Uwaga-firma Scantour organizująca wyprawy morskie

/ 8 odpowiedzi
Witam
Wróciliśmy właśnie z wyspy Senja w Norwegi  gdzie w terminie 08.06-15.06 mieliśmy wykupione przez biuro Scantour z Kalisza domki i łodzie. Po trzech dniach pobytu okazało się że właściciel biura przelał tylko 1/3 pieniędzy. Zostaliśmy pozbawieni kluczyków do łodzi. Po interwencji przez urząd Marszałkowski w Poznaniu właściciel się odezwał i obiecywał natychmiastowy przelew. (Dzień straciliśmy na telefony a nie na ryby) Jak się później okazało dokonał tylko częściowej wpłaty co pozwoliło na dalsze dwa dni wędkowania ażeby uniknąć zabrania nam możliwości dalszych połowów pozostałą część zapłaciliśmy po raz drugi z własnych kieszeni.Jeżeli wybiera się ktoś z tego biura podróży niech prosi o potwierdzenie zapłaty całości pobytu właścicielowi obiektu.
Pozdrawiam
Jacek

domin77

kurcze wielki niefart,płacisz kasę za wyjazd,nastawiasz się na fają wypraę planowaną pewnie dłuższy czas a tu taka nerwówka.Ręce opadają,i weż tu komuś zaufaj (2013/06/20 22:21)

1960marek

Kiepska sprawa z tym wyjazdem.

Też mi się o uszy odbiło, że właściciel nie do końca jest ok.

A to jest ta sama firma która ogłaszała się, że ma swoją bazę wędkarską w Norwegii na samej północy?

(2013/06/24 22:20)

rafal82

Dokładnie ta sama , ale nie dajcie sie nabrac tam baza co prawda jest ale firma scantour nigdy jej nie kupila, wiem bo dalem sie nabrać poprostu porażka ta firma nie powinna nazywac sie scantour tylko SCANDALTOUR  (2013/06/29 19:59)

Dexaven

Witam! Ja jeździłem z tym biurem na Soroyę i było wspaniale, piękne łowiska, ryb po uszy i to dużych. Dlatego gdy właściciel zaproponował wyjazd na pierwszy turnus do Repvag (roztaczając wspaniałe perspektywy wędkowania i zakwaterowania oraz nowoczesność łodzi, a także bliskość łowisk) chętnie na to przystałem. Na miejscu okazało się że to wszystko lipa, łodzi nie było, zakwaterowano nas w 12 w 8 miejscowym rozwalającym się apartamencie.
Właściciel po 2-ch dniach pobytu zaproponował, że niby z powodu brzydkiej pogody wracamy i pojedziemy w innym terminie(jak wyjeżdżaliśmy było już pięknie, ale łodzi i zakwaterowania ani słychu).
Niestety im bliżej Polski byliśmy tym koszty które musielibyśmy ponieść na kolejnej wyprawie rosły. Dodatkowo okazało się że p.Grzybek zbierał od nas pieniądze na kabiny promowe w kwocie większej niż wynosiła cena. Niby 80 pln różnicy ale na 8 osobach to już pewna kwota jest. Więc po powrocie większość z nas złożyła reklamacje no i zaczęły się schody. Pieniędzy nie chce oddać, proponuje wyjazd w 2014r. Ale np.na moje maile nie odpowiada i mi osobiście nic nie proponuje. Zwalnia pracowników biura. Podobno będzie funkcjonował tylko do sierpnia 2013r. Więc założyłem sprawę, mój adwokat twierdzi że nawet jak ogłosi upadłość, to odzyska się poniesione koszty chociażby z jego majątku. Myślę że wszyscy uczestnicy powinni to zrobić. Może to stanowiłoby przestrogę dla innych organizatorów.
A teraz o jedynym pozytywie wyjazdu w marcu do Repvag- po drodze było minus 35 st.C. Wreszcie wiem co czują polarnicy.
Pozdrawiam wszystkich i życzę połamania wędek. (2013/07/01 20:57)

pretorian297

Witam , dobrze Jacku że nagłaśniasz taką sytuacje , należy takim Baranom robić Odpowiednią Reklame ......... pozdrawiam .......... (2013/07/03 16:44)

mietek5

Jesteśmy 10 osobową grypą która została została oszukana przez biuro Scantur z Kalisza [chodzi o wyjazd do Norwegi] załorzyliśmy im sprawę i wygraliśmy ściga ich komornik. Podaliśmy ich równierz do prokuratury o oszustwo i czekamy na efekty. Ponoć proponują wyjazd w śierpniu na wyspę Wannoye na północy Norwegi nie dajcie się zwieść uważajcie cześć. (2014/01/23 19:26)

brt3

Napisałem do nich maila na 6 osób. Zobaczymy jakie rewelacje mi przedstawią. (2014/01/23 21:48)