W lipcu na suma

/ 4 odpowiedzi
Mam zamiar się wybrać pierwszy raz na suma, ale nie wiem jak zacząć. Mam znajomego, który je poławia, ale nie chce pojechać z nieodpowiednim sprzętem, a nie chce specjalnie wydawać. Mam haki karpiowe nr 1 z Mustada, które używam na karpie, ale nie wiem czy będzie to dobre. Przynętą będzie leszcz, krąp, wzdręga, płoć w rozmiarze około 20 cm w postaci trupka, bo żywiec jest zabroniony. Wędki to karpiówki Kongera z serii Arcus Black Carp o krzywej ugięcia 3 i 3,5 Ibs, ale nie wiem czy się nadadzą. Sumy wystepuja do 15 kg góra na moim łowisku. A przypon miałem zamiar dac z plecionki Dragona Millenium Invisible Braid o grubości 0,14 mm i wytrzymałości 13 kg lub 0,20 mm i 21 kg wytrzymałości. Żyłka główna to 0,32 mm o wytrzymałości 12 kg. Wiem, ze jest trochę może cienka jak na suma, ale tam są do 15 kg, zresztą nie zależy mi na gigantach, tylko na lanych wymiarowych. A jakiej długości maja być przypony? A zestaw będzie dociążony ciężarkiem 35 gr, bo zestaw nie będzie daleko wywożony tylko pod wyspę na moim łowisku, gdzie podobno jest ich kryjówka. Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania i ocenienie mojego sprzętu.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

matiuss


Tam podobno jest ich kryjowka, przynajmniej byla tam w tamtym roku. (2012/06/01 16:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

matiuss


Ponawiam temat i proszę o odpowiedzi. (2012/06/02 16:06)

rafik156


a gdzie to jest  (2012/06/25 10:16)

bonial


Plecionka na przypon odpada,juz lepsza zylka bedzie.W tamtym roku kolega stracil duzego suma pezez pletke.Najlepsza bylaby specjalna plecinka na sumowe przypony,jak nie jest w zasiegu to mocny wolfram. Reszta chyba ok jesli nie ma zbyt duzo zaczepow i nie trzeba silowo holowac. (2012/06/25 11:10)