Uwaga oszust!!!

/ 61 odpowiedzi
u?ytkownik16322


Cieszę się moi kochani adwersarze że nie spotkał Was los autora tego ostrzeżenia. Proszę tylko nie porównujmy ( przy całej mojej miłości do ojczyzny )  Polski  do USA, UK czy Japonii . Bo naprawdę zacytuję tu już klasyka. Bo Polska to dziki kraj.
Ps. Kupując w sklepie masz ,,towar " przed oczami i nawet w ręku a nachalnego sprzedawcę możesz nawet op....olić. Natomiast przez internet możesz sobie po stracie co najwyżej pisać na Berdyczów.
Życzę dużo szczęścia w zakupach i przysłowiowego połamania kija.
Julian (2014/06/21 21:06)

Artur z Ketrzyna


Mastino, to nie vendetta przeciwko niemu bo pogodzilysmy sie ze strata towaru, pieniedzy zablokowanych kont... Po prostu chcialysmy ostrzec razem z supermenka30 ludzi, dowody mamy, ale oczywiscie policji nie za bardzo to interesuje, gdyz twierdza ze nie potrafia zlokalizowac gdzie mieszka, bo nie ma nigdzie stalego adresu zameldowania. Szkoda tylko ze brak takiego adresu nie przeszkadza w znalezieniu go komornikom oraz innym ludziom pod moim adresem gdzie mieszkal przez jakis czas, a nigdy nie byl zameldowany(i nie tylko pod moim adresem). Co zas sie tyczy jego powrotu na allegro to on korzysta z jej konta za jej pozwoleniem, tak jak to mialo miejsce w moim przypadku i przypadku supermenki30. osoba 'uzycza mu' swoje konto zeby mogl sprzedac kilka rzeczy, potem wystawia ich coraz wiecej, na poczatku wszystko jest ok, pieniadze trafiaja na konto osoby do ktorej ono nalezy a Z.B. grzecznie wysyla towar. Potem, po jakims czasie w mailach zwrotnych do klienta podawane sa jego dane, jego numer konta, jego numer telefonu... zaczynaja sie opoznienia w wysylkach, telefony od zniecierpliwionych klientow, a potem pewnego dnia okazuje sie ze nie ma ani towaru, ani pieniedzy ani pana Z.

Swoich kont się nie użycza na stały handel...
Bo to już czymś śmierdzi. Osoba odpowiedzialna i uczciwa ma jedno konto i jej to wystarczy, ma dobre opinie... Co skutkuje tym ze więcej klientów mu ufa.
Ty użyczając mu konto użyczasz też te opinie, a on za to tak się odwdzięcza... (2014/06/21 23:34)

u?ytkownik37642


Witam wszystkich mam pytanko co zrobic z delikwentem,który pomimo natychmiastowej wpłaty nie wysłał towaru od 3-tygodni? Poza tym nr.telefonu który był podany nigdy nie odpowiedział(cały czas poczta).Zgłaszac to?  jak tak to czy to coś da? czy czekac?Był ktoś z Was w takiej sytuacji?A może za wcześnie na alarm?






Miałem podobny problem. Wysłałem kilka wiadomości na jego poczte i po około 5 tygodniach łaskawie przysłał mi zamówione kopytka. A co do zgłaszania to ja na Twoim miejscu bym zgłosił sprawe do allegro

Zgłosiłem,dostał cwaniaczek ostrzeżenie od allegro i czekam dalej...może się wreszcie ogarnie albo będzie oszukiwał dalej pod innym nickiem.Może by ich tak zacząc piętnowac,podawac ich pełne namiary-czy to jest legalne? (2014/06/23 17:28)

u?ytkownik180436


Szanowni Koledzy!
Kupowanie czegokolwiek przez komputer jest dokładnie przysłowiowym kupowaniem kota w worku.
Julian
Wróć lepiej do średniowiecza.Gdzie ty się urodziłeś? (2014/06/23 21:21)

u?ytkownik16322


Może i jestem stary zgred ze średniowiecza ale za to z nie naruszonym kontem.
Ps. A tak w zasadzie szanowny panie kolego nie przypominam sobie żebyśmy byli na Ty ( pisze się z dużej litery - forma grzecznościowa )  bo coś mi się zdaje że gdy ja chodziłem na ryby szanowny kolega ojcu z jajka na jajko skakał. Więcej w żadne polemiki nie mam zamiaru się wdawać.
Julian (2014/06/24 17:01)

jorg69


A ja kupuje na allegro czy tablica tak by móc samemu podjechać ew za pobraniem i ew sprawdzam przed zapłata i mam pewność że raczej będzie okwiem że nie wszystko da się tak kupić ( moje wymagania jak dotąd tego nie wymagały a sprzedający zgadzał sie na odbiór os. lub płatność po dostarczeniu )pozdrawiam  (2014/06/25 00:30)

