Zaloguj się do konta

Uwaga oszust!!!

utworzono: 2012/05/02 22:39
Bernard51

aktualnie sprzedaje towary z konta o nicku mloda-28 a takze na tablica.pl i tam posluguje sie nickiem zbyszek i numerem telefonu 536339562

Nic nie jest nam dane na wiecznosc!! Jest wolnym obywatelem w UE$  co gwarantuje mu swobode w dzielaniu,  czyli sprzedarzy art. przez internet i nie moze o tym decydowac "ex Pani"DELIKWENTA w poczuciu wyrzadzonej moralnej krzywdy. AMEN!

[2012-08-07 11:01]

Jesłi posługuje sie kontem czyjejs osoby, podaje jej dane to popelnia przestepstwo. Mozna z tym isc na policje a nawet trzeba. W razie porad prawnych lub pytan co do sposobu zalatwienia tej sprawy odpowiem na PW bo i tak tutaj wielu madrzejszych by sie znalazlo.
[2012-08-07 23:28]

casandra

Policja juz wie, niestety jakos nie potrafia go znalezc bo nie posiada on na chwile obecna stalego adresu zameldowania. Allegro tez zostalo powiadomione ale jak na razie milczy. Wiec pewnie za jakis czas znowu zostanie zawieszone konto tej osoby i znajda sie ludzie nabici w butelke przez ex.  A co sie zas tyczy slow Bernard51 to  owszem, nie moge decydowac o tym czy pan Z. moze sprzedawc rzeczy przez internet czy tez nie, a wlasnie to iz wyrzadzil mi on krzywde (i to nie tylko mnie) to dlatego poczulam 'moralny' obowiazek poinformowania o tym braci wedkarskiej, gdyz nie mam harakteru typu 'znieczulica'.
[2012-08-08 02:46]

casandra

A poza tym jezeli moj przedmowca uwaza ze zle zrobilam, to ciekawa jestem jak bedzie sie czul, jezeli dokona zakupow przez internet u niego lub podobnego 'typa' i zostanie bez zamowionego towaru i pieniedzy za towar. To ciekawe kto wtedy bedzie czul sie 'urazony'. :(
[2012-08-08 03:05]

MASTINO

Uhhhh, jak kobieta się mści, to klekajcie narody i lepiej się zacząć okopywać.... :))))))) [2012-08-08 08:14]

Mija

Jaka krzywda taka zemsta :) 
Chciałam tylko dodać, że jeśli korzysta z jej konta BEZ JEJ WIEDZY to przestępstwo ale może ma z nią jakąś umowę. Swoją drogą to skąd wiadomo, że młoda28 to właśnie on? Po nr tel czy tylko domniemanie? Żeby z tego oczernianie nie wyszło ze zgłoszeniem przestępstwa. Nie bronię go ale mam nadzieję, że masz Casandro mocne dowody na całą sprawę. [2012-08-08 09:43]

casandra

Mastino, to nie vendetta przeciwko niemu bo pogodzilysmy sie ze strata towaru, pieniedzy zablokowanych kont... Po prostu chcialysmy ostrzec razem z supermenka30 ludzi, dowody mamy, ale oczywiscie policji nie za bardzo to interesuje, gdyz twierdza ze nie potrafia zlokalizowac gdzie mieszka, bo nie ma nigdzie stalego adresu zameldowania. Szkoda tylko ze brak takiego adresu nie przeszkadza w znalezieniu go komornikom oraz innym ludziom pod moim adresem gdzie mieszkal przez jakis czas, a nigdy nie byl zameldowany(i nie tylko pod moim adresem). Co zas sie tyczy jego powrotu na allegro to on korzysta z jej konta za jej pozwoleniem, tak jak to mialo miejsce w moim przypadku i przypadku supermenki30. osoba 'uzycza mu' swoje konto zeby mogl sprzedac kilka rzeczy, potem wystawia ich coraz wiecej, na poczatku wszystko jest ok, pieniadze trafiaja na konto osoby do ktorej ono nalezy a Z.B. grzecznie wysyla towar. Potem, po jakims czasie w mailach zwrotnych do klienta podawane sa jego dane, jego numer konta, jego numer telefonu... zaczynaja sie opoznienia w wysylkach, telefony od zniecierpliwionych klientow, a potem pewnego dnia okazuje sie ze nie ma ani towaru, ani pieniedzy ani pana Z.
[2012-08-08 10:07]

