Uwaga na kołowrotki Okuma Octana

/ 26 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witam wszystkich Forumowiczów. Chcę Was przestrzec przed oszustwem które stosuje firma OKUMA. Mianowicie kupiłem w tym roku model OCTANA OT-20. W opisie oraz na pudełku producent podaje ilość łożysk 7BB czyli kulkowych oraz 1RB czyli łożysko oporowe rolkowe.
W rzeczywistości jest inaczej kołowrotek posiada 4BB łożyska kulkowe zamiast 7BB jak podaje producent. W schemacie są tylko zaznaczone 4BB (zaznaczono na czerwono). Po rozkręceniu okazuje się że rzeczywiście są tylko 4 łożyska kulkowe oraz jedno oporowe opisane błędnie jako kulkowe (0910300) sami zobaczcie na dołączone prze zemnie zdjęcia. Zamiast łożyska kulkowego w rolce prowadzącej jest plastikowa tulejka imitując łożysko kulkowe. Kołowrotek jest oryginalny od oficjalnego dystrybutora na Polskę. Powiem tyle że naprawiałem mnóstwo chińskiego badziewia no name i jeśli pisało 9BB łożysk kulkowych to tyle było. A tu nasza "wspaniała" OKUMA robi nas w wała.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

irek23


Tu masz racje. Rozkręciłem swojego chińczyka za 56zł i faktycznie miał 10 łożysk. Co do zaistniałej sytuacji to niech się wypowie importer.

(2014/07/10 12:12)

u?ytkownik66015


Od kilkunastu lat, kiedy otworzył się rynek wschodni, jesteśmy "robieni" przez wielu i nie tylko wędkarskich producentów. Ostatnio przechodzę przeboje z odsyłaniem niepełnosprawnych dwóch zauberów i jednego quantum. Człowiek naogląda się, naczyta w necieo super sprzęcie a potem dostaje badziewie, które "spadło" z taśmy i jest przeznaczone na Europę wschodnią. Oczywiście można kupować z Anglii lub Japonii przez ebaya ale za tę kasę to już lepiej kupić małe auto :) (2014/07/10 12:27)

JKarp


http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,39,390,6,1,abc-konsumenta--co-warto-wiedziec-o-zakupach-i-reklamacji-wzory-pism.html
Na samym dole są wzory pism. Jest to ewidentna sytuacja gdy towar jest niezgodny z umową.wzór pisma raklamacyjnego - zwrot ceny 
JK (2014/07/10 13:13)

irek23


Myślę że  w tej sytuacji nie chodzi o dochodzenie swoich praw, tylko o coś innego.  Nasuwają się dwa pytania. Czy importer okumy robi nas w bambuko? Czy importer jest robiony w bambuko przez chińczyków?

Ciekawe czy cała seria jest „oszukana” czy to pojedyncze przypadki.

(2014/07/10 13:32)

JKarp


Zgadza się - chodzi bardziej o to, że ktoś robi w ch... wędkarzy.Tylko czy to przypadek czy cała partia jest taka?
No może poczekajmy na kogoś z Dragona i co On ma do powiedzenia w tej sprawie?JK (2014/07/10 13:40)

Artur z Ketrzyna


Nie jest miłe być tak oszukanym!
Minie tak też w jednym oszukano!
Już zamiast tych plastików, mogli by dać tak zwane łożyska ślizgowe samosmarne z mosiądzu...

W moim przypadku, to było celowe wprowadzenie w błąd, bo średnica tego plastikowego pierścienia była zbyt mała by zastąpić je łożyskiem tocznym. (2014/07/10 14:45)

u?ytkownik32263


Oczywiście można kupować z Anglii lub Japonii przez ebaya ale za tę kasę to już lepiej kupić małe auto :)

Oj Kolega chyba nie ma zielonego pojęcia co pisze. Bo to właśnie na ebay'u sprzęt-orginalny!!! jest dużo tańszy niż u nas. Rzuć okiem na ceny. Nawet z przesyłką i tak wychodzi te +20% taniej a bywa że dużooo więcej. Jedynym problemem jest cło ale dotyczy to głównie Japonii. Choć nawet i po jego opłacie większość sprzętu i tak jest tańsza niż w naszych polskich sklepach. O dostępności już nawet nie wspomnę. (2014/07/10 15:57)

u?ytkownik32263


Co do zaistniałej sytuacji w sprawie ww Okumy. Faktycznie ręce opadają bo to jawne nabijanie klienta w butelkę, żeby nie napisać dosadniej. Tylko, jak już to zauważył Kolega @irek23, pytanie kto kogo tak załatwił. Choć to i tak finalnie uderza w odbiorcę ostatecznego czy nas wędkarzy. W każdym razie sprawa do gruntownego wyjaśnienia. (2014/07/10 16:05)

