Zaloguj się do konta

Uwaga handel niewymiarowymi rybami

utworzono: 2011/12/08 17:42
Karpiu

W mieście Turek , Koło Pzw Turek , na runku sprzedawane są niewymiarowe ryby odławiane z rzeki Warta. Sprzedawane są małe szczupaczki , karpiki , karpiki...  Ja nie miałem bezpośredniego kontaktu z tym incydentem ale złyszałem od znajomego. Może wkoncu ktos się za to weźmie... bo później nie dziwota że nie ma ryb w polskich wodach ; ///
[2011-12-08 17:42]

MaN90

Rybacy mają inne wymiary ryb.... nas obowiązują wymiary PZW a ich ustawowe.  [2011-12-08 17:49]

Draq

A tak nie jest w całej polsce? U mnie to samo, nic nie poradzisz
[2011-12-08 18:10]

89krzysztof

A u mnie na targu sprzedają piękne szczupaki. Aż chciałoby się takiego chociaż jednego złowić... <marzyciel>  [2011-12-08 18:44]

arekde

A może to nie z Warty?

A tylko z prywatnego stawu /łowiska?

Facio może sobie odławiać i sprzedawać....

[2011-12-08 19:12]

Karpiu

no może i mają inne wymiary doobra.... ale oni sprzedaja leszczyki po 100g. szczupaczki po 25/30cm... wszystko co wejdzie w sieć , z warty na pewno , bo mi mówili ludzie od których wiem o tej sprzedarzy....
[2011-12-08 19:53]

89krzysztof

Kolego, ludzi nie warto słuchać.Tzn nie warto słuchać tego, co ludzie opowiadają.  Lepiej przekonać się osobiście.  [2011-12-08 20:02]

MaN90

no ale to nic na to nikt nie poradzi bo mają na to przyzwolenie i możemy tylko gadać a oni i tak będą robić swoje póki nie skończy się w polsce przemysł rybacki, co pewnie nie nastąpi ;/ [2011-12-08 20:08]

nic na to nie poradzimy:) [2011-12-08 20:19]

I tu jest problem my opłacamy składki a rybacy nam wszystko wyłowią nie mówie o kłusolach a o rybakach legalnie !!!Rybacy powinni mieć większe limity! [2011-12-08 20:30]

Pitbul

Z tego co wyczytałem....Zgłoś sprawę PSR i koniecznie Straży Miejskiej.Jeśli kwity będą ok to ok! Jeśli jednak nie to będzie to więcej warte niż (wybacz) "łzy na forum"Jeśli zgłosisz to napisz jak się to skończyłopozdrawiamT.P.S. Okres przedświąteczny to istna kumulacja w temacie sprzedaży ryb. Zgłoszenie "PODEJRZENIA" zależy od nas. Równie ważny jest transport żywych ryb. Albo nieżywa, albo w pojemniku z wodą. Tu, zgodnie z przepisami, pole do popisu ma Straż Miejska. Niestety często mimo sygnałów olewają sprawę..... [2011-12-08 20:48]

ważne ,że ty pitbul czuwasz szczególnie tutaj:
Czy to jest normalne? [2011-12-08 20:54]

tinka

Na Warcie nie są prowadzone żadne odłowy przez rybaków, a tym bardziej przez PZW.

Kolego ,,Man90 "- Na wodach PZW rybaków też obowiązują wymiary i okresy ochronne (Ustawa = RAPR). Kto ich nie przestrzega zasługuje na mandat w wysokosci 500zł (niestety za malo). 

Kolego ,,Kapiu" - przejdź się na ten rynek i sprawdź jak jest naprawdę. możesz sie spytać o pochodzenie ryb sprzedającego i o zezwolenie na ich sprzedarz. Jeśli będzie sie wykręcał wzywaj policję.

[2011-12-08 21:59]

89krzysztof

Na Warcie nie są prowadzone żadne odłowy przez rybaków, a tym bardziej przez PZW.

Kolego ,,Man90 "- Na wodach PZW rybaków też obowiązują wymiary i okresy ochronne ( Ustawa = RAPR). Kto ich nie przestrzega zasługuje na mandat w wysokosci 500zł (niestety za malo). 

Kolego ,,Kapiu" - przejdź się na ten rynek i sprawdź jak jest naprawdę. możesz sie spytać o pochodzenie ryb sprzedającego i o zezwolenie na ich sprzedarz. Jeśli będzie sie wykręcał wzywaj policję.

Wg mnie Ustawa > RAPR  [2011-12-08 22:09]

tinka

Zgadzam się z Tobą kolego Krzysztofie.

Pisząc Ustawa=RAPR mam na myśli wymiary i okresy ochronne. Wiadomym jest że RAPR stworzony jest na podstawie Ustawy o Rybactwie Śródlądowym i nie może łagodzić przepisów w niej zawartych.

[2011-12-08 22:27]

egzekutor

Rybacy mają inne wymiary ryb.... nas obowiązują wymiary PZW a ich ustawowe. 

U mnie w Pile kilka dni temu capnięto z małymi szczupakami , klient tlumaczyl , ze kolega zlapal na prywatnym dosolono mu za sprzedaz ryb bez zezwolenia. [2011-12-08 23:22]

MaN90

Kolego ,,Man90 "- Na wodach PZW rybaków też obowiązują wymiary i okresy ochronne (Ustawa = RAPR). Kto ich nie przestrzega zasługuje na mandat w wysokosci 500zł (niestety za malo). 

Przeczytaj sobie wstęp RAPR. I ja nie napisałem że nie obowiązują tylko oni mają inne wymiary jako rybacy a nie wędkarze, i na chłopski rozum mi powiedz co ma Regulamin AMOTORSKIEGO POŁOWU RYB   do połowów komercyjnych ?? od kiedy rybak stawiający sieć jest wędkarzem amatorem ? pzdr. [2011-12-09 16:04]