Zaloguj się do konta

Utrata - co z rybą ?

utworzono: 2013/08/04 19:01
filip-dlugowski

Witam 
Niedawno zacząłem łowić na rzece Utrata jest tam z 1,20m głębokości i widać jak pływają duże płocie,liny przy samym brzegu.Ale podchodzą tylko do przynęty podziobają i uciekną.
Stosuje haczyk nr 10 typowy na płociePróbowałem już łowić na Białego robaka,kukurydze i chleb Może mi poradzicie co może zmienić ale mniejszy haczyk już sam nie wiem. [2013-08-04 19:01]

Artur z Ketrzyna

Poprostu są takie dni że rybka słabo żeruje.
Powiedz coś o sprzęcie, bo może też być wina sprzętu... Np. za gruba zyłka, za krutki przypon, za duży spławik.
Sposób podania przynęty tez czasami jest ważny.
Można też uatrakcyjnić przynętę atraktorem lub zapachem.
[2013-08-04 19:35]

filip-dlugowski

Konger Carbomaxx 270/35g Spławik 2gżyłka 0,25 no i tu jest chyba problemprzypon 0,15 [2013-08-04 20:41]

adamo0

Ostatnio ryba nie bierze i to nie tylko na Utracie.Co złowisz wieczorem,lub o świcie to twoje.Ok. godz.9tej jest już po jakichkolwiek braniach.Zastanawiam się tylko gdzie ty widujesz te Liny?Raczej mylisz je z jakimś innym gatunkiem!  [2013-08-04 21:08]

kuba7128

Czemu twierdzisz,że myli ryby ? 

Zmień żyłke główną na cieńszą,a próbowałeś ze świtu lub przy zachodzie, czym nęciłeś ?

[2013-08-05 08:38]

Bo lin z Utraty jeszcze mi się nie trafił do tej pory.A łowię w niej ładne parę lat. Niesłyszałem również aby ktokolwiek go w niej złowił(przypuszczam że kolega @adamo0 również )a łowię naprawdę delikatnie. Najczęściej łowię na wysokości Pawłowic a rybostan jaki do tej pory tam trafiałem to: płocie,krąpie ,klenie,jazie,szczupak,karp,amur,kiełb,okoń!!!! [2013-08-05 08:50]

filip-dlugowski

Teraz tam jestem prawie codziennie Ze świtu po południu i tak pod wieczorek 
Nęciłem Traper Uniwersalna i Traper Płoć 

[2013-08-05 10:20]

adamo0

Czemu twierdzisz,że myli ryby ? 

Zmień żyłke główną na cieńszą,a próbowałeś ze świtu lub przy zachodzie, czym nęciłeś ?

Ja należę do szczęśliwców którym udało się złowić Lina,a raczej linka w Utracie.Ale widzieć te ryby w ilości większej jak jedna sztuka od czasu do czasu w tej rzeczce,to jest sukces nie mówiąc już o złowieniu.Być morze w górze rzeki w ok.Błonia to częstszy widok,ale od Pawłowic do jej ujścia Lin jest unikatem.
[2013-08-05 20:21]

wojtekzkiw

ja na takie ryby stosuję żyłkę 0,16 i przypon o grubości 0,8 [2013-08-05 21:10]

Artur z Ketrzyna

Teraz tam jestem prawie codziennie Ze świtu po południu i tak pod wieczorek 
Nęciłem Traper Uniwersalna i Traper Płoć 

Przy takich upałach, jest sporo glonów w wodzie tak więc i zapach gorzej się rozchodzi. Stosuj samą płoć, powiem że dobra jest płoć red firmy perfekt (jakoś tak ta firna się zwie, czerwone opakowanie).
Co do sprzętu to ta główna ciut za gruba. 0.20, do twego przyponu lepsza by była, lub bez przyponu 0,18. Lepsze żuty.  Na płoć można by było zastosować delikatniejszą wędkę taką d0 15-20 g wyżutu. Ale to ma znaczenie przy holu i zacięciu ryby...
Co do przynęt i haka, nie mam zastrzeżeń, mniejsze to już na drobnicę... (ja stosuje haku 8-6, i zakładam 3-5 dzikusów, bo mi zależy tylko na łowieniu grubszych rybek.).
Spróbuj łowić głębiej, lub z dna (zestaw przegruntowany), blisko zwisających konarów.

Ps. możesz też spróbować wydłużyć sam przypon i oddalić ciężarek od haka. Przynęta wtedy będzie zachowywała się bardziej naturalnie, a ryba nie będzie tak szybko czuła oporu i pewniej przynętę chwyci.
[2013-08-08 23:10]