JKarp


Akurat w tym wątku nikt nie chwali Dragona to i dlatego nikt nie odpowiada ;-)Kiedyś był już zong z kołowrotkami Okumy - tak samo wyglądają, takie same dane techniczne, inaczej się nazywają a co ciekawe inaczej też kosztują.
JK (2014/07/10 18:49)

u?ytkownik26223


Co do ilości łożysk to mnie to "wali" czy kołowrotek ma 5 łożysk czy 17 .Byle by dobrze "kręcił" a to nie zależy od ilości łożysk.
Niewiem ile "moje" okumy (jak i inne ) mają łożysk gdyż nie rozkręcam kołowrotków. (2014/07/10 19:21)

toten


Cormoran X-POWER  za ponad 300pln też w rolce ma jakąś tuleję a w schemacie widnieje BB. (2014/07/10 19:26)

toten


Przestrzegam też przed zakupem kołowrotka Browning Ambition.Tak masakrycznie nie równo nawijającego żyłkę kołowrotka jeszcze nie widziałem!Miałem go oddać na gwarancję(ciekawe czy by uznali) ale zrobiłem ok 4 mm "kontr stożek" z taśmy i jakoś działa.Te 4 mm to na płytkiej szpuli!!! (2014/07/10 19:38)

u?ytkownik66015


Oczywiście można kupować z Anglii lub Japonii przez ebaya ale za tę kasę to już lepiej kupić małe auto :)

Oj Kolega chyba nie ma zielonego pojęcia co pisze. Bo to właśnie na ebay'u sprzęt-orginalny!!! jest dużo tańszy niż u nas. Rzuć okiem na ceny. Nawet z przesyłką i tak wychodzi te +20% taniej a bywa że dużooo więcej. Jedynym problemem jest cło ale dotyczy to głównie Japonii. Choć nawet i po jego opłacie większość sprzętu i tak jest tańsza niż w naszych polskich sklepach. O dostępności już nawet nie wspomnę.
Fakt. W Polsce to auto będzie  większe :)
(2014/07/10 21:07)

ANDREJZ1


Potwierdzam, Browning Ambition to szajs, nawija jak kolega napisał, do tego pod obciążeniem pracuje jakby miał się rozsypać i wydaje dziwne dźwięki. Skusiła mnie nazwa a to najgorsza chińszczyzna. Nie kupie nic więcej z tej firmy. W tej cenie chyba lepszy już jaxon. (2014/07/11 15:21)

datsun2


Kolego od razu do sklepu TOWAR NIEZGODNY Z UMOWĄ  .Z tego co widzę nie ma go od kilku lat w ofercie co nie znaczy że ma być nie zgodny z opisem .A na przyszłość mała wskazówka nie kupujcie kołowrotków starszych niż jeden rok ( nawet nowych ) tak jak piszą w karcie gwarancyjnej GWARANCJA 5 LAT ALE NIE DŁUŻEJ NIŻ 6 LAT OD DATY PRODUKCJI .
PS nie jestem firmą Dragon tylko dystrybutorem ( sprzedaż hurtowa i detaliczna )
Pozdrawiam (2014/07/11 20:54)

JKarp


Nie ma takiego przepisu mówiącego o sześciu latach. Warunki gwarancji może zmienić jedynie poinformowanie przez sprzedawcę o tym, że sprzęt jest leciwy.

JK

 

 

(2014/07/12 06:07)

datsun2


Nie ma takiego przepisu mówiącego o sześciu latach. Warunki gwarancji może zmienić jedynie poinformowanie przez sprzedawcę o tym, że sprzęt jest leciwy.

JK



Przekazuje to co jest w każdej karcie gwarancyjnej Dragona napisane . 

Warunki Gwarancji

Sprzedający udziela gwarancji na zakupiony przez Państwa sprzęt na okres 5lat od daty zakupu ,lecz nie dłużej niż 6 lat od daty produkcji wpisanej na karcie gwarancyjnej kołowrotka .

 

 

(2014/07/12 07:31)

gnusmas


jarek11 a to ze robia cie w ch...ja tez cie wali ?zeby nasmarowac kołowrotek trzeba rozkrecic :) (2014/07/12 09:42)

u?ytkownik26223


gnusmas Nie smaruje .dobry kołowrotek ma działać i kropka.W wędkarstwie niestety na każdym kroku robią nas w  ch....niewiele firm produkuje choćby żyłki trzymające norm 

Może nie tyle jest mi to obojętne ale o wielu rzeczach wolę nie wiedzieć bo musiał bym raklamować wszystko.....począwszy od żyłek które mają haniebnie zawyżoną średnicę lub co gorsza wielokrotnie mniejszą wytrzymałość od deklarowanej, po Plecionki reklamowane jako super hiper okrągłe,gładkie itd wędki które mają zawyżone cw...Z pewnością z zanętami ,przynętami ,ciastami jest identycznie. (2014/07/12 11:06)

u?ytkownik26223


Jeszcze jedno.Nie za bardzo sie znam na mechanice ale być może niektóre z łożysk są wklejone np w uchwyt korbki..... (2014/07/12 12:28)