W czym trzymać żywca przechowywanie żywca?

/ 42 odpowiedzi / 2 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

89krzysztof

Okej więc odpowiadam. W piątek byłem na rybach. Zostały mi dwie płotki, które złapałem normalnie - na podrywkę. Przez cały czas łowienia były w siatce. Wracając do domu wrzuciłem je do wiadra 10L. Jest niedziela rano, płotki bez problemu żyją w tym wiadrze. Gdyby było ich 5 to też by żyły. Przy małych rybkach duże znaczenie mają warunki jakie im stworzysz.
Na zewnątrz jest już dość chłodno, więc takie wiadro z rybkami może stać (bez przykrycia). Nie będę im robił żadnych testów jak długo przeżyją, bo jutro z rana zabieram obie i jadę nad wodę.

A wracając do autora tematu: Powiedz mi gdzie mieszkasz ? Dom, mieszkanie? Masz trochę wolnego podwórka ? (2011/10/09 08:59)

89krzysztof

Pytałem autora o kawałek podwórka, bo mój wujek wykorzystał wiatę garażową. Woda z niej spływająca wpada do rynny, a w dalszej części do beczki, którą bez problemu można dostać na allegro. Taka pięćdziesiąt litrów. Żywce wrzuca do siatki, a następnie do tej beczki.
Dziadek mój natomiast ma wkopany w ziemię krąg ze studni. Od dołu wylany beton, woda ucieka, ale nie jest tego dużo. Co 3-4 dni dolewa świeżej, rybki nie zdychają.
Ja natomiast wolę wziąć kulkę zanęty więcej i podrywkę rozłożyć i złapać jakiegoś żywca. (2011/10/09 09:45)