MASTINO

Mastino, to nie vendetta przeciwko niemu bo pogodzilysmy sie ze strata towaru, pieniedzy zablokowanych kont... Po prostu chcialysmy ostrzec razem z supermenka30 ludzi, dowody mamy, ale oczywiscie policji nie za bardzo to interesuje, gdyz twierdza ze nie potrafia zlokalizowac gdzie mieszka, bo nie ma nigdzie stalego adresu zameldowania. Szkoda tylko ze brak takiego adresu nie przeszkadza w znalezieniu go komornikom oraz innym ludziom pod moim adresem gdzie mieszkal przez jakis czas, a nigdy nie byl zameldowany(i nie tylko pod moim adresem). Co zas sie tyczy jego powrotu na allegro to on korzysta z jej konta za jej pozwoleniem, tak jak to mialo miejsce w moim przypadku i przypadku supermenki30. osoba 'uzycza mu' swoje konto zeby mogl sprzedac kilka rzeczy, potem wystawia ich coraz wiecej, na poczatku wszystko jest ok, pieniadze trafiaja na konto osoby do ktorej ono nalezy a Z.B. grzecznie wysyla towar. Potem, po jakims czasie w mailach zwrotnych do klienta podawane sa jego dane, jego numer konta, jego numer telefonu... zaczynaja sie opoznienia w wysylkach, telefony od zniecierpliwionych klientow, a potem pewnego dnia okazuje sie ze nie ma ani towaru, ani pieniedzy ani pana Z.

Ja wszystko rozumiem, popieram, ale tylko skomentowałem Twoją desperację, zreszta w pełni zrozumiałą :) A takie osoby korzystają z furtek w prawie i potem tak jest. Taki Tulipan :)

[2012-08-08 10:19]

MASTINO

Ale nie martw się Ania, kłamstwo, chamstwo i sukinsyństwo ma zawsze krótki żywot i szybko nóżki same się podcinają na prostej drodze :) [2012-08-08 10:41]

casandra

Wlasnie przed chwila znalazl sie pewnie ktos 'zyczliwy' i doniosl panu Z. o tym ze zostal namierzony bo zniknely wszystkie jego ogloszenia z tablica.pl. a jeszcze godzine temu bylo ich prawie 30.
[2012-08-08 12:40]

withanight88

Cwaniak jest i tyle :) [2012-08-08 12:59]

pfalkor

Za jaja i na latarnie [2012-08-09 08:12]

casandra

Wlasnie wczoraj znowu pojawil sie na tablicy http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/zVMP/ nadal nie rozumie jak to jest mozliwe ze policja twierdzi ze nie potrafi go namierzyc bo nie posiada jego stalego adresu zameldowania. Dostali na tacy jego dane, numer telefonu...tak trudno go namierzyc?? a poza tym jest jeszcze jeden watek o panu Z. :) http://forum.gazeta.pl/forum/w,264,137991537,137991537,sosnowiecki_oszust_internetowy.html
[2012-08-10 08:49]

kiesiak53

Witam.
Mam nadzieję, że ta sytuacja Cię nie zniechęci i dalej będziesz cieszyć się rybkami na haczyku.
Pozdrawiam.
[2012-08-21 23:57]

Bernard51

W 2002-3 roku kupilem przez internet kolowrotek używany (mialem kupic)po wplaceniu kasy otrzymalem pudelko z kawalkiem cegly . Tez byl to sprzedawca z Sosnowca i nadana byla w Sosnowcu przesylka ale to byla mala kwota 68 zl nigdzie nie zglaszalem> Czyli juz w tych latach ktos kombinowal aby oszukac klijentów. Casandra wiesz cos na ten temat?? Bo ten sosnowiec to nie nowosc juz troche trwa??
[2012-08-22 07:14]

casandra

Bernard51, jezeli wtedy kupiles cegle ktora miala byc kolowrotkiem od Zbigniewa B. lub Zbigniewa S. to padles ofiara tego samego oszusta. Moja niefortunna znajomosc z tym panem rozpoczela sie w roku 2008 gdy poslugiwal sie nazwiskiem S.  - poniewaz byl rozwodnikiem uzywal nazwiska bylej zony, dopiero po jakims czasie wrocil do swojego nazwiska - B. O ile mi wiadomo pochodzi on z Jaroszowca pod Olkuszem. W Olkuszu mieszkal jakis czas, ale tez wynajmowal mieszkanie w Krakowie.
[2012-08-26 17:29]

mastifff

No jak się ma "partnera" to tak jest.........i dlatego każdy normalny facet ma partnerkę.

[2012-08-26 21:26]

Witam wszystkich mam pytanko co zrobic z delikwentem,który pomimo natychmiastowej wpłaty nie wysłał towaru od 3-tygodni? Poza tym nr.telefonu który był podany nigdy nie odpowiedział(cały czas poczta).Zgłaszac to?  jak tak to czy to coś da? czy czekac?Był ktoś z Was w takiej sytuacji?A może za wcześnie na alarm? [2014-06-21 07:40]

grzeweg

Witam wszystkich mam pytanko co zrobic z delikwentem,który pomimo natychmiastowej wpłaty nie wysłał towaru od 3-tygodni? Poza tym nr.telefonu który był podany nigdy nie odpowiedział(cały czas poczta).Zgłaszac to?  jak tak to czy to coś da? czy czekac?Był ktoś z Was w takiej sytuacji?A może za wcześnie na alarm?

Miałem podobny problem. Wysłałem kilka wiadomości na jego poczte i po około 5 tygodniach łaskawie przysłał mi zamówione kopytka. A co do zgłaszania to ja na Twoim miejscu bym zgłosił sprawe do allegro [2014-06-21 08:35]

brt3

Zgłaszanie sprawy do allegro nic nie da obecnie. Równie dobrze mógłbyś pożalić się księdzu. [2014-06-21 08:39]

Artur z Ketrzyna

Zgłaszanie sprawy do allegro nic nie da obecnie. Równie dobrze mógłbyś pożalić się księdzu.

Da bo na allegro masz taka gwarancje. Oczywiście jeśli kupujesz towar przez tą platworne, a nie na boku.
Tak samo daje zgłaszanie takich oszustów na policję. Bo czasami okazuje się że to ten sam oszust ale pod innym loginem, i jest już wszczęte postępowanie...

Jak nie będziemy zgłaszać że ktoś oszukuje klientów, to pozwolimy na takie oszustwa.
[2014-06-21 10:02]

Szanowni Koledzy!
Kupowanie czegokolwiek przez komputer jest dokładnie przysłowiowym kupowaniem kota w worku.
Julian
[2014-06-21 12:33]

grzeweg

Szanowni Koledzy!
Kupowanie czegokolwiek przez komputer jest dokładnie przysłowiowym kupowaniem kota w worku.
Julian

Julian , nie przesadzaj. Kupiłem naprawde dużo różnego rodzaju rzeczy od pierdółek do porządnego sprzętu wędkarskiego i nie mam co narzekać. Dwa razy w życiu zdarzyło mi się że miałem problem. Raz że czas przesyłki wydłużył się z z dwuch dni roboczych na pięć tygodni a drugim razem babsko przysłało mi towar poniżej jakiego koliwek gatunku i po reklamacji nie chciała oddać kasy, wtedy to się o policje już rozeszło. Sprawa została zarówno przeż allegro jak i policje pozytywnie zakńczona. [2014-06-21 13:21]

Szanowni Koledzy!
Julian

Szczerze? To jest jedna z tych głoszonych szumnie "najprawdziwszych jedynie słusznych  prawd", nie mających pokrycia w rzeczywistości. W sklepie stacjonarnym sprzedawcy też lecą sobie w kulki, nawet bardzo często.

Ja i znakomita większość wędkarzy kupuje wiele, bardzo wiele rzeczy rzeczy przez internet. I również znakomita większość jest zadowolona z poczynionych zakupów. A to że czasem ktoś się nadzieje na nieuczciwego sprzedawcę, to tylko zwykła statystyka. Sam sprzęt i to drogi ciągnę z Polski ale też praktycznie całego wędkarskiego świata: USA, UK a nawet Japonii. I nie narzekam. A tak od siebie dodam że najczęstsze problemy z internetowymi zakupami występują w Polsce-bo najwięcej się u nas zakupów dokonuje oraz Niemczech-tu dziwne i nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć ale taka prawda tj. statystyka.
[2014-06-21 14:34]

Cieszę się moi kochani adwersarze że nie spotkał Was los autora tego ostrzeżenia. Proszę tylko nie porównujmy ( przy całej mojej miłości do ojczyzny )  Polski  do USA, UK czy Japonii . Bo naprawdę zacytuję tu już klasyka. Bo Polska to dziki kraj.
Ps. Kupując w sklepie masz ,,towar " przed oczami i nawet w ręku a nachalnego sprzedawcę możesz nawet op....olić. Natomiast przez internet możesz sobie po stracie co najwyżej pisać na Berdyczów.
Życzę dużo szczęścia w zakupach i przysłowiowego połamania kija.
Julian
[2014-06-21 21:06]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia