Videotronic CX3 vs. Monsterfishing v3

/ 35 odpowiedzi / 3 zdjęć
Koledzy po kiju stoje przed dylematem kupna sygnalizatorów. I tu moje pytanie co lepiej kupić Videotronic CX3 czy poczekać na Monsterfishing v3. Z góry dziekuje za wszelkie rady.
JKarp


He he a kto widział V3 i kto wie jakie mają funkcje?
JK (2014/02/02 18:21)

czarny13


z tego co wiem to ty wiesz ;) (2014/02/02 18:27)

JKarp


No ale ja jeszcze nie mogę powiedzieć oprócz tego, co było oficjalnie pisane ;-)Np diody RGB ...JK (2014/02/02 18:35)

czarny13


JKarp wiesz kasa jest sezon się zbliza a na te v3 to cza chyba będzie jeszcze poczekać :/ a pod koniec marca wypad karpiowy (2014/02/02 18:41)

JKarp


Pod koniec marca?Kruca bomba też chcę :-)
No nie wiem co Ci napisać a obiecywać bez sensu, że będą nie chcę.JK (2014/02/02 18:49)

monsterfishing


Wiesz technologicznie to inna bajka trochę pomiędzy tymi sygnalizatorami, często ktoś próbuje porównać Videotronic-a  a nasze sygnałki, ciężko to porównać, no chyba że funkcje to wiadome ;) ale problem jest w tym że my jesteśmy za krótko na rynku, wielu z Was się przyzwyczaiło do Videotronica bo to jedna z pierwszych firm która zaczęła to robić, podobnie jak Delkim w UK więc co tu porównywać mentalnie każdy już myśli inaczej, ale powoli się to zmienia z czego się ciesze oczywiście... Co do bezawaryjności nie wiem ja miałem pare lat temu jeden model JV2 i jakoś się nie jarałem bo mi akurat sprawiały problem, zresztą mój kolega je ma do dziś  bo mu podarowałem i zawsze się śmieje bo w komplecie ma 2x obcięta butelka na sznureczku... Co do podobnej firmy Nova to miałem i mam model Z3 który jest dla mnie najfajniejszym sygnałkiem na rynku, ma zajefajny dźwięk takie specyficzne bzyczenie i jest niezniszczalny, co prawda zgubiłem klapkę od baterii ale nigdy go nie wywalę, niech sobie bzyka:) To moje takie prywatne zdanie ciężko mi się wypowiadać bo wiadomo zawsze będzie ale... (2014/02/02 18:57)

perwer


Wiesz technologicznie to inna bajka trochę pomiędzy tymi sygnalizatorami, często ktoś próbuje porównać Videotronic-a  a nasze sygnałki, ciężko to porównać, no chyba że funkcje to wiadome ;) ale problem jest w tym że my jesteśmy za krótko na rynku, wielu z Was się przyzwyczaiło do Videotronica bo to jedna z pierwszych firm która zaczęła to robić, podobnie jak Delkim w UK więc co tu porównywać mentalnie każdy już myśli inaczej, ale powoli się to zmienia z czego się ciesze oczywiście... Co do bezawaryjności nie wiem ja miałem pare lat temu jeden model JV2 i jakoś się nie jarałem bo mi akurat sprawiały problem, zresztą mój kolega je ma do dziś  bo mu podarowałem i zawsze się śmieje bo w komplecie ma 2x obcięta butelka na sznureczku... Co do podobnej firmy Nova to miałem i mam model Z3 który jest dla mnie najfajniejszym sygnałkiem na rynku, ma zajefajny dźwięk takie specyficzne bzyczenie i jest niezniszczalny, co prawda zgubiłem klapkę od baterii ale nigdy go nie wywalę, niech sobie bzyka:) To moje takie prywatne zdanie ciężko mi się wypowiadać bo wiadomo zawsze będzie ale...






