nie musi. Abyś miał pewność co do wskazań tej wagi, najlepiej zrób proste porównanie. Zważ coś na niej, zapisz wynik i zważ to samo na jakiejś wadze legalizowanej, znajdziesz takie w każdym sklepie, na poczcie (w teorii). 

Zważenie jednego lub więcej ładunków na tych dwóch wagach, pozwoli Tobie kolego z grubsza określić błędy wskazań twojej wagi.

Wędkarskie wagi hakowe są praktyczne w użytkowaniu, pod warunkiem, że są wykonane ze stali nierdzewnej (przynajmniej hak). Jak nie będziesz tej wagi używał dłuższy czas nie zapomnij wyciągnąć z niej baterie.

pozdrawiam

[2011-12-30 12:12]

norka

Ja polecam tą wagę mam już ją 2 sezony i spisuje się bardzo dobrze  http://allegro.pl/wiszaca-lcd-waga-wedkarska-40-kg-10g-super-i2016411268.html . [2011-12-30 12:26]

zajaclol

Ja ją mam 2 sezony i trochę padł wyświetlacz, bo nie pokazuje czesci liczb, ale odczytać się da i waży dobrze.


[2011-12-30 13:00]

JaroDaw

Może się  ktoś wypowiedzieć o tej wadze czy jest praktyczna w użyciu czy zwykły badziew za małe pieniądze. Albo polećcie jakieś wagi do 40 zł.


Waga hakowa, obciążenie maksymalne 40 kg, działka odczytowa 20 g ... hmmm.

Z doświadczenia wiem, że tego typu wagi mają problemy z rzetelnością. Powszechnie myli się działkę odczytową z dokładnością wskazań. Z doświadczenia wiem, że tego typu wagi mogą mieć błędy wskazań baaaardzo duże. Przy wskazaniu 5 kg ta waga może mieć już błąd wskazania 1 czy nawet 2 kg. Celowo napisałem może, bo ta konkretna waga wcale nie musi. Abyś miał pewność co do wskazań tej wagi, najlepiej zrób proste porównanie. Zważ coś na niej, zapisz wynik i zważ to samo na jakiejś wadze legalizowanej, znajdziesz takie w każdym sklepie, na poczcie (w teorii). 

Zważenie jednego lub więcej ładunków na tych dwóch wagach, pozwoli Tobie kolego z grubsza określić błędy wskazań twojej wagi.

Wędkarskie wagi hakowe są praktyczne w użytkowaniu, pod warunkiem, że są wykonane ze stali nierdzewnej (przynajmniej hak). Jak nie będziesz tej wagi używał dłuższy czas nie zapomnij wyciągnąć z niej baterie.

pozdrawiam


Jeżeli ta waga jest kupowana w wędkarskim, można wypróbować na miejscu, ważąc 1, 2 i 5kg opakowanie zanęty(wiadomo, że powinno ważyć kilka gram więcej), a jeśli w markecie, można zważyć np: cukier, mąkę itpIle taka waga wytrzyma ? Tego nikt nie wie, jedna padnie po sezonie, inna go nie doczeka, a jakaś tam 20lat będzie działać.  [2011-12-30 13:40]

szkarlupnia3

Może się  ktoś wypowiedzieć o tej wadze czy jest praktyczna w użyciu czy zwykły badziew za małe pieniądze. Albo polećcie jakieś wagi do 40 zł.


Waga hakowa, obciążenie maksymalne 40 kg, działka odczytowa 20 g ... hmmm.

Z doświadczenia wiem, że tego typu wagi mają problemy z rzetelnością. Powszechnie myli się działkę odczytową z dokładnością wskazań. Z doświadczenia wiem, że tego typu wagi mogą mieć błędy wskazań baaaardzo duże. Przy wskazaniu 5 kg ta waga może mieć już błąd wskazania 1 czy nawet 2 kg. Celowo napisałem może, bo ta konkretna waga wcale nie musi. Abyś miał pewność co do wskazań tej wagi, najlepiej zrób proste porównanie. Zważ coś na niej, zapisz wynik i zważ to samo na jakiejś wadze legalizowanej, znajdziesz takie w każdym sklepie, na poczcie (w teorii). 

Zważenie jednego lub więcej ładunków na tych dwóch wagach, pozwoli Tobie kolego z grubsza określić błędy wskazań twojej wagi.

Wędkarskie wagi hakowe są praktyczne w użytkowaniu, pod warunkiem, że są wykonane ze stali nierdzewnej (przynajmniej hak). Jak nie będziesz tej wagi używał dłuższy czas nie zapomnij wyciągnąć z niej baterie.

pozdrawiam


Jeżeli ta waga jest kupowana w wędkarskim, można wypróbować na miejscu, ważąc 1, 2 i 5kg opakowanie zanęty(wiadomo, że powinno ważyć kilka gram więcej), a jeśli w markecie, można zważyć np: cukier, mąkę itp Ile taka waga wytrzyma ? Tego nikt nie wie, jedna padnie po sezonie, inna go nie doczeka, a jakaś tam 20lat będzie działać. 



Ciekawa sugestia, pod warunkiem, że tej zanęty będzie w opakowaniu w rzeczywistości tyle, ile producent deklaruje że jest :)

Tak czy inaczej, metoda jak nabardziej godna zastosowania.

pozdrawiam 

[2011-12-30 14:03]

89krzysztof

http://arkomp.eu/waga-przenosna-zawieszka-do-40kg-wedkarska-p-620.html sklep mojego kuzyna, waga jest dobra, solidna, nie powinno być z nią problemów. A jest praktycznie taka sama jak ta Twoja. I cena bardzo dobra.  [2011-12-30 14:30]

Ja tą kupiłem w sklepie wędkarskim za 40zł. A za parę dni będąc na bazarze zobaczyłem taką samą >IDENTYCZNĄ!<, która kosztowała całe 15zł. Nie komentuję tego bo mam słabe serce. 
[2012-01-05 15:26]

JaroDaw

Ja tą kupiłem w sklepie wędkarskim za 40zł. A za parę dni będąc na bazarze zobaczyłem taką samą >IDENTYCZNĄ!<, która kosztowała całe 15zł. Nie komentuję tego bo mam słabe serce. 

No to lepiej nie szukaj po allegro :))  [2012-01-05 15:35]

ryukon1975

Ja tą kupiłem w sklepie wędkarskim za 40zł. A za parę dni będąc na bazarze zobaczyłem taką samą >IDENTYCZNĄ!<, która kosztowała całe 15zł. Nie komentuję tego bo mam słabe serce. 



Święte słowa kolego Szczupak1951,sklep potrafi zedrzeć na napaleńcach.:)Sam dałem się kilka razy naciągnąć.
Ostatnio chciałem kupić kurtkę na jesień do spinningu,jak mi babsko w sklepie wędkarskim powiedziało cenę ponad 300 zł to wyszedłem.:)
Tego samego dnia kupiłem na allegro za 45 zł.Do wglądu na zdjęciu.:)I tym razem ja byłem górą.:) Dodam że jestem z niej bardzo  zadowolony.

[2012-01-05 15:40]

JaroDaw

Chłopaki, tak to działa. Ktoś kupuje w chinach kontener danego towaru, rozprowadza po hurtowniach, hurtownie po sklepach, towar tani, więc marża wyższa. A jak się hurtownie zasyci reszta idzie do "hurtowni po 4zł" a z tam tond na bazary, albo allegro.;) Troszkę inaczej jest z markowymi produktami.
[2012-01-05 15:55]

ryukon1975

Ja juz to poznałem.Dlatego odrzuca mnie np. hasło "NOWOŚĆ" bo to = drogość.:)
Rzeczy z poprzedniego sezonu identyczne jakościowo tak jak piszesz kolego JaroDaw mają już ludzkie ceny.
[2012-01-05 16:10]

Ja tą kupiłem w sklepie wędkarskim za 40zł. A za parę dni będąc na bazarze zobaczyłem taką samą >IDENTYCZNĄ!<, która kosztowała całe 15zł. Nie komentuję tego bo mam słabe serce. 

No to lepiej nie szukaj po allegro :)) 

Jarek ja nie kupiłem na allegro tylko w zwykłym sklepie wędkarskim w Jastrzębiu- Zdroju!
[2012-01-05 17:31]

ryukon1975

Ja tą kupiłem w sklepie wędkarskim za 40zł. A za parę dni będąc na bazarze zobaczyłem taką samą >IDENTYCZNĄ!<, która kosztowała całe 15zł. Nie komentuję tego bo mam słabe serce. 

No to lepiej nie szukaj po allegro :)) 

Jarek ja nie kupiłem na allegro tylko w zwykłym sklepie wędkarskim w Jastrzębiu- Zdroju!



Kolego Sczupak1951 Jarkowi chyba o to chodziło;

wędkarski -40 zł
bazar      -15 zł
allegro     -8 zł  by było prawdopodobnie lub około

[2012-01-05 18:33]

Ja tą kupiłem w sklepie wędkarskim za 40zł. A za parę dni będąc na bazarze zobaczyłem taką samą >IDENTYCZNĄ!<, która kosztowała całe 15zł. Nie komentuję tego bo mam słabe serce. 

No to lepiej nie szukaj po allegro :)) 

Jarek ja nie kupiłem na allegro tylko w zwykłym sklepie wędkarskim w Jastrzębiu- Zdroju!



Kolego Sczupak1951 Jarkowi chyba o to chodziło;

wędkarski -40 zł
bazar      -15 zł
allegro     -8 zł  by było prawdopodobnie lub około


Krzysiu ja zrozumiałem Jarka tak,że on mi odradza kupować na allegro cytuje słowa Jarka ; No to lepiej nie szukaj po allegro :)) A przecież ja to kupiłem w profesjonalnym sklepie wędkarskim i to mnie najbardziej denerwuje, że sklepy wędkarskie tak z nas zdzierają. Pozdrawiam Bogdan
[2012-01-05 19:11]

ryukon1975

Jak się okazało w Twoim przypadku profesjonalny był tylko sklep i cena ,sprzęt już tylko bazarowy.Nie pozostaje nam nic jak wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość Bogdanie.
Pozdrawiam Krzysiek.
[2012-01-05 19:21]

andrzejek21

Ja używam wagi elektrycznej SD200L OHAUS z Wag Wielkopolskich. Sprawdza się, jest dokładna i praktyczna w użyciu.   [2015-11-25 15:42]

eureniasz

Bardzo dobre wagi elektroniczne, w szczególności wędkarskie, można dostać w Wagach Wielkopolskich. Korzystam z takiej w swoim gospodarstwie i jestem zadowolony  [2016-04-28 12:22]