Zaloguj się do konta

V luers super Gumy Dragona

utworzono: 2011/03/12 03:34
celkowski

Witam kolegów po kiju.Mam zamiar zwiększyć arsenał przynęt na szuczpłego i zastanawiam się nad kupnem gum Dragona.
Interesują mnie modele:  Lunatic,Demon,Fatty,Buster,Phantom o dł. 12,5cm,15cm.,22,5cm.

Jestem wierny twierdzeniu, DUŻĄ PRZYNĘTA =  DUŻA RYBA :)

Jadę  do Wikingów na Szweckie szkiery po duże szczupaki :P (28 maja - 4 czerwca) Chce tam trafić swoją "życiówkę" (ponad 100cm).

W filmach,gazetach i katalogach zachwalają te przynęty, na tamte wody,ale wiadomo
"Reklama dźwignią handlu" , a chciał bym poznać wasze zdanie ,na temat tych przynęt.

Na Polskich wodach łowiłem na Mansy,Relaxy(kopyta,predator) ,Shaker-y,Mikado Fishunter-y.

Aha jeszcze jedno jakie kolorki mi polecacie - oczobijące,czy naturalne z brokatam i perełki, bo nie wiem jakie panują wiosną zwyczaje na Szweckich wodach.
No i ostatnia rzecz, chce do tych przynęt dokupić główki jigowe Mustad-a .
Jakie rodzaje i rozmiary haków mi polecacie do modeli gum które wyżej wymieniłem i długość "dozbrojki" z kotwiczką.

Wiem koledzy sporo tego,ale planuje większy wydatek na te przynęty i chce dokładnej i fachowej opini, rady zanim wydam kasiorkę CZY WARTO. ;)
[2011-03-12 03:34]

jamesbond

Lunatic ma dobrą pracę. Buster dopiero po 12,5 cm. A na szczupaki polecam kopyta MIKADO
[2011-03-12 12:08]

plotka97

Słuszałem że Bardzo dobry jest Fatty zielony [2011-03-12 18:25]

spining hobby

Na szczupłe używam mann'sa są super i na pewno nie gorsze od dragona.

Z  Dragonów używam tylko lunatic 10cm. i 12,5cm..

Na szczupłe używam przeważnie stonowanych kolorów (naturalnych).

Ale nie zaszkodzi spróbować na oczojoby.

POZDRO i POŁAMANIA

PS.z twoim twierdzeniem sie trosze zgadzam ale zdażyło mi sie na boczny trok złowić szczupłego 70cm niecałe na paproszka 4cm. bez przyponu :)

[2011-03-13 11:19]

jacenty75

Wszystkie te modele gum jakie wymieniłeś są o.k. na Szwedzkie szczupaki. Ja byłem na Szkierach jesienią zeszłego roku i przed wyjazdem byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tych gum (większość moich przynęt stanowiły Mannsy i Relaksy) Na miejscu jednak szybko zweryfikowałem swoje doświadczenia. Kolory to - naturalne w kolorze śledzia i również te bijące po oczach na główkach max 10 gr. A największym zaskoczeniem była dla mnie guma GAMA bijąca ilosciowe rekordy brań (w tym równierz okoni). Na koniec jescze jedna dobra rada nie zapomnij o krajowych wachadłówkach - Mors nr 3 oazał się niezastąpiony w dni kiedy na gumy nie bardzo chciały gryść.

Życzę Ci tej metrówki aczkolwiek nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać.

[2011-03-14 12:43]

jamesbond

Wszystkie te modele gum jakie wymieniłeś są o.k. na Szwedzkie szczupaki. Ja byłem na Szkierach jesienią zeszłego roku i przed wyjazdem byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tych gum (większość moich przynęt stanowiły Mannsy i Relaksy) Na miejscu jednak szybko zweryfikowałem swoje doświadczenia. Kolory to - naturalne w kolorze śledzia i również te bijące po oczach na główkach max 10 gr. A największym zaskoczeniem była dla mnie guma GAMA bijąca ilosciowe rekordy brań (w tym równierz okoni). Na koniec jescze jedna dobra rada nie zapomnij o krajowych wachadłówkach - Mors nr 3 oazał się niezastąpiony w dni kiedy na gumy nie bardzo chciały gryść.

Życzę Ci tej metrówki aczkolwiek nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać.

Trudno tam trafić metrówki częściej podchodzą one pod 2m tych małych nie ma. Tak na poważnie to nie zapomnij o wahadłach.
[2011-03-14 15:32]

celkowski

Dziękuje koledzy za wasze rady,postaram się złowić mamuśkę i pokazać wam ją w swojej galerii,oczywiście chodzi o rybkę ;)
[2011-03-15 02:10]

Na Twoim miejscu uzbroił bym się w sporą ilość różnych gum, choć nie jestem fanem gum dragona też troche lunaticów bym wziął. Sam łowię na Manssy i Relaxy i uważam, że są to najlepsze gumy. Mansy są dość delikatne i po częstych kontaktach z zębaczami szybko będzie trzeba je zmieniać poszarpane. Co do dużych gum to pomyśl o Lunkerach...

Kolory: jak zwykle stonowane, ale to nie znaczy , że w arsenale nie powinieneś mieć jaskrawych. Haki odpowiednie do gum, w które się zaopatrzysz oraz możesz kombinować z dozbrojkami od przyponików z kotwicami po 2 ramienne kotwice - mocowane pod gumą do haka.

na Twoim miejscu nie zapominałbym jeszcze o wobkach: sliderach, skinerach oraz inaczej pracujących mniejszych

Duża przynęta = Duża ryba  - ja się z tym nie zgadzam, choć często dużą przynętą można wyselekcjonować łowione ryby

[2011-03-15 07:50]

kyniu191

Witam kolego.Sam uzywam gumy dragona i jestem zadowolony polecam na szczupaka fatty 10cm doskonale imituje leszcza.Oraz nowosc Bandit sandacz murowany.Pozdrawiam i polamania na rybie [2011-03-15 08:30]

rafal1978

co ja moge polecic... Napewno musisz zabrac kolory takie jak... Seledyn, perla z czerwonym grzbietem, perla z czarnym grzbietem, zolty z czarny grzbietem biely z niebieskim grzbietem, bialy. Co do modeli smialo mage polecic Lunatika i Phantoma. Natomiast zaopatrz sie tez w kilka szt. Mniejszych przynet (10 cm czy 8,5), moga sie okazac kluczem do sukcesu jesli chodzi o Twoj wymarzony rekord :) szczuplego powyzej 100cm. Jesli moge doradzic to polecam jeszcze dwa modele Fatty i Mamba. Mamba jest przyneta o przeznaczeniu sandaczowym ale wielokrotnie lowila dla mnie szczupaki. Poza tym kup jeszcze kilka roznych kolorow przynet sam najlepiej wiesz ze czasami najglupszy kolor potrafi zapewnic sukces. Polamania kija i wymarzonego rekordu na szkierach. Rafal [2011-03-15 18:36]

rafal1978

co ja moge polecic... Napewno musisz zabrac kolory takie jak... Seledyn, perla z czerwonym grzbietem, perla z czarnym grzbietem, zolty z czarny grzbietem biely z niebieskim grzbietem, bialy. Co do modeli smialo mage polecic Lunatika i Phantoma. Natomiast zaopatrz sie tez w kilka szt. Mniejszych przynet (10 cm czy 8,5), moga sie okazac kluczem do sukcesu jesli chodzi o Twoj wymarzony rekord :) szczuplego powyzej 100cm. Jesli moge doradzic to polecam jeszcze dwa modele Fatty i Mamba. Mamba jest przyneta o przeznaczeniu sandaczowym ale wielokrotnie lowila dla mnie szczupaki. Poza tym kup jeszcze kilka roznych kolorow przynet sam najlepiej wiesz ze czasami najglupszy kolor potrafi zapewnic sukces. Polamania kija i wymarzonego rekordu na szkierach. Rafal [2011-03-15 18:36]

celkowski

Jeszcze raz dziękuje koledzy za cenne rady.
No to muszę się wybrać i zostawić trochę gotówki w sklepie.
To jedyna mniej przyjemna rzecz z wędkarstwa,moment jak trzeba przy kasie zapłacić..  :(
[2011-03-17 02:39]