Zaloguj się do konta

W 2 osoby na 1 kartę ?

utworzono: 2013/09/20 15:47
Bodzio1990

Witam..
Moje pytanie jest proste. Posiadam kartę wędkarską ( opłaconą , wszystko jak powinno być ).Czasami jest tak że na ryby jadę z dziewczyną. Ja mam 24 lata ona 23. Pytanie : Czy możemy łowić na 2 wędki ( 1 ona i 1 ja , metoda np. spławik, zajmując jedno "stanowisko" ). Jeśli nie, to co ona musi posiadać za dokumenty i ile kosztują + / - ( proszę nie pisać że kartę wędkarską opłaconą , bo jak jedzie ze mną 5 razy w roku to to się mija z celem żeby wykupić).
Pozdrawiam !Czekam za odpowiedzią ! [2013-09-20 15:47]

Roxola

Witam..
Moje pytanie jest proste. Posiadam kartę wędkarską ( opłaconą , wszystko jak powinno być ).Czasami jest tak że na ryby jadę z dziewczyną. Ja mam 24 lata ona 23. Pytanie : Czy możemy łowić na 2 wędki ( 1 ona i 1 ja , metoda np. spławik, zajmując jedno "stanowisko" ). Jeśli nie, to co ona musi posiadać za dokumenty i ile kosztują + / - ( proszę nie pisać że kartę wędkarską opłaconą , bo jak jedzie ze mną 5 razy w roku to to się mija z celem żeby wykupić).
Pozdrawiam !Czekam za odpowiedzią !



No cóż, jeżeli na wodach PZW, to musi mieć kartę wędkarską i opłaty - tak to jest.Gdy już będzie Twoją żoną to będzie mogła łowić tylko z kartą wędkarską i bez opłatna jedną z Twoich wędek i w Twoim limicie.No nie da się inaczej, w przypadku kontroli możecie mieć nieprzyjemności.Sorki, ze Cię rozczarowałam... [2013-09-20 17:21]

adam-konopnicki

Dopóki podmiot kontrolujący nie będzie widział ewidentnie, że na jedną z tych wędek poławia twoja dziewczyna to możecie tak łapać, sam przyznam się bez bicia, że jak zabierałem jakiegoś kumpla bez karty to tak właśnie było ;) Ale jeśli przyjdzie nadgorliwy kontrolujący i będzie widział, że np Twoja dziewczyna ewidentnie wędkuje ( nawet w granicach twojego stanowiska i limitów) no to mogą być kłopociki ;). Raczej będzie to mało prawdopodobne, ale jeśli chcesz mieć problem z głowy i siedzieć spokojnie na rybkach to albo weźcie ślub i będzie mogła łapać na samą kartę wędkarską albo niech opłaci składki. Inaczej się nie da ;) [2013-09-20 19:16]

Bodzio1990

Pytam bo ktoś mi mówił że jest coś takiego jak członkostwo. Płaci się coś +/- 50 zł. Jest wypisywany jest jakiś kwitek na tą drugą osobę i wtedy może ze mną łowić. Też na jedną wędkę itd. ale że już jest niby zgodne przy kontroli. Wiecie coś o tym? [2013-09-20 20:40]

wirefree

Zawsze możesz powiedzieć ze to twoja żona .
:):):)

[2013-09-20 21:01]

Roxola

Pytam bo ktoś mi mówił że jest coś takiego jak członkostwo. Płaci się coś +/- 50 zł. Jest wypisywany jest jakiś kwitek na tą drugą osobę i wtedy może ze mną łowić. Też na jedną wędkę itd. ale że już jest niby zgodne przy kontroli. Wiecie coś o tym?




Nie ma czegoś takiego. Musi być karta wędkarska nawet u małżonki.No trudno....   jeżeli będzie łowiła tak jak piszesz, to duże ryzyko i chcę żebyś o tym wiedział,a co zrobi strażnik, kiedy Was przyuważy...     nie wiem. [2013-09-20 22:06]

zenfr

Pytam bo ktoś mi mówił że jest coś takiego jak członkostwo. Płaci się coś +/- 50 zł. Jest wypisywany jest jakiś kwitek na tą drugą osobę i wtedy może ze mną łowić. Też na jedną wędkę itd. ale że już jest niby zgodne przy kontroli. Wiecie coś o tym?




Nie ma czegoś takiego. Musi być karta wędkarska nawet u małżonki.No trudno....   jeżeli będzie łowiła tak jak piszesz, to duże ryzyko i chcę żebyś o tym wiedział,a co zrobi strażnik, kiedy Was przyuważy...     nie wiem.

