Uszkodzony dolnik kołowrotka

/ 6 odpowiedzi
Witam ostatnio zauważyłem, że mam luźny uchwyt do kołowrotka tzn cała część plastikowa między korkiem górnym a dolnym zaczęła się obracać, wie ktoś może jak to spróbować naprawić? wędka jest już po gwarancji. Z góry dziękuję wszystkim za rady.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik159108


Miałem ten sam problem po prostu skleiłem klejem cyjankowym ale myślę że wystarczy SuperGlue (2013/07/21 21:28)

Pikor


no dobra, ale jak ten klej tam wpuścić? (2013/07/21 21:40)

irex


Witam. Spróbuj obruszać i ściągnąć dolną część korka.Gdyby korek nie miał ochoty się ruszyć to próbowałbym za pomocą strzykawki przekłuwając korek wpuścić klej( lepsza by była żywica z utwardzaczem) do uchwytu.Pamiętaj ,że żywica musi być rzadka bo szczelina między blankiem ,a uchwytem może być bardzo mała.Klej typu super glu nie jest dobrym rozwiązaniem no chyba, że na krótką metę. (2013/07/21 22:37)

esox61


Ostatnio robiłem "nówkę" spiner pewnej znanej firmy gdzie był ten sam motyw (oszczędności na żywicy) ale udało się tak że kij poszedł po naprawie na półkę sklepową. Zawsze jest jakiś luz między korkiem i uchwytem a jeśli go brak to trzeba go uzyskać poprzez odsuwanie tych dwóch elementów od siebie. Klej typu Distal Rapid (przeźroczysty) wpuszczam za pomocą cieniutkiego stalowego drutu w uzyskaną szczelinę, najpierw z jednego końca a potem z drugiego krańca uchwytu. Trochę to pracochłonne ale efekt finalny jest ok. Tym bardziej że ten klej nie pozostawia śladów jak wytrzemy szmatką nadmiar. W ciągu ok 8minut trzeba małą porcję kleju zużyć do jednego krańca a na drugi należy rozrobić kolejną porcję. Zastyga w 10 minut tak że nie nadaje się do klejenia. Twardnieje po kilku 2-3godzinach (2013/07/22 19:13)

Pikor


Witam esox

z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że połączyłeś uchwyt kołowrotka z korkiem z jednej i drugiej strony, tak? mi bardziej chodziło o to żeby połączyć uchwyt z blankiem tylko nie bardzo wiem jak to zrobić bez rozbierania dolnika wędki, ale jeżeli Tobie się to sprawdzilo, to jeśli nie otrzymam innych propozycji, to wypróbuje Twój pomysł, dzięki. Aha jeszcze jedno pytanko kleiłeś to distalem rapid czy distalem classic, bo na rynku są dwa

(2013/07/24 09:49)

esox61


Distalem Rapid i jak się dobrze ten klej wpuści w szczeliny to łączy właśnie uchwyt z blankiem. Cyanoakryle kleją za szybko i mogą nie dotrzeć do głębszych miejsc miedzy uchwytem a blankiem. Powodzenia (2013/08/10 21:48)