matchless


Kupowanie za pośrednictwem internetu to nic złego, jest to wygodne a sam asortyment jest dużo większy niż w sklepach. Kupuję online od lat, czy to korzystając z platformy allegro czy też w sklepach internetowych. Na zakupy wędkarskie miesięcznie przeznaczam 300-1000 zł, startuję w zawodach a na to idą spore nakłady. Jeszcze nigdy nie zdarzyła mi się przykra sytuacja i mam nadzieję, że tak już pozostanie. Samo kupowanie w sieci nie jest niczym złym i zdecydowanie polecam taką formę zakupów, jednak warto zwrócić uwagę, by robić to w sposób przemyślany. Nie kupować w dziwnych sklepach a tylko sprawdzonych (jest na forum nawet temat dotyczący sklepów wędkarskich) a korzystając z allegro kupować od użytkowników z pozytywnymi komentarzami, których konta nie budzą wątpliwości. Trzeba również wziąć pod uwagę, że spora ilość przesyłek po prostu ginie podczas transportu, dlatego warto dołożyć kilka złotych i wybrać przesyłkę kurierską, co na pewno jest nieco większym gwarantem bezpieczeństwa naszych zakupów. (2014/06/26 08:48)

darek-salamon


Cieszę się moi kochani adwersarze że nie spotkał Was los autora tego ostrzeżenia. Proszę tylko nie porównujmy ( przy całej mojej miłości do ojczyzny )  Polski  do USA, UK czy Japonii . Bo naprawdę zacytuję tu już klasyka. Bo Polska to dziki kraj.
Ps. Kupując w sklepie masz ,,towar " przed oczami i nawet w ręku a nachalnego sprzedawcę możesz nawet op....olić. Natomiast przez internet możesz sobie po stracie co najwyżej pisać na Berdyczów.
Życzę dużo szczęścia w zakupach i przysłowiowego połamania kija.
Julian

Szanowny Kolego Julianie tez jestem zgredem ktory kupuje na ebay co.uk ale nie biorę udziału na aukcjach internetowych ,gdzie sprzedaje sie bardzo wątpliwej jakości towar w dodatku uzywany.Mlodzi ludzie często tracą w ten sposób kasė ,poprostu najczęstsze oszustwa to wstawianie pieknych fotek ze towar super wedka piekna ,kołowrotek super dzialajacy itd.Potem przychodzi do domu nie to  co bylo zamówione albo  totalny złom.Na to nie ma zadnych reklamacji Powtarzam nikt nam nie uzna reklamacji!!! Zaden sąd.Kolezanka kupiła na aukcji barierki do schodów piekne zdjecia byly ,biale porecze,podane wymiary .Przysłali  ale nie takie jakie byly na aukcji ,czarne totalny zlom i nie takie wymiary .Pieniedzy nie oddali i w sądzie przegrała.Druga sprawa ja na ebayu mam system płatności paypal najbezpieczniejszy system płatności , mam 100% gwarancji ze jak towar zamawiany nie dojdzie w określonym terminie bez wzgledu czy to oszust czy nie paypal zwraca mi całą kase i jest gwarantem moich zakupów.Na allegro nie wiem jakie mają zabezpieczenia poprostu nie kupowalem tam .Ale slyszałem ze duzo oszustów tam jest.Jezeli ktoś się aż tak podpala i łapie  tzw. okazje -moja rada nie płacić gościowi kartą tylko  przelewem albo przy odbiorze, dwa jesli pisze przesylam towar pocztą to już jest podejrzane sa rzetelne firmy kurierskie jak UPS i DHL mają system monitorowania przesylek.Bo jak to jest haker to przy okazji wyczyszczą nam konto.A Julian ma rację kota w worku się nie kupuje.I rzeczy ktore trzeba osobiscie obejrzeć  w dodatku drogich rzeczy  nie kupować na aukcjach w ciemno.Co już to w sprawdzonych sklepach internetowych z klauzulą lojalności i rzetelnosci a to mozna już sprawdzić.Życzę zakupoholikom internetowym udanych i bezpiecznych zakupów. (2014/06/26 10:09)

u?ytkownik16322


Dokładnie o to mi chodziło - Darek ( jeżeli mogę w ten sposób ). Sam zamawiam w internecie lub telefonicznie interesujące mnie rzeczy np. wędki, kołowrotki ale towar odbieram osobiście . Korzystam z usług Insela , Rapy  i na razie się nie zawiodłem. Recepta prosta : katalog, zamówienie, osobisty odbiór a przede wszystkim sprawdzona firma . I wszystko w temacie.
Ps. Mimo 60-siątki nie czuję się zgredem zarówno w pracy jak i w domu korzystam z internetu.
Ale najlepsza nawet elektronika nie zastąpi zdrowego rozsądku. Bo Nasz mózg to najlepszy komputer jaki dotąd wynaleziono.
Przysłowiowego połamania kija
Julian (2014/06/26 17:10)

darek-salamon


Owszem Julianie mozesz Darek pisać mam swoje lata.Mlodzi myslą ze są cwani i mądrzejsi od kolorowej telewizji.A ilu jest takich co zostali oszukani ? Tylko wstyd im teraz się przyznać że nie słuchali rad starszych.Lepiej z czegoś zrezygnować i potem nie żałować.A okazje zawsze kryją jakieś nieprzyjemne niespodzianki.Samo slowo okazja powinno zapalać lampkę w tym komputerze  ( tak to napisałeś)jakim jest nasz mózg , albo bay one -get one free to tylko reklama nikt nikomu nie daje drugiej takiej samej  rzeczy  za darmo.Oplaty są ukryte.Sprawdzać ,sprawdzać jak się da ,dokladnie przemyśleć co sie kupuje i za co płaci . (2014/06/26 17:50)