w sprawie suma prosze o poradę w sprawie suma

/ 6 odpowiedzi
chciałbym poprosić o poradę sprawie suma .Posiadamy zbiornik wodny w dzierżawie od władz miasta ,ten zbiornik jest zarybiany przez naszych członków koła .Jest nadmiar tej ryby i robi nam spustoszenie w akwenie .Chciałem znieść jego wymiar ,aby go jak najszybciej odłowić .Według mojego rozeznania to mogę ,ale chciałbym waszej rady .
rawa19


.jeśli obowiązuje was regulamin pzw, to zniesienie wymiaru wcale nie będzie takie łatwe. obostrzenia możecie wprowadzać dowolne, ale złagodzenie regulaminu może się odbyć tylko przez zmianę ustawy o rybactwie śródlądowym, więc nie wiem czy uda wam się to przeforsować. (2009/02/02 10:25)

krzychu14


powiedz wszytkim wędkarzą aby nastawiali się tylko na suma na nic innego !!!
to dacie sobie rade z nim (2009/02/03 16:12)

u?ytkownik7474


ja bym proponował zarybienie zbiornika szczupakiem, najlepiej dwu lub trzy letnim narybkiem. powinien się łatwo zaaklimatyzować i zrobić porządek z sumem. ja mam pytanie czy aby na pewno nie masz problemu z sumikiem amerykańskim? bo jeżeli tak to ten nie posiada żadnego wymiaru ochronnego ani terminu. (2009/02/03 16:31)

Czesio48


to nie jest sumik tylko sum którego żeśmy sami zarybili na łowisku .Już został wyciągnięty 165 cm a takich mamy około 15 te zaczynają się wycierać i się zapinają 50 ,60cm i jest trochę tego (2009/02/03 18:26)

Bobex


Takie ryby to unikaty w Buskim kole. Ja bym im dał spokój. Przynajmniej więcej opowieści będę słyszał. heh (2009/03/10 11:51)

brzana1


Rawa 19 ma rację. Na naszych zbiornikach mamy ten sam problem.Pytałem się w ZO Kielce byłego już dyrektora Sakławskiego i usłyszałem że wymiary i okresy ochronne możemy podnosić, ale obniżać poniżej RAPR nam nie wolno. Spróbuj u nowego Dyrektora ZO Kielce,może Czesiek ma inne podejście i zezwoli na zniesienie wymiaru ochronnego. (2009/03/10 12:29)