Zaloguj się do konta

Wabienie szczupaka

utworzono: 2014/04/28 20:35
KrystiaN3

Jestem młodym wędkarzem i mam problem.W mojej okolicy jest pewne bajoro zarośnięte drzewami. Podobno są tam szczupaki. Znacie może jakieś sposoby jak zwabić te ryby .Proszę o pomoc i z góry dziękuje. [2014-04-28 20:35]

Artur z Ketrzyna

proponuję poczytac na forum co piszą o szczupaku. Jego biologie i takie tam. Na co go się łowi i jak...
To drapieżnik terytorialny....
Wystarczy nauczyć się obserwować wodę i co nie co wiadomości o szczupaku, a na pewno będziesz go łowił. Bez wabienia...
[2014-04-28 21:10]

Szczupak to moim zdaniem drapieżnik którego najłatwiej złowić, o ile ma się podstawowe informacje, dlatego tak jak kolega wyżej napisał trzeba trochę poszukać. Na szczęście w internecie masz dużo informacji, na naszym forum wędkuje.pl w ostatnim miesiącu było o tym przynajmniej z dziesięć wątków. Także powodzenia i miłej lektury :)

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-04-28 21:41]

DawidJaro

za gwizdaj może przypłynie....  [2014-04-28 23:30]

Kawus

Najlepszym sposobem będzie zestaw żywcowy. Rzucasz żywca i czekasz aż szczupak go zaatakuje. [2014-04-29 07:40]

Artur z Ketrzyna

Recepta na szczupaka;
Tam gdzie patyki, tam i wyniki...
Jest to drapieżnik terytorialny, i często znajdzesz go pod zawadami gdzie czai się na przepływającą ofiarę. Może to być nawet lekkie zagłębienie, złamanie dna, kłoda czy kamień na dnie, kępka zielska i skraj trzcin. A jak żeruje w amoku to wtedy wydaje się że jest praktycznie wszędzie.
Obserwuj z rana gdzie drobnica ucieka przed jego atakiem... Czasami nawet zobaczysz jego piękny wyskok... On czesto ma swoje miejscówki tam gdzie zbiera jest blisko jego spiżarnia...
[2014-04-29 08:03]

tench123

Recepta na szczupaka;
Tam gdzie patyki, tam i wyniki...
Jest to drapieżnik terytorialny, i często znajdzesz go pod zawadami gdzie czai się na przepływającą ofiarę. Może to być nawet lekkie zagłębienie, złamanie dna, kłoda czy kamień na dnie, kępka zielska i skraj trzcin. A jak żeruje w amoku to wtedy wydaje się że jest praktycznie wszędzie.
Obserwuj z rana gdzie drobnica ucieka przed jego atakiem... Czasami nawet zobaczysz jego piękny wyskok... On czesto ma swoje miejscówki tam gdzie zbiera jest blisko jego spiżarnia...

Gdy byłem na rybach w okolicach października( wiadomo jesień to okres największego żeru szczupaka) widziałem jak szczupak uganiał się za drobnicą i udało mi się zobaczyć jego dwa wyskoki przy brzegu i tak jak mówił kolega przy kłodzie.

[2014-04-29 08:29]

Najlepszym sposobem będzie zestaw żywcowy. Rzucasz żywca i czekasz aż szczupak go zaatakuje.

Żywiec jest skuteczną metodą ale tylko wtedy gdy ciągle chodzisz z wędkami i obławiasz miejscówki szczupakowe, ta metoda ma tylko sens jeśli ciągle będziesz aktywny podobnie jak przy spinningu (podczas wypadu obławiasz np. osiem miejscówek i na każdej zostajesz po 20-30min)
[2014-04-29 16:28]

KrystiaN3

Dzięki za rady teraz wiem nieco więcej. [2014-04-29 19:58]

boile

Zanęcaj kawałkami ryb w swojej dziurze na pewno podejdą.
[2014-05-02 17:30]