Używanie procy - przepisy

/ 14 odpowiedzi
Witam, z racji, że jestem początkującym wędkarzem to wole się dopytać niż potem być linczowany za niestosowne zachowania nad rzeką :P

A mionowicie słyszałem kiedyś, że używanie procy na rzece górskiej jest niedozwolone.Tak więc jak to jest ?
Tomek287

Bardziej chyba chodzi o  zakaz używania przynęt naturalnego pochodzenia na wodach górskich.                                                    (2014/02/19 17:06)

notaki

ani to, ani to.
Na wodach górskich na odcinkach  , gdzie dozwolona jest przyneta roslinna i sztuczna ) obowiązuje zakaz necenia, z wyłaczeniem podawania zanęty w koszyczku ( spręzynie).
Ograniczona jest także ilość zanęty zuzywanej dobowo. (2014/02/19 17:42)

Woher

Z procą to na jeziorko tylko. Rozumiem o taka odpowiedź wałśnie mi chodziło. Dziekuje bardzo. (2014/02/20 00:10)

s1bartosz

Niekoniecznie tylko wody stojące. W rzekach nizinnych przy łowieniu bolonką na wolnych uciągach często używam procy. Jest wiele przypadków gdzie łowi się około 30 metrów od brzegu w wodach bieżących i nie wyklucza to zastosowania procy. Oczywiście gdy uciąg jest tak duży gdzie używa się bardzo ciężkich zanęt z żwirem czy gliną rzeczną proca nie będzie miała zastosowania. Wszystko zależy od warunków i efektu jaki chcemy osiągnąć.
Pozdrawiam (2014/02/20 00:53)

sumik11

na wodach górskich nie można łowić na robaki itp. ale niektóre okręgi dopuściły stosowania wodach górskich przynęt roślinnych np. kukurydzę (2014/02/20 14:36)

notaki

= Nie zauwazyłem postu poprzednika i praktycznie powieliłem Jego post, więc usunąłem swój wpis  =
Sorry.
(2014/02/20 15:01)

Artur z Ketrzyna

Witam, z racji, że jestem początkującym wędkarzem to wole się dopytać niż potem być linczowany za niestosowne zachowania nad rzeką :P

A mionowicie słyszałem kiedyś, że używanie procy na rzece górskiej jest niedozwolone.Tak więc jak to jest ?

Nie wiem jak to jest na zekach o charterze górskim.
Ale jak opłacasz składki, warto się wtedy zapytać w kole. Jest coś takiego jak regulamin łowiska... (2014/02/20 20:28)

Romuald55

Nie spotkałem się z żadnym przepisem zabraniającym używanie procy zanętowej. (2014/02/20 20:37)

użytkownik32263

Nie spotkałem się z żadnym przepisem zabraniającym używanie procy zanętowej.

Ja też, nawet na rzekach górskich. (2014/02/20 20:48)

notaki

Nie chce mi się skanować , ale w :
Podstawowych warunkach uprawiania Amatorskiego połowu ryb w Okręgu Nowy Sącz
P.VI:
Zabrania się na wodach górkich:
a/ połowu ryb na więcej niż jedną wędkę
b/necenia za wyjatkiem uzywania koszyczka zanętowego
c/zabierania brzanki i jelca
(2014/02/20 21:23)

cyprinus m

A mianowicie słyszałem kiedyś, że używanie procy na rzece górskiej jest niedozwolone.Tak więc jak to jest ?

A jak by tak strzelać z procy do kormoranów i napotkanych kłosowników ???  (2014/02/20 22:00)

użytkownik32263

Nie chce mi się skanować , ale w :
Podstawowych warunkach uprawiania Amatorskiego połowu ryb w Okręgu Nowy Sącz
P.VI:
Zabrania się na wodach górkich:
a/ połowu ryb na więcej niż jedną wędkę
b/necenia za wyjatkiem uzywania koszyczka zanętowego
c/zabierania brzanki i jelca

To są przepisy konkretnego Okręgu, które są zaostrzone. U mnie podobnego zapisu nie ma co oznacza że jest to przepis ogólny (brak zakazu nęcenia-ogólnie, procą-wyszczególnione, na wodzie górskiej)

Zatem Kolego @notaki Twój post w ogólnym rozrachunku nie jest prawidłowy. (2014/02/20 22:07)

notaki

zgadzam się .
Jesli nie ma przepisów szczegółowych procy mozna uzywać.
Przyznaję bez bicia, że byłem przekonany iz taki zapis funkcjonuje w RAPR, dopiero po sprawdzeniu , okazało się że pamiętam, iż dzwonią, ale nie pamiętam w którym kościele . (2014/02/20 22:14)