W jaki sposób sprawdzić rodzaj dna?

/ 14 odpowiedzi
Witam, pływając pontonem w jaki sposób, przy pomocy jakiego przyrządu moge sprawdzić rodzaj dna tzn. czy dno jest kamieniste, muliste, czy jest porośnięte roślinnością? 
JKarp


Duży ciężarek ołowiany, linka i opukujesz dno. Szybko się nauczysz rozróżniać co masz na dnie.JK (2014/02/11 21:28)

u?ytkownik168824


Tak jak Janusz Ci powiedział. Możesz nawet spinningiem podczas łowienia w szybki sposób sprawdzić jakie jest dno. (2014/02/11 21:38)

logo1024


Ciężarek 100g wystarczy? Jest jeszcze jakiś inny sposób? (2014/02/11 21:47)

JKarp


Lepiej większy - wcale nie żartuję.
Są jeszcze specjalne stukadełka Andzi ale cena około 170 zł.http://carpshop.pl/anaconda-ground-stick-45m-stukadelko-do-badania-dna-p-6059.html
Tomek też dobrze prawi - spin i ciężka główka. Przy odrobinie wprawy nauczysz się również rozpoznawać dno.JK (2014/02/11 21:57)

JKarp


Echosonda.
No tak ale jakby cena może mieć kluczowe znaczenie. Oczywiście połączenie stukadełka i echa to najlepsze rozwiązanie.JK (2014/02/11 21:59)

u?ytkownik168824


Echo to trochę drogi wydatek,aby tylko sprawdzić dno.Weź spinning,załóż np.ciężkiego koguta lub ciężką główkę jigową. Rzuć do wody główkę lub koguta i zrób klasyczny opad jak przy łowieniu.Podbijaj przynętę lub szuraj nią po dnie.Zapewniam Cię,że wyczujesz jakie jest dno.Jeżeli Twarde i kamieniste, wtedy poczujesz dosyć silne puknięcie na szczytówce.Natomiast jeżeli dno jest muliste ,wtedy przy silnym opadzie na dno zobaczysz tylko zluzowanie żyłki bądź plecionki.Gdy występują różnego rodzaju zarośla to też szybko sprawdzisz,bo podczas szurania szybko o nie zaczepisz.To chyba taki najtańszy a zarazem skuteczny sposób na sprawdzenie struktury dna. (2014/02/11 22:08)

Iras1975


Witam, pływając pontonem w jaki sposób, przy pomocy jakiego przyrządu moge sprawdzić rodzaj dna tzn. czy dno jest kamieniste, muliste, czy jest porośnięte roślinnością? 


Po kolei od najlepszego(moim zdaniem) sposobu:

1. Kamera podwodna

2. Stukadełko

3. Główka jigowa lub kogut na wysoko uniesionej szczytówce

4. Echosonda

(2014/02/11 22:16)

halski021


Maska i pletwy - znam takich co w ten sposób rozpoznają nowe łowiska (2014/02/12 14:09)

elektryk18


Maska i pletwy - znam takich co w ten sposób rozpoznają nowe łowiska

w zimę też :)? Najlepszym i najtańszym sposobem jest łódka/ponton i stukadełko z brzegu to marker  http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?p=45069 (2014/02/12 15:22)

Bernard51


"Maska i pletwy - znam takich co w ten sposób rozpoznają nowe łowiska."

Też jestem tego zdania jeżeli chodzi o łowiska na których często poławiam i na których mniej  bywam. Maj czerwiec galoty nabok i do wody jak sam sprawdzę wzgórki zaczepy dołki i różne konfiguracje dna i podłoże jakie jest to jestem o 100% mądrzejszy do jesieni.
Przy spiningu to trudno całe jezioro spenetrować mam na myśli połów na grunt. (2014/02/12 15:39)

gruby0113


Witam, ja oprócz echa używam stukadełka, a powiedział bym nawet stukadła. Kupiłem za 30 zeta odważnik jakiego używają kominiarze tylko że o mniejszej wadze najlepiej od 300 do 600g ja mam jeszcze większy ręka boli po pól godz ale już się przyzwyczaiłem. Główka jigowa jest może i dobra jak masz czysty zbiornik bez roślin, a zestawy najczęściej umieszczam w ich bliskim lub nawet bezpośrednim położeniu. Stukadełko jest nie zawodne,każdy karpiarz ci to powie. Pozdro (2014/02/12 16:06)

logo1024


"Maska i pletwy - znam takich co w ten sposób rozpoznają nowe łowiska"

Gorzej jak głębokość sięga ok 7 metrów. To stukadełko wygląda fajnie, ale tyle kasy za kawałek kija to przesada (2014/02/12 19:25)

JKarp


Witam, ja oprócz echa używam stukadełka, a powiedział bym nawet stukadła. Kupiłem za 30 zeta odważnik jakiego używają kominiarze tylko że o mniejszej wadze najlepiej od 300 do 600g ja mam jeszcze większy ręka boli po pól godz ale już się przyzwyczaiłem. Główka jigowa jest może i dobra jak masz czysty zbiornik bez roślin, a zestawy najczęściej umieszczam w ich bliskim lub nawet bezpośrednim położeniu. Stukadełko jest nie zawodne,każdy karpiarz ci to powie. Pozdro

Mówię :-)
JK (2014/02/12 20:13)