Zaloguj się do konta

Uwaga! Bardzo dobry wpis

utworzono: 2010/02/05 17:33
łysy wąż

Witam koleżanki i kolegów,

Jakiś czas temu padł pomysł, aby zwracać uwagę portalowiczów na fajne, śmieszne, warte przeczytania teksty, które z niewiadomych względów nie zostały odpowiednio " docenione " przez redakcję i nie znalazły się na eksponowanym miejscu strony głównej.

Dziś znalazłem taki tekst. Pozwalam sobie dołączyć linka ( niestety bez zgody autora, ale myślę, że nie będzie miał nic przeciw temu ), ponieważ uważam, że ten artykuł nie tylko jest interesujący, ale również porusza ważny temat i dotyczy nas wszystkich.
Chore PZW
Dlaczego szanowna redakcja nie zamieściła tego artykułu na stronie głównej? A być może dlatego, iż uderza on i doskonale opisuje to co się dzieje w PZW i redakcyjna współpraca z Wiadomościami Wędkarskimi mogłaby się lekko " nadkruszyć ". Takie są moje przypuszczenia, ale być może się mylę. Niestety nie jest to pierwszy tekst o rzeczywistych działaniach ( czy raczej - braku działań ) PZW, który pozostaje " niedoceniony ".
Zachęcam wszystkich do przeczytania całości.

Proponuję jednocześnie, aby w tym wątku zamieszczać informacje dotyczące takich właśnie, wartych przeczytania, a nie docenionych przez redakcję artykułów. Proponuję wklejać linki, a komentarze dodawać pod samymi tekstami.

pozdrawiam [2010-02-05 17:33]

Artykuł bardzo dobry, ale zapewne wszystkim nie podpasuje. Autor zna życie wędkarza kiedyś i dziś. Takich ludzi szanuję. Czytania sporo ale warto. Popieram w 100%. [2010-02-05 18:12]

Norbert Stolarczyk

Masz rację bardzo dobry wpis, tylko co z tego jak do nikogo nie dotrze bo czytający boją się działać !
[2010-02-05 18:24]

Ja zawsze działam i nie boję się tego robić. Tylko co sam zdziałam? Trzeba się zorganizować! [2010-02-05 18:31]

Zbig28

Rzeczywiście bardzo dobry tekst. Dzięki Kamil za zwrócenie uwagi. [2010-02-05 18:34]

łysy wąż

Panowie,

jeszcze raz proponuję w tym wątku nie komentować artykułów, a tylko je " reklamować " poprzez wklejanie linków. Komentujmy pod samymi artykułami ;-)

Być może unikniemy " zaśmiecenia "  ;-)

pozdr.
[2010-02-05 18:39]

Kamil wybacz ale NIE. Właśnie tu poruszmy ten temat co nam da wklejanie i czytanie takich wpisów toć zróbmy coś kurczę nie chce mi się powtarzać ale przeczytajcie MÓJ KOMENTARZ POD ARTYKUŁEM to macie o co mi chodzi i POPIERAM kolegę Imberfal1 "Trzeba się zorganizować!" !!!
[2010-02-05 18:56]

Nic dodać nic ująć! Choć może oddać jakąś bombę pod to całe PZW!
[2010-02-05 19:13]

Panowie. Miałem kiedyś pomysł żeby w przyszłym roku nie opłacać składek i w ten sposób zaprotestować. Jestem ciekaw ilu jest zwolenników istnienia betonu PZW w takim składzie jak jest teraz a ilu jest przeciw.
[2010-02-05 19:27]

Kol. Pindral! Był na portalu kol. Apuus którego posądzono o plagiat. Już go nie ma. Ale on i kilku kolegów zmówiło się i wystosowano pismo do Krajowej Prokuratury w związku z nie równym traktowaniem wędkarzy w PZW. Sprawa w toku!Tak że nie wszystko leży odłogiem! Wiem,że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale zawsze! Pozdrawiam! [2010-02-05 19:31]

glizdziarz

Co do pytania jak zmienić ZG PZW to sprawa prosta. Niestety trzeba zacząć od własnego koła. Koledzy są przecież zebrania sprawozdawczo-wyborcze w kołach. tam wybiera się i zarząd Koła i delegatów na zjazd w okręgu, na którym wybiera się delegatów na zjazd centralny. I teraz meritum. Jeśli w Kole wybierzemy do zarządu ludzi, którzy chcą zmienić Związek na lepsze to oni są w stanie zmienić władze Okręgu a dalej lawinowo i ZG. Ktoś powie ale to nie takie proste. No pewnie, że nie proste. Trzeba umieć pobudzić tych co chcą zmian do udziału w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym we własnym kole a dalej to już poleci. Naszym problemem są nie tylko ludzie w ZO i ZG ale i w Kołach. Większość przeciętnych wędkarzy z kołem ma kontakt jak płaci składkę. Czy ktoś widział, żeby na zebraniu w Kole było choć 50% członków koła? Chyba nie. jak to się czasem trafiło to w kole musiał być niezły dym i ludzie się obudzili. Jeśli się nie obudzimy i nie zaczniemy działać od podstaw (wiem wyświechtanie hasło) to nic nie zmienimy. [2010-02-05 19:37]

I tu jest sedno sprawy panie glizdziarz. Właśnie w kołach mamy fundamenty betonu, nie będzie fundamentów to cała wieża runie jak domino!
[2010-02-05 19:44]

glizdziarz

Tylko pytanie ilu z nalerzących do Koła członków zechce przyjść na zebranie i zmienić coś w Kole i dalej? Lepiej pokornie płacić i psioczyć na wszysko i wszystkich. [2010-02-05 19:51]

