Uzbrajenie gumy wędkarskiej

/ 1 odpowiedzi

Witam wszyskich jestem poczatkującym spinigistą zaczołem w zeszłym roku imama kilka pytań do bardzej doswiadczonych kolegów

1) jak dobrać wielkość główki do wielkości gumy chodzi mi o długośc haczyka

2) w którym miejscu powinien wycychodzić grot haczyka

3) ile powinien on wystawać ponad gumę

4) jak prawidłowo uzbroić przynętę mile widziane jakieś fotki mam z ty problem często nie wychodzi mi prosto i przyneta dziwnie się zachowuje

5) czy do prznynet typu woblery, błystki itp stosować przypony wolframowe lub inne ( w zamysle polowanie na szczupaka)

6) czy możecie mi cos powiedzieć o tych wędkach dostałej je w "spadku" od kolegi Mistral 270 gramatura 5-20, Jaxson Harmony WJ-HRS 270 gramatura 10-30 Która lepsza na szczupaka

7) ma w domu dwa kręcioły okumy Lexsan pro LPF-30r i Compressa CRP 30 który lepszy do spiningu czy może kupić jakis inny ale w rosądnej cenie

Zgóry dziekuje za pomoc

celkowski


Witaj kolego, co do tych dwóch kijków co opisałeś,powiem Ci tak ,nie miałem ich w reku i nie testowałem,ale po długości i wyrzutach mogę ci powiedzieć, że są to kije do łowienia z brzegu
(za długie na łódkę).Pierwsza wędka 270cm 5-20g. to dobry kijek na okonie( obrotówki,gumy,nie duże woblery) A druga wędka 270cm 10-30g.,to klasyczny kij na szczupaki.

Co do kołowrotków, to radzę tamte odstawić i kupić na początek nie drogi

shimano Catana 2500 FC  (na okonie) koszt 130zł

i Mistrall Amundson 20     (na szczupaki) koszt 118zł

I do tego dokup żyłkę Trabucco T-Force Pike    0,22 150m.(na szczupaki) i
                              Trabucco T-Force Perch  0,16 150m.(na okonia)


Na pewno z tego zestawu będziesz zadowolony ;) (2011/03/23 23:20)