W marcu jeszcze nie biorą .

/ 8 odpowiedzi
Wybrałem się na ryby 17 marca o godz 6.30 na stawy cegielniane w Nowym Stawie,po kilku ciepłych dniach myślałem że już będą brania,dwa dni wcześniej nęciłem zanętą uniwersalną.Spędziłem nad wodą blisko 3 godziny łowiąc na ciasto z kaszy manny z dodatkiem wanilli a na drugą wędkę na białe mady.Nic nie drgnęło , stwierdziłem że jeszcze za szybko ,woda za zimna i ryby jeszcze śpią.Napiszcie może komuś udałosię coś złapać na stawie lub jeziorze o tej porze roku bo nie wiem czy dać sobie spokój czy jeszcze próbować połowić w tym miesiącu.Pozdrawiam wszystkich wędkarzy.
spokoemil

Nad Nogatem biroą liny, informacja potwierdzona, zimna woda im w ogole nie przeszkadza :) Grunt, rasówka, i na ryby (2012/03/21 08:58)

psr1500

Kolego,mam kilka pytań w sprawie tych stawów w Nowym Stawie.Czy to są te stawy po lewej stronie jak się wieżdza do Nowego Stawu? Kto jest zarządcą tych wód? I na co można liczyć jeśli chodzi o rybostan? (2012/03/21 10:44)

przemas111

byłem dzisiaj na rzece pszczynka 3 godz i okolo 16 płoci ( takie po 24 cm i dwie 33 cm) 3 leszczyki(jeden 37 cm) okonek i jazgarki (2012/03/21 15:10)

king12

Byłem 19 marca na rybkach i złowiłem ok. 3 kg wzdręgi (same po 20-25 cm) oczywiście wszystkie wypuściłem :) C&R (2012/03/21 16:37)

jacek1288

Witam.biorą to jedno ale czy coś złapałeś i jaki duży był?Pozdro (2012/03/21 19:47)

jacek1288

Witaj,zarządcą jest koło pzw w Nowym Stawie ,pozwolenie na cały rok kosztuje 120zł,można liczyć na takie ryby jak piękne duże szczupaki,ogromne karpie do 20kg,liny,płocie,okonie i węgorze w mniejszym stopniu.pozdro (2012/03/21 19:50)

bobus86

Wybrałem się na ryby 17 marca o godz 6.30 na stawy cegielniane w Nowym Stawie,po kilku ciepłych dniach myślałem że już będą brania,dwa dni wcześniej nęciłem zanętą uniwersalną.Spędziłem nad wodą blisko 3 godziny łowiąc na ciasto z kaszy manny z dodatkiem wanilli a na drugą wędkę na białe mady.Nic nie drgnęło , stwierdziłem że jeszcze za szybko ,woda za zimna i ryby jeszcze śpią.Napiszcie może komuś udałosię coś złapać na stawie lub jeziorze o tej porze roku bo nie wiem czy dać sobie spokój czy jeszcze próbować połowić w tym miesiącu.Pozdrawiam wszystkich wędkarzy.

chłopie nie pisz takich bredni!!!zimą z pod lodu biora to dlaczego teraz maja nie brać jak sie ociepla?kasze manne zostaw na póżniej ,ja na stawie u siebie w sobote zlowilem sporo płotek i kilka wzdręg.spróbuj łowic na ochotke i pinke jak ja i napewno coś skubnie.szukaj ryb na plytszych wodach gdzie jest dużo słonca,tam woda się najszybciej ogrzewa i ryby się budzą do żerowania i wycierania.na rzece Prosna biorą juz rybki na rasówy i białe np płoc leszcz jaz a w nocy wiadomo miętus.pozdr  :) (2012/03/21 20:05)

psr1500

Dzisiaj rano zaliczyłem wypad nad Nogat w celu przetestowania nowego sprzętu na okonia.Bierze okoń w okolicach 20 cm.Byłęm jakieś 2 godziny i oczywiście wszystkie wróciły do wody. (2012/03/24 18:22)