Żeby nie było "To tamto "to najlepiej wżiąść ze sobą akt małżeństwa  podpisany przez proboszcza i kierownika USC(zależy jaki ślub) .Zasady wędkowania w Polsce regulują niektóre przepisy ustawowe.Konstytucja (swobodne korzystanie z wód )Prawo wodne i Ustawa o rybactwie śródlądowym .dużo wiedzy jest na " Rybanaga blogspot com.Wrota okoliczności wędkarskich (prqwo prawnie). Miłej lektury Dobranoc.WIEDZA TO POTĘGA.
[2013-09-21 20:51]

Artur z Ketrzyna

Witam..
Moje pytanie jest proste. Posiadam kartę wędkarską ( opłaconą , wszystko jak powinno być ).Czasami jest tak że na ryby jadę z dziewczyną. Ja mam 24 lata ona 23. Pytanie : Czy możemy łowić na 2 wędki ( 1 ona i 1 ja , metoda np. spławik, zajmując jedno "stanowisko" ). Jeśli nie, to co ona musi posiadać za dokumenty i ile kosztują + / - ( proszę nie pisać że kartę wędkarską opłaconą , bo jak jedzie ze mną 5 razy w roku to to się mija z celem żeby wykupić).
Pozdrawiam !Czekam za odpowiedzią !



No cóż, jeżeli na wodach PZW, to musi mieć kartę wędkarską i opłaty - tak to jest.Gdy już będzie Twoją żoną to będzie mogła łowić tylko z kartą wędkarską i bez opłatna jedną z Twoich wędek i w Twoim limicie.No nie da się inaczej, w przypadku kontroli możecie mieć nieprzyjemności.Sorki, ze Cię rozczarowałam...

Jest taki zapis że żonę możesz zabrać, w razie kontroli, mów że żona. Wkońcu jesteście z sobą i myślicie o tym. No i jak co to powiesz że zjadłeś słowo, i zamiast powiedzieć  prawie żona, wyszło żona. (Nie zawsze żona bierze nazwisko męża...)
Ni i ten zapis nie jest już tak do końca na bieżąco. Bo od jakiegoś czasu konkubinaty są legalne. A konkubina to nie żona, a tak samo ją się traktuje...

[2013-09-21 21:06]

Artur z Ketrzyna


Żeby nie było "To tamto "to najlepiej wżiąść ze sobą akt małżeństwa  podpisany przez proboszcza i kierownika USC(zależy jaki ślub) .Zasady wędkowania w Polsce regulują niektóre przepisy ustawowe.Konstytucja (swobodne korzystanie z wód )Prawo wodne i Ustawa o rybactwie śródlądowym .dużo wiedzy jest na " Rybanaga blogspot com.Wrota okoliczności wędkarskich (prqwo prawnie). Miłej lektury Dobranoc.WIEDZA TO POTĘGA.

Ty z tym rybanagą nie wyjeżdżaj. Bo weź ustawę po nowelizacji, to już nie ma że właściciel gruntu. A osoba co ma podpisaną umowę ze stosownym organem. Tak więc co za prawnik, jak nie zna przepisów...

co do uprawnionego, cytuję z tej nowej wersji;
Atr 4
1. Do chowu, hodowli lub połowu ryb;
1) uprawnionym jest;
2) w obwodzie rybackim uprawnianym jest organ administracji publicznej wykonujący uprawnienia właściciela wody w zakresie rybactwa śródlądowego albo osoba władająca odwodem rybackim na podstawie umowy zawartej z właściwym organem administracji publicznej
-zwanej dalej uprawnionymi do rybactwa

[2013-09-21 21:14]

Roxola

Witam..
Moje pytanie jest proste. Posiadam kartę wędkarską ( opłaconą , wszystko jak powinno być ).Czasami jest tak że na ryby jadę z dziewczyną. Ja mam 24 lata ona 23. Pytanie : Czy możemy łowić na 2 wędki ( 1 ona i 1 ja , metoda np. spławik, zajmując jedno "stanowisko" ). Jeśli nie, to co ona musi posiadać za dokumenty i ile kosztują + / - ( proszę nie pisać że kartę wędkarską opłaconą , bo jak jedzie ze mną 5 razy w roku to to się mija z celem żeby wykupić).
Pozdrawiam !Czekam za odpowiedzią !



No cóż, jeżeli na wodach PZW, to musi mieć kartę wędkarską i opłaty - tak to jest.Gdy już będzie Twoją żoną to będzie mogła łowić tylko z kartą wędkarską i bez opłatna jedną z Twoich wędek i w Twoim limicie.No nie da się inaczej, w przypadku kontroli możecie mieć nieprzyjemności.Sorki, ze Cię rozczarowałam...

Jest taki zapis że żonę możesz zabrać, w razie kontroli, mów że żona. Wkońcu jesteście z sobą i myślicie o tym. No i jak co to powiesz że zjadłeś słowo, i zamiast powiedzieć  prawie żona, wyszło żona. (Nie zawsze żona bierze nazwisko męża...)
Ni i ten zapis nie jest już tak do końca na bieżąco. Bo od jakiegoś czasu konkubinaty są legalne. A konkubina to nie żona, a tak samo ją się traktuje...



_________________________________________________________________________________




Co Ty piszesz ?Musi mieć kartę wędkarską, nawet żona. Myśleć to sobie możesz....Ryzykuje...  i może mieć problemy. [2013-09-21 21:16]

Artur z Ketrzyna

Oki Roxola.
Niech jego luba, zrobi tą kartę. Wydatek raz na całe życie, jeśli się uczy to za egzamin może nie zapłaci (30zł) tylko te jedyne 10 zł za odbiór karty.
Bo mi chodziło o opłaty w kole. W końcu jako żonę ją traktuje...
Mnie z moją luba sprawdzali, ja mam kartę, ona nie i nie czepiali się do tego. Ale to już zależy od strażnika i jego poglądów... Co do dowodu to tam nie pisze że żona, czy nie...
[2013-09-21 21:30]

roman76

W 2 osoby na 1 kartę ?



taki jest tytuł i odpowiedź,,jeżeli nie żona i nie dziecko to nie wolno tobie o ilę jest to woda PZW.koniec i kropka,a swoją drogą coraz częściej się zastanawiam czy są jeszcze egzaminy na kartę wędkarską

[2013-09-21 21:33]

roman76

żona mająca oczywiście kartę wędkarską
[2013-09-21 21:34]

Ghostsenior

Pytam bo ktoś mi mówił że jest coś takiego jak członkostwo. Płaci się coś +/- 50 zł. Jest wypisywany jest jakiś kwitek na tą drugą osobę i wtedy może ze mną łowić. Też na jedną wędkę itd. ale że już jest niby zgodne przy kontroli. Wiecie coś o tym?




Nie ma czegoś takiego. Musi być karta wędkarska nawet u małżonki.No trudno....   jeżeli będzie łowiła tak jak piszesz, to duże ryzyko i chcę żebyś o tym wiedział,a co zrobi strażnik, kiedy Was przyuważy...     nie wiem.

Jest coś takiego ja Członek Uczestnik, ale dotyczy to młodzieży do lat 14.
Może w tedy łapać w obecności kogoś z kartą wędkarską w ramach swojego łowiska ma swój limit i oczywiście może na dwie wędki.   [2013-09-24 09:17]

Roxola

Członek uczestnik do 14 lat ma legitymację członkowską i opłaconą składkę.- to się nazywa, że młodzież jest zrzeszona w PZW

Tu piszemy o dziewczynie bez karty wędkarskiej i prawdopodobnie starszej niż 14 lat.  [2013-09-24 10:10]

Spawciu

lapie pierwszy sezon z karta . na zegrzu, kanale zeranskim , narwi czy wisle . niby wody nie byle jakie a kontroli brak , ani razu. tez czasem biore dziewczyne zeby polapala sobie uklejek na bacika raz na jakis czas a ja dluzszym szukam leszczy . baty na podporkach my kawalek dalej siedzimy i zawsze jak cos to na dwie splawikowki lapac moge sam . ale tez nie przesadzajmy ja rozumiem regulaminy itp ale jedni lapia tylko wymiary wg limitow a niewymiarki do wody i maja problemy a niektorzy biora wszystko jak leci , lodowy dziennie zapychane 10kg leszczami czy szczupakami 30-40cm i problemow nie maja . dlatego ja sie nie przejmuje tym czy dziewczyna ma karte , bo jak pojedzie pare razy do roku to i zlapie pare uklejek to cos sie komus stanie [2013-09-24 11:25]

JKarp

Kamil tak nie można :-(Wiem co masz na myśli ale wg prawa Twoja dziewczyna łamie prawo.JK [2013-09-24 11:46]