Laredo

Jako autor tego postu, który jak widzę wywołuję chcę Wam podziękować za to że niejako podzielacie moje zdanie.  Sami wiecie co się dzieje wokoło nas i co z tego wynika. Osobiście uważam ( choć znów nie zgodzi się ze mną pewno wiele osób) że nie ma rzeczy nie do ruszenia. W mailu przed chwilką dostałem coś takiego: "Skoro padł ZSRR i Mur berliński to i padnie PZW! Prędzej czy póżniej! Chciałoby się prędzej!"  To napisał jeden z naszych kolegów. Też jestem tego zdania. ZG PZW czy nawet poszczególne okręgi łaski nam nie robią. MUSZĄ się przed nami publicznie rozliczyć z pieniędzy jakie mają i z tego jak nimi dysponują. Jeżeli wędkarze - czyli podstawa PZW nie może poradzić sobie z górą to .... Są jeszcze inne instytucje jak prokuratura, czy NIK. Myślę że petycja wysłana do NIK z przedstawieniem sytuacji i iluś tam podpisami wędkarzy z forum i nie tylko będzie na tyle miała siły że ktoś się zjawi na kontroli w ZG PZW. A kto wie.... może jakieś dziadostwo wyjdzie w jej trakcie ?? Jeśli nie da się ruszyć od dołu to da się od góry.
Zapytajcie Wałęsy czy miał łatwo obalić system w Polsce. Ja osobiście mogę się poświęcić dla ogółu i ROBIĆ coś w tym kierunku. Oczywiście Wasze wsparcie - nie tylko słowne ( i nie finansowe - aby nie było na mnie) było by mile widziane a wręcz potrzebne.
Uważam że to jest sprawa do załatwienia
[2010-02-05 20:00]

To też jest problem. Ja szczerze mówiąc w tym roku dopiero wykupiłem kartę po wielu latach. Do tej pory wędkowałem tam gdzie mieszkałem czyli w Anglii. Moje pierwsze zebranie sprawozdawcze odbyło się 2 tygodnie temu i od razu narobiłem sobie wrogów ale i przyjaciół przybyło również. Jako jedyny poruszyłem problemy związane z zasadami działania PZW w zarybianiu, kontrolowaniu i dbaniu o wędkarzy. Odbiło się to wielkim echem. Bo trochę ludzi naprowadziłem na dobrą drogę. Do tej pory składki w naszym kole opłacilo ok 100 czlonków a na zebraniu było 33.
[2010-02-05 20:00]

glizdziarz

I to jest właśnie praca od podstaw. Powoli takimi działaniami można obudzić członków Koła (nie wszystkichniestety) do pracy na rzecz naszej społeczności i zmian na lepsze. Zamiast psioczyć i marudzić trzeba wziąć się w garść i użyć swoich praw, praw wyborczych. I nie chować się za tekstem Ja ich nie wybierałem.   Pozdrawiam Wodom cześć! [2010-02-05 20:26]

tak tak słyszałem że jeden z naszych kolegów się ruszył ale sami zobaczcie CHŁOP działał z niewielką grupą a nas ilu tu jest SPORO ja mam zamiar z roku na rok widzieć lepszą wodę a nie gorsze bagno wiec widzę że znowu mała garstka to dostrzega że JEDNAK MOŻNA!!!!
[2010-02-05 20:36]

A ja chce wiedzieć jedno bo np w PZPN jest podobnie i WŁADZE PAŃSTWA czyli prezydent i związane z tym bajery nie mają nic do mówienia. A jak jest z PZW ? ? ? czy skargi wnioski zarzalenia mile widziane czy to nic nie da. I na jakim poziomie jest rozpatrywana sprawa kolegi APUUS ? ??  wie ktoś może ? ??
[2010-02-05 20:42]

i nie opłacanie składek dodam że nie wypali.... To akurat mało realne my nie opłacimy a oni większą kontrole zrobią hahahaha masakra... toć to chore !  !! !!! !!
[2010-02-05 20:43]

Trzeba dotrzeć do posłów,którzy  zadaliby interpelacje odpowiedniemu ministrowi co dzieje się w PZW. Wtedy może i NIK wkroczy i inne służby.
[2010-02-06 00:37]

Tylko jakie trzeba zrobić pierwsze kroki i znaleźć chętnych po podejrzewam że do takiej sprawy to nawet trudno znaleźć garstkę dużo można mówić mało można robić... Nie chcę nikogo obrazić bo wiem że każdy dba o swój własny tył..... :)
[2010-02-06 09:22]

łysy wąż
Panowie,
jeszcze raz proponuję w tym wątku nie komentować artykułów, a tylko je " reklamować " poprzez wklejanie linków. Komentujmy pod samymi artykułami ;-)

Być może unikniemy " zaśmiecenia " ;-)

pozdr.

[2010-02-06 09:23]

pindral
Kamil wybacz ale NIE. Właśnie tu poruszmy ten temat co nam da wklejanie i czytanie takich wpisów toć zróbmy coś kurczę nie chce mi się powtarzać ale przeczytajcie MÓJ KOMENTARZ POD ARTYKUŁEM to macie o co mi chodzi i POPIERAM kolegę Imberfal1 "Trzeba się zorganizować!" !!!

[2010-02-06 09:26]

Jeśli jeszcze nie czytaliście polecam : NIEZAPOMINAJKA ,   Benek . [2010-02-06 15:47]

Szczerze polecam...

Złoty haczyk

Pozdrawiam

[2010-02-06 18:54]

Norbert Stolarczyk

Materiał Filmowy z wizyty u
Wizyta u Pawła z Leszna

[2010-02-06 21:45]