Jak reklamujesz inną firme to graj fair w stosunku do konkurencji . Już ci nos jak u pinokia rośnie pisząc że miałeś problem z videotroniciem . Są to sygnalizatory bezawaryjne -- znam kilkudziesięciu wędkarzy którzy używają nowe i stare modele -niektórzy mają ponad 10 lat i nikt  nie miał żadnego problemu --za co każdy szanuje te sygnalizatory ...Mało tego -używane w mrozy ,deszcz i upalne słońce -po latach są jak nowe ...Ja mam od 6 lat i kaszany mi nikt nie wciśnie .. Nie znam Twojej firmy  co reklamujesz -to złego i dobrego słowa nie powiem ---ale jak będą tak grać ,jak Ty grasz tu na forum -to sobie podziekuje za nie. Nie pisze że videotronic jest najlepszy na rynku -pisze tylko że jest niedrogi i bardzo chwalony za funkcjonalność i bezawaryjność. (2014/02/02 21:28)

monsterfishing


Kolego pisze o tym co miałem i co znam, a model JV2 miałem i miałem z nim problemy więc to napisałem, a problem był taki że mi piszczał sam z siebie na deszczu, koniec i kropka. Mój znajomy je ma teraz i ma ten sam problem, nie wiem jak inne modele tej firmy się sprawują bo nie miałem więc nie pisze bzdur o innych a konkretnie o tym modelu... (2014/02/02 21:40)

u?ytkownik120039


Niestety problemy z Videotronic się zdarzają i to nawet w sztukach nówkach... Bezawaryjny to jest Antoni M. - zawsze pracuje na najwyższych obrotach i zawsze ma rację! Wracając do tematu niestety koledze w zestawie XRC w jednym sygnałku padł dźwięk po około minucie używania od nowości, a w drugim po kilku wyjazdach zaczął przerywać podczas brań. Zestaw zakupił nowy, bezpośrednio z Videotronic, od właścicieli którzy są jego przyjaciółmi. Reasumując jak dla mnie wszystko to jedno i to samo gówno, czasem droższe, czasem tańsze... Czasem się spapra od razu, czasem po roku, czasem nigdy. Ja używam najprostszych sygnałków Nash. Dawno już straciłem wizję, że potrzebne są jakiekolwiek funkcje, jak chociażby centralka, czy podświetlanie swingera. Po prostu ma "wyć" ile fabryka dała nawet w największą ulewę...   (2014/02/03 08:58)

elektryk18


Witam, a ja mam pytanie, czy w monsterach MF-213 szybko pada bateria? Wgl bardzo zainteresował mnie ten sygnalizator, za 50 zł i ma tyle bajerków w tym alarm przeciw kradzieżowy. Proszę o opinie bo staję przed wyborem MF-213 a videotronic KV2 Koneser, który nie ma takich bajerów tzn. ma 10 stopniową regulacje czułości brania 2 diody kierunkowe, ale nie ma alarmu przeciwkradzieżowego, proszę o pomoc.  (2014/02/03 10:34)

Woa-VooDoo


Wiesz technologicznie to inna bajka trochę pomiędzy tymi sygnalizatorami, często ktoś próbuje porównać Videotronic-a  a nasze sygnałki, ciężko to porównać, no chyba że funkcje to wiadome ;) ale problem jest w tym że my jesteśmy za krótko na rynku, wielu z Was się przyzwyczaiło do Videotronica bo to jedna z pierwszych firm która zaczęła to robić, podobnie jak Delkim w UK więc co tu porównywać mentalnie każdy już myśli inaczej, ale powoli się to zmienia z czego się ciesze oczywiście... Co do bezawaryjności nie wiem ja miałem pare lat temu jeden model JV2 i jakoś się nie jarałem bo mi akurat sprawiały problem, zresztą mój kolega je ma do dziś  bo mu podarowałem i zawsze się śmieje bo w komplecie ma 2x obcięta butelka na sznureczku... Co do podobnej firmy Nova to miałem i mam model Z3 który jest dla mnie najfajniejszym sygnałkiem na rynku, ma zajefajny dźwięk takie specyficzne bzyczenie i jest niezniszczalny, co prawda zgubiłem klapkę od baterii ale nigdy go nie wywalę, niech sobie bzyka:) To moje takie prywatne zdanie ciężko mi się wypowiadać bo wiadomo zawsze będzie ale...






Jak reklamujesz inną firme to graj fair w stosunku do konkurencji . Już ci nos jak u pinokia rośnie pisząc że miałeś problem z videotroniciem . Są to sygnalizatory bezawaryjne -- znam kilkudziesięciu wędkarzy którzy używają nowe i stare modele -niektórzy mają ponad 10 lat i nikt  nie miał żadnego problemu --za co każdy szanuje te sygnalizatory ...Mało tego -używane w mrozy ,deszcz i upalne słońce -po latach są jak nowe ...Ja mam od 6 lat i kaszany mi nikt nie wciśnie .. Nie znam Twojej firmy  co reklamujesz -to złego i dobrego słowa nie powiem ---ale jak będą tak grać ,jak Ty grasz tu na forum -to sobie podziekuje za nie. Nie pisze że videotronic jest najlepszy na rynku -pisze tylko że jest niedrogi i bardzo chwalony za funkcjonalność i bezawaryjność.


Miałem tą samą opinie Darek co ty do momentu kupienia xrc. jv, sv1 to wszystko do dziś pięknie gra i jest sprawne, bez problemowe na słońcu jak i deszczu. Jako, że poszukuje zawsze wady i zalety to wadą można nazwać, że te serie mocno pobierają baterie - ta pomarańczowa lampka podejrzewam jest tego sprawcą, bo w videoronicach bez pamięci żywotność baterii jest dłuższa. Niestety XRC za 960 zł to już nerwy i czterokrotne reklamowanie sprzętu , 2 razy sygnałek i 2 razy centralka. Usterka naprawiona ale kosztem brzydkiego wyglądu.

edit. Dodaje fotke (2014/02/03 11:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


Witam, a ja mam pytanie, czy w monsterach MF-213 szybko pada bateria? Wgl bardzo zainteresował mnie ten sygnalizator, za 50 zł i ma tyle bajerków w tym alarm przeciw kradzieżowy. Proszę o opinie bo staję przed wyborem MF-213 a videotronic KV2 Koneser, który nie ma takich bajerów tzn. ma 10 stopniową regulacje czułości brania 2 diody kierunkowe, ale nie ma alarmu przeciwkradzieżowego, proszę o pomoc. 

Mam 213C od października tamtego roku. Pięć razy na zasiadkach - w chłodzie, raz przez dobę duży deszcz a raz rano było siwiutko od mrozku. Po ostatniej zasiadce zostawiłem włączone sygnałki i centralkę i trzymam ją w domu. Raz na dzień ( chociaż raz na dzień ) poruszam rolką w sygnałkach, pozmieniam ustawienia. Baterie do dziś są sprawne.Dodam, że moje zasiadki trwały od piątku do niedzieli.Wiele też zależy od baterii - często baterie te super drogie nie trzymają parametrów. JK (2014/02/03 12:22)

elektryk18


Dzięki za odp. Panie Januszu biorę MF-213 (2014/02/03 13:07)

monsterfishing


Panowie, ja opisałem własny przypadek nie wiem i nie interesuje się jak działa sprzęt Videotronica, tym bardziej teraz jak robię własne, ale czytam rożne fora i odbieram rożne telefony z opiniami klientów.. to co kolego pokazałeś to też znam z opowieści klientów i powiem jedno średnio to wygląda, jak można oddać komuś z jakimś dyndającym kablem sprzęt, gdybym ja coś takiego zrobił został bym przemielony przez każde forum w internecie i wyskoczył bym ze skarpetek... Nie wnikam dlaczego tak jest ale ja osobiście kazałbym powieść sobie je na szyi za te kabelki i odebrałbym monetę! Rozumiem że ta usterka to brak zasięgu, no cóż może i ja jestem młody w temacie i głupi ale... zresztą nie kończę bo i po co. Co do MF-213 bateria spokojnie wyrabia, wiadomo że odpalona funkcja nocnego podświetlenia plus antykradzieżowa wyładuje szybciej baterie, ale coś za coś! Pozdrawiam (2014/02/03 13:34)

u?ytkownik26223


 Wgl bardzo zainteresował mnie ten sygnalizator, za 50 zł i ma tyle bajerków w tym alarm przeciw kradzieżowy. Proszę o opinie bo staję przed wyborem MF-213 a videotronic KV2 Koneser, który nie ma takich bajerów tzn. ma 10 stopniową regulacje czułości brania 2 diody kierunkowe, ale nie ma alarmu przeciwkradzieżowego, proszę o pomoc. 





DawidMiałem koneser KV2 sprzedałem bez żalu.Sygnalizatorki fajne ,dość bezawaryjne ale mają wady.
Po pierwsze są dość ciche .Gdy siedzisz przy kijach (jedziesz na krotką zasiadkę) to oki ale jak jedziesz na 2-3 dni i nie jesteś w stanie cały czas siedzieć przy wędkach,możesz czasami nie usłyszeć brania.
Co do centralki w tym modelu wygląda to tragicznie Zasięg centralki (trzeba dokupić transmitery ) jest tragicznie słaby i wynosi ok 20 m w otwartym terenie.Wynika to z tego że sygnałki nie mają wbudowanej antenki wewnętrznej, drucik od transmitera jest "przymocowany" do gwintu sygnałka ,więc bardzo dużo tu zależy od statywu/anteny.
Następną wadą jest sposób sygnalizacji a raczej przekazywania z sygnałka do centralki.W przypadku Videotronica KV2 (ale i starego xrc) jet to 1;4 to znaczy sygn. "pip" natomiast centralka "pip pip pip pip"co jest nieco mylące a nawet wkurzające.Natomiast w przypadku MF sygnał jest przekazywany 1;1 tzn sygnałek "pik" centrala "pik"

Sygnalizatory kilka lat temu były znakomite ale technika idzie do przodu i to co kiedyś było "wypasione" teraz jest już technologicznie przestarzałe.

ps jeśli zdecydujesz sie na MF to wybierz model z wbudowanym radiem.Jest to bardziej "perspektywiczne" bo w przyszłości łatwiej dokupić samą centralke niż nowy zestaw.
Z wiekiem rożne rzeczy sie z człowiekiem dzieją np mi sie ostatnio pogorszył słuch ,gorzej słyszę "piszczące" dźwięki więc dobra centralka dla mnie to rzecz bardzo przydatna. (2014/02/03 14:58)

elektryk18


Dzięki Jarek za odp. namówiłeś mnie na mf  (2014/02/03 16:12)

u?ytkownik142580


Witam, a ja mam pytanie, czy w monsterach MF-213 szybko pada bateria? Wgl bardzo zainteresował mnie ten sygnalizator, za 50 zł i ma tyle bajerków w tym alarm przeciw kradzieżowy. Proszę o opinie bo staję przed wyborem MF-213 a videotronic KV2 Koneser, który nie ma takich bajerów tzn. ma 10 stopniową regulacje czułości brania 2 diody kierunkowe, ale nie ma alarmu przeciwkradzieżowego, proszę o pomoc. 

Mam 213C od października tamtego roku. Pięć razy na zasiadkach - w chłodzie, raz przez dobę duży deszcz a raz rano było siwiutko od mrozku. Po ostatniej zasiadce zostawiłem włączone sygnałki i centralkę i trzymam ją w domu. Raz na dzień ( chociaż raz na dzień ) poruszam rolką w sygnałkach, pozmieniam ustawienia. Baterie do dziś są sprawne.Dodam, że moje zasiadki trwały od piątku do niedzieli.Wiele też zależy od baterii - często baterie te super drogie nie trzymają parametrów. JK

5 zasiadek i same superlatywy to raczej mało obiektywna  ocena sygnalizatorów. Z pełnym szacunkiem trochę Pan przesadza, zachwalając że aż czytać się nie da. Czy ten sygnalizator ma jakieś wady i jaki ma okres gwarancji bo o tym już nikt nie wspomniał?

Moim zdaniem:

monster - na plus cena

videotronic - gwarancja

Pozdrawiam

(2014/02/03 22:13)

monsterfishing


Hej, to może ja odpowiem w swoim imieniu, pewnie ma wady jak każdy inny, jednemu się pobada drugiemu nie, z mojej strony nie chodzi o zachwalanie lub oczernianie innych. Videotronic to firma z tradycjami i nikt im tego nie odbierze! Ani ja ani inny producent, nawet mi się nie śniło jak oni robili sygnałki :) Ja model 213 testowałem od lipca zeszłego roku i jakoś tam dawał rade, gwarancja jest na okres 2 lat bez znaczenia co się zepsuje czy uszkodzi. Ja używałem bardzo krotko sygnałka o którym pisałem może jakoś  tak trafiłem nie wiem, ale z ręką na sercu polecę model taki już chyba leciwy gdzie mocowanie do podpórki miał na taki motylek, koledzy mają go do dzisiaj i bangla jak ta lala, lub innej firmy podobnej Videotronic Nova jak już pisałem Z3 taki w szarej obudowie fajnie bzyczący:) Wpadka z nieszczęsnym zasięgiem i dyndającym kabelkiem może się każdemu zdążyć ale czemu tak to jest usuwane że coś tam dynda nie wiem, moim skromnym zdaniem da rade to inaczej naprawić i było by dalej super a tak wygląda średnio. Tylko że czasy są kiepskie a użytkownicy jak widać szybko weryfikują takie sprawy co niestety idzie na niekorzyść danej firmy, pewnie i ja zaliczę z czymś wtopę bo to tylko elektronika, liczy się serwis a z tego co czytam to akurat Videotronic ma dobry i szybki więc pożyjemy zobaczymy.PozdrawiamSebastian (2014/02/03 22:53)

daro22


Witam,osobiscie jestem(byłem)użytkownikiem tylko i wyłącznie sygnalizatorów Viedeotronica..Nie miałem stacji tylko zwykle sygnalki tej firmy roznego rodzaju..Nie zamarzly,nie przemokly,czasem popiskiwaly przy ulewie,urywaly się pokretla regulacji,raz odlutowal się kabelek i calkiem jeden przestal dzialac,ale ogolnie spelnialy swoja role w stopniu zadowalającym.W tym roku po wielu latach współpracy z tymi budzikami,postanowilem cos zmienić,sprzedalem wszystkie sygnalki tej firmy i nowy sezon mam nadzieje otworzyć z MF-213c v2,jesli tylko producentowi nie powinie się noga i wyrobi się przed sezonem..pozdrawiam;-) (2014/02/03 23:26)

JKarp


Witam, a ja mam pytanie, czy w monsterach MF-213 szybko pada bateria? Wgl bardzo zainteresował mnie ten sygnalizator, za 50 zł i ma tyle bajerków w tym alarm przeciw kradzieżowy. Proszę o opinie bo staję przed wyborem MF-213 a videotronic KV2 Koneser, który nie ma takich bajerów tzn. ma 10 stopniową regulacje czułości brania 2 diody kierunkowe, ale nie ma alarmu przeciwkradzieżowego, proszę o pomoc. 

Mam 213C od października tamtego roku. Pięć razy na zasiadkach - w chłodzie, raz przez dobę duży deszcz a raz rano było siwiutko od mrozku. Po ostatniej zasiadce zostawiłem włączone sygnałki i centralkę i trzymam ją w domu. Raz na dzień ( chociaż raz na dzień ) poruszam rolką w sygnałkach, pozmieniam ustawienia. Baterie do dziś są sprawne.Dodam, że moje zasiadki trwały od piątku do niedzieli.Wiele też zależy od baterii - często baterie te super drogie nie trzymają parametrów. JK

5 zasiadek i same superlatywy to raczej mało obiektywna  ocena sygnalizatorów. Z pełnym szacunkiem trochę Pan przesadza, zachwalając że aż czytać się nie da. Czy ten sygnalizator ma jakieś wady i jaki ma okres gwarancji bo o tym już nikt nie wspomniał?

Moim zdaniem:

monster - na plus cena

videotronic - gwarancja

Pozdrawiam

Gdybyś prześledził temat i wcześniejsze pytania zauważyłbyś, że nie zachwalam sygnałka po pięciu zasiadkach ale odpowiadam Koledze o czas pracy baterii MF 213C.Ale z drugiej strony patrząc pięć zasiadek jesiennych przy wiadomo pogodzie takiej jak napisałem coś tam może powiedzieć mi o sygnałku ( bo wiadomo centralka leży w ciepełku w namiocie ). Poza tym powiem szczerze miałem pewne obawy ponieważ wsiadłem do samolotu którym nikt nigdy nie latał - mówiąc krótko używałem sygnałków chyba jako pierwszy na zasiadce od momentu wprowadzenia i to od razu od deszczu, który jak pisałem padał sobie jedną dobę.
Dodam, że też kiedyś używałem Videtronica i byłem wniebowzięty, że nie muszę gapić się w kółko w piłeczkę zaczepioną na żyłce. Dodam też, że każda rzecz ma prawo się zepsuć bez względu na to ile kosztuje. Jednak te sygnałki z tymi drucikami - tak się nie robi jeśli szanuje się swoich Klientów. Oczywiście temat też jest mi dobrze znany.Mam też kilku Kolegów, którzy jak szybko kupili sety Videotronica tak szybko ( mniej lub bardziej ) się ich pozbyli bo sygnalki żyły własnym życiem.Znam też przypadek sprzęgania się zestawów na jednym łowisku ale niestety nie ma kodu serwisowego dostępnego od ręki jak to jest w przypadku MF.Bardzo trafnie całość ujął Jarek - technologia tak idzie do przodu, że to co pięć lat temu było hitem teraz może być już nieświeżym kotletem.
JK (2014/02/04 05:58)

czarny13


Sebastian przekonuje mnie to co piszesz i jestem nastawiony na kupno v3 tyle tylko że mój pierwszy wypad za karpiem to pierwszy weekend kwietnia i boje się że v3 nie będzie szło na ten czas kupić (2014/02/04 15:24)

monsterfishing


Hej, jest spora szansa że będzie ;) (2014/02/04 19:07)

czarny13


 często ktoś próbuje porównać Videotronic-a  a nasze sygnałki

 

Seba jestem potencjalnym kupcem i samo moje porównanie twoich sygnałków do videotronic powinno dać ci do myślenia że nie tylko ja traktuje twoja robote na poważnie

(2014/02/04 20:28)

monsterfishing


Hej, no nie ukrywam że miło słyszeć że ktoś docenia nakład pracy itd... Ale chodziło mi zupełnie o co innego, jestem za krotko na rynku aby porównać przynajmniej w tym temacie, często słyszę a bo tamta to jest 20 lat i itd.. no jest a ja nie:) choć pierwszy sygnalizator x sprzedałem w 2009r chyba a pierwszy wymyślony przez nas miałem w marcu 2010r i tak dalej się to kręci, odpukać wszystko działa mam jakieś tam na gwarancje ale jestem miło zaskoczony raczej ich brakiem... Od 2009-2010r coś tam kombinuje wymyślać i do dziś model 109 działa więc tez coś już mogę ocenić co do jakości i jak się spisuje... Ja jednak oceniał tego nie będę a użytkownicy trzeba więc być cierpliwym i robić swoje...  (2014/02/04 21:10)

daro22


Hej, jest spora szansa że będzie ;)

Swietna wiadomość,trzymam kciuki aby wszystko wypalilo.Szczerze powiedziawszy to już nie umiem się doczekać momentu kiedy poloze na nich badyle;-) (2014/02/04 22:59)