Zaloguj się do konta

Uwaga na oszustwo!

utworzono: 2013/03/19 19:44

Koledzy i koleżanki uważajcie na e-maile z adresu „Orange - no reply [no-reply@orange.com]”

W mailach jest prośba o zapłacenie niby zaległej faktury.

Kontaktowałem się z Orange telefonicznie i jest to zwykłe oszustwo i podszywanie się pod operatora sam dostałem już dwie takie wiadomości a nawet nie jestem w Orange.

Pozdrawiam. 

[2013-03-19 19:44]

Orange Ekspert

Jestem Orange Ekspertem i chcę odnieść się do wpisu:

„ Koledzy i koleżanki uważajcie na e-maile z adresu „Orange - no reply [no-reply@orange.com]” W mailach jest prośba o zapłacenie niby zaległej faktury. Kontaktowałem się z Orange telefonicznie i jest to zwykłe oszustwo i podszywanie się pod operatora sam dostałem już dwie takie wiadomości a nawet nie jestem w Orange. „-

Mail jest wysyłany do klientów usług stacjonarnych z adresu no-reply@orange.com. . Klient otrzymuje taką wiadomość, jeżeli włączy na portalu (na swoim koncie) funkcję powiadomienia o zbliżającym się terminie płatności.

Początek adresu email sugeruje odbiorcy, iż ma nie odpowiadać na powyższy adres.

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu z nami za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem : http://on.fb.me/RwMSR Z lub bezpośrednio przez skrzynkę: facebook.pomoc@orange.co m.

Sprawdzimy i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam Marek - Orange Ekspert

[2013-03-21 15:36]

Przepraszam kolego ale żadne z Ciebie ekspert.  Po pierwsze ten adres " no-reply@orange.com"  w ogóle nie należy do sieci Orange,  po drugie konto podane w tym mailu na które niby mamy wpłacić pieniądze też nie należy do sieci Orange,  po trzecie jak mamy jakaś nie zapłaconą fakturę w w.w sieci to maile są całkiem innej treści i jest w nich normalna faktura a nie prośba z danymi o zapłacenie.  Wszystko konsultowałem całkiem długo z konsultantem telefonicznie.  [2013-03-21 16:19]

Nad wodą nie ma takich dylematów:) Pogadajmy zatem o wędkowaniu:)
[2013-03-21 20:47]

ryukon1975

A o czym tu gadać jak nikt nie łowi.:)
Ta wiosno - zima sprowadza forum na psy.Dobrze że jeszcze są tematy typu "Koniec z PZW...."
to się choć pośmiać można.:)
W najbliższym czasie muszę zacząć łowić bez względu na warunki.
[2013-03-21 21:01]

MadmaxM4

własnie, wedki w dłon bo ludziom odbija... [2013-03-21 21:46]

A o czym tu gadać jak nikt nie łowi.:)
Ta wiosno - zima sprowadza forum na psy.Dobrze że jeszcze są tematy typu "Koniec z PZW...."
to się choć pośmiać można.:)
W najbliższym czasie muszę zacząć łowić bez względu na warunki.

jutro moje okolice mają zostać zasypane śniegiem a nocami do poniedziałku ma być -20 stopni przy gruncie - 25 w takim wypadku to nawet na jazie nie pójdę bo mi Wisła zamarznie:)

[2013-03-21 21:57]

ryukon1975

U mnie wczoraj było ciepło jakieś 10 stopni w dzień do słońca.Dziś zimniej 5 stopni w dzień, w nocy lekki mrozik.
Jutro pojadę sprawdzić stan wody na rzece i zobaczę co z tym zrobić. Niestety prognozy pogody nie zachęcają i nie dają zbyt wiele nadziei na najbliższe dni. :)
[2013-03-21 22:06]

u mnie w nocy i jutro może spaść 30 cm śniegu. Walę na sanki:)
[2013-03-21 22:12]

Idziemy w sobotę z rana na rybki?
[2013-03-21 22:14]

MadmaxM4

widac że wiosna idzien nawet 18 stopni :D [2013-03-21 22:16]

widac że wiosna idzien nawet 18 stopni :D

to w Bydgoszczy tak wygrzeje wędkarzy:)
[2013-03-21 22:17]

ryukon1975

U mnie lato tylko -11 *C. :)
[2013-03-21 22:22]

grisza-78

[2013-03-21 22:32]

ryukon1975

Mnie nadal oszukują.
Wiosna astronomiczna, wiosna kalendarzowa a w nocy znów kilka centymetrów śniegu przybyło.
Według mnie to jednak jest zima.
[2013-03-22 06:23]

