W jakich miejscach szukać szczupaka ?

/ 6 odpowiedzi
WitamWybieram się na ryby na Wisłę. Nastawiam się na szczupaka na żywca ewentualnie grunt z martwą albo żywą. Na środku jest silny nurt a po bokach przy brzegu są takie zatoczki i tamy. I nie wiem gdzie zarzucić mojego żywczyka żeby szczupak na niego wziął. Proszę o podpowiedź jaki grunt ustawić i czy łowić w tych zatoczkach czy na środku i grunt przy dnie ustawić czy nad powierzchnią ??
JKarp


" czy łowić w tych zatoczkach czy na środku i grunt przy dnie ustawić czy nad powierzchnią ??
No latająca ryba na żywczyka z nad powierzchni może i by się skusiła ;-)
Raczej nikt tu nie wywróży jak tego żywca ustawić bo każda woda jest inna. W spowolnieniach, zatoczkach, prądach wstecznych - tak szukaj szczupaków.
JK (2013/07/31 22:01)

ArturDabrowski290


Najlepiej tak jak kolega wyżej pisał. Ja zawsze wszelkich drapieżników szukam za jakimś zatopionym krzakiem lub wymoklakiem. Jak w wodzie nie ma zatopionego krzaka lub wymoklaka to wszelkiego typu spowolnenia, cofki, dołki i zakola. (2013/08/09 12:34)

ryukon1975


Szczupak tak jak i każdy inny gatunek zajmuje miejsce które mu zapewni komfort w danych warunkach.
Czasem w spokojnej zatoczce a czasem w nurcie. Dziś w upał i przy niskim stanie wody szukałbym go w nurcie. Nie w nurcie głównym ale gdzieś z boku na równym,stabilnym uciągu. (2013/08/09 14:19)

Przemas83


He a ja napiszę tak, jesli jest to może być wszędzie! Z czasem łowiąc na spining dojdziesz do tego samego wniosku. (2013/08/09 17:07)

u?ytkownik86032


jak lapalem na spinning na plytkiej wodZie to widzialem ze szczupak plynie chwile za przyneta potem atakuje , czyli nie wszedzie tylko on chwile za nia plynie wiec dlatego zacinamytroche dalej od jego miejca zerowania . (2013/08/10 10:55)

kuba7128


W okresie letnim szczupaki są rozleniwione i odpoczywają w zatoczkach,w słabym nurcie noi często w cieniu pod jakimiś drzewami najlepiej zwalonymi do wody. Grunt jaki ja ustawiam to przeważnie okolo 1m nad gruntem chyba że widze jak kaczodzioby ugania sie za drobnicą no to wtedy jedno metrowy  grunt pod powierzchnia bedzie ok. (2013/08/10 13:40)