MadmaxM4

Mnie nadal oszukują.
Wiosna astronomiczna, wiosna kalendarzowa a w nocy znów kilka centymetrów śniegu przybyło.
Według mnie to jednak jest zima.

serio to jednak zima??? ale jak to ??? snieg to znaczy zima???

nosz ku..a mówili że wiosna :/

przynajmniej w bydgoszczy na lodzie posiedza :D

[2013-03-22 08:16]

jakubnob

umawiamy sie koledzy na śmigusa dyngusa ??? juz napełniam wiadra :)

[2013-03-22 09:02]

umawiamy sie koledzy na śmigusa dyngusa ??? juz napełniam wiadra :)

śniegiem?:)
[2013-03-22 09:12]

Zibi60

Idą święta, trzeba się za choinką rozejrzeć.
[2013-03-22 09:12]

waldi05

A ja ,czy chcecie czy nie idę na rybki - do zamrażarki.Mam jeszcze jedną z zeszłego sezonu.

To,żart bo nie mam rybek ale już mi tak tęskno ze az w pokoju chba zrobię sobie nocną zasiadkę.Nie wiecie gdzie można dostać o tej porze bzykające i tnące komary? :)))))).

[2013-03-22 09:13]

Orange Ekspert

@ Prezes-Artek, odpowiadam na Twoje pytania:

ad 1: adres " no-reply@orange.com"   należy do sieci Orange, z tego adresu są wysyłane powiadomienia/ nie faktury do klientów usług stacjonarnych / wcześniej TP (każdy klient może sobie samemu włączyć jak i wyłączyć taką usługę na portalu.  )

ad 2: Konto podane w mailu, jest kontem indywidualnym każdego klienta - numer rachunku do wpłaty:……., do sprawdzenia na portalu, logując się / indywidualne konto /usługi stacjonarne  

ad 3: maile wysyłane z fakturą - jest to indywidualna dyspozycja klienta – zlecenie e-faktury   http://www.orange.pl/kid,4002370151,id,4002354941,title,efaktura,article.html 

Przepraszam za błędną informacje konsultanta,

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu  Pozdrawiam Marek – Orange Ekspert http://www.orange.pl/Orange-Eksperci.phtml

Przepraszam za błędne informacje przekazane przez konsultanta,

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu   Pozdrawiam Marek – Orange Ekspert

[2013-03-22 09:59]

@ Prezes-Artek, odpowiadam na Twoje pytania:

ad 1: adres " no-reply@orange.com"   należy do sieci Orange, z tego adresu są wysyłane powiadomienia/ nie faktury do klientów usług stacjonarnych / wcześniej TP (każdy klient może sobie samemu włączyć jak i wyłączyć taką usługę na portalu.  )

ad 2: Konto podane w mailu, jest kontem indywidualnym każdego klienta - numer rachunku do wpłaty:……., do sprawdzenia na portalu, logując się / indywidualne konto /usługi stacjonarne  

ad 3: maile wysyłane z fakturą - jest to indywidualna dyspozycja klienta – zlecenie e-faktury   http://www.orange.pl/kid,4002370151,id,4002354941,title,efaktura,article.html 

Przepraszam za błędną informacje konsultanta,

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu  Pozdrawiam Marek – Orange Ekspert http://www.orange.pl/Orange-Eksperci.phtml

Przepraszam za błędne informacje przekazane przez konsultanta,

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu   Pozdrawiam Marek – Orange Ekspert

A kiedy będzie wiosna?:):) - to jeśli chodzi o dodatkowe pytania:)
[2013-03-22 10:20]

ryukon1975

Dostaniesz fakturę a później powiadomienie,zapłacisz i masz.
:)
[2013-03-22 10:34]

yba

Ja zacząłem uprawiać wędkarstwo domowe.
[2013-03-22 10:45]

Bernard51

Uwaga na oszustwo!

A gdzie go brakuje na codzień , bardziej wnikliwie gdy spojrzymy na oferty lub reklamy , nawet w  dobrych relacjach towarzyskich nawet na luzie ( nie mówiąc o naszym pertalu) jest to widoczne.

Może to nie jest oszustwo w pojęciu z lat poprzedzających DEMOKRACJĘ ale walka o mamone czyli o swój biznes, który nie ma skrupułów do bliżniego . A jesteśmy najbardziej postrzegani w swiecie jako procentowo zagorzali katolicy.Którzy mają w nosie Dekalog- ale deklarują sie jako przykładni (do naśladowania) katolicy i są wspierani przez kler-media, ambona.

[2013-03-22 10:52]

Dostaniesz fakturę a później powiadomienie,zapłacisz i masz.
:)

Myślisz, że będę sobie mógł odliczyć od podatku tą fakturę w przyszłym roku?:)
[2013-03-22 12:50]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia