Uszkodzony kołowrotek Okuma vs 40fd-proszę o rady

/ 27 odpowiedzi / 8 zdjęć

witam.posidam kolowrotek okuma vs 40fd.sprowadzony z usa.kolowrotek super.tylko po miesiacu uzytkowania pekla sprezyna od kablaka.moze ktos wie gdzie mozna bylo by to naprawic.wiem ze to sprezyna bo sprawdzalem.

u?ytkownik57785


Napisz na priv do kolegi @szczupak1951 (2011/10/12 20:54)

u?ytkownik54091


A może taka?  Najlepiej zrób zdjęcie (a jeszcze lepiej kilka zdjęć) swojego problemu. (2011/10/15 23:03)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

sznobs


do sczupak 1951.jest to sprezynka jak na drugim zdjeciu.ta gorna.podobna jak w dlugopisie.

(2011/10/17 19:47)

withanight88


W kołowrotkach za 700 zł w dodatku sprowadzanych zza graniicy pękaja spręzyny (po miesiącu uzytkowania ?:) 
To ja wole te za 50:) (2011/10/17 19:54)

sznobs


tez bylem nie milo zaskoczony.zeby nie ta feralna sprezyna kolowrotek byl by super. (2011/10/17 20:27)

u?ytkownik54091


do sczupak 1951.jest to sprezynka jak na drugim zdjeciu.ta gorna.podobna jak w dlugopisie.

Trudne do uwierzenia, bo przez tyle lat moich napraw, po raz pierwszy spotykam się z pękniętą taką sprężynką.Zrób zdjęcie i pokaż mi w którym miejscu pękła.Abym Ci mógł pomóc zmierz średnicę zwnętrzną i wewnetrzną oraz jej długość.Może uda mi się znaleźć taką,lub podobną. (2011/10/18 05:41)

sznobs


wczoraj odebralem okume z naprawy z wedkarskiego.wlasciciel mowil ze ma kogos kto naprawia kolowrotki.kablak sie zamymka ale nie tak jak wczesniej.po zamknieciu ma luz z 2mm i otwiera sie luzno.pewnie siedzi tam inna sprezynka i teraz juz jej nie zmierze.tamta pekla w 1/3 dlugosci. (2011/10/18 10:47)

u?ytkownik54091


wczoraj odebralem okume z naprawy z wedkarskiego.wlasciciel mowil ze ma kogos kto naprawia kolowrotki.kablak sie zamymka ale nie tak jak wczesniej.po zamknieciu ma luz z 2mm i otwiera sie luzno.pewnie siedzi tam inna sprezynka i teraz juz jej nie zmierze.tamta pekla w 1/3 dlugosci.

1/3 długości to dla mnie nie jest żaden wymiar!? Jeżeli jest luz 2mm tzn. ,że jedną z przyczyn jest to, że sprężynka jest za krótka! Może być jeszcze skrzywiony wodzik, ten co prowadzi sprężynkę.Ale to jest najlepiej widzieć na własne oczy i mieć go w swoich łapach, wtedy taka usterka to jest pikuś.A na drugi raz ,jak proszisz o pomoc! to nie oddawaj go tak szybko do naprawy.Pozdrawiam Bogdan (2011/10/18 13:33)

u?ytkownik54091


wczoraj odebralem okume z naprawy z wedkarskiego.wlasciciel mowil ze ma kogos kto naprawia kolowrotki.kablak sie zamymka ale nie tak jak wczesniej.po zamknieciu ma luz z 2mm i otwiera sie luzno.pewnie siedzi tam inna sprezynka i teraz juz jej nie zmierze.tamta pekla w 1/3 dlugosci.

1/3 długości to dla mnie nie jest żaden wymiar!? Jeżeli jest luz 2mm tzn. ,że jedną z przyczyn jest to, że sprężynka jest za krótka! Może być jeszcze skrzywiony wodzik, ten co prowadzi sprężynkę.Ale to jest najlepiej widzieć na własne oczy i mieć go w swoich łapach, wtedy taka usterka to jest pikuś.A na drugi raz ,jak proszisz o pomoc! to nie oddawaj go tak szybko do naprawy.Pozdrawiam Bogdan

I jeszcze dodam,że ja takiego kołowrotka nie odebrałbym z naprawy.Zgłoś reklamację! (2011/10/18 13:47)

sznobs


ta niby napraw kosztowal mnie 5zl.nie sprawdzilem dobrze na miejscu.otworzylem kablak zakrecilem kolbka,kablak sie zamknal i pomyslalem ze jest o.k..dopiero w domu zobaczylem ze nie wszystko jest w porzadku.dzieki za odpowiedz ale co teraz? (2011/10/18 15:14)

sznobs


wlasnie rozkrecilem okume i okazalo sie ze siedzi tam ta sama peknieta sprezyna tyle ze zostala rozciagnieta (2011/10/18 19:23)

sznobs


Wlasnie rozkrecilem okume i okazalo sie ze jest ta sama sprezyna tylko rozciagnieta (2011/10/18 19:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik54091


Wlasnie rozkrecilem okume i okazalo sie ze jest ta sama sprezyna tylko rozciagnieta

                                                                                                                                  Ja kołowrotki naprawiam sporadycznie, a części pozostało mi już nie wiele i najpierw muszę sprawdzić ,czy taką sprężynkę mam w swoich starych zapasach. Podaj mi wymiary w/g zdjęcia tzn długość całkowita nr 1 średnica wewnętrzna nr 2 i średnica zewnętrzna nr 3                         (2011/10/19 06:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik54091


OK! Każdy konstruktor wymyśla wszystko po swojemu i ile kołowrotków, tyle różnych rozwiązań.Teraz wszystko rozumiem i wystarczy mi tylko wymiar zewnętrzny oraz jej długość.wymiary m te podałeś fi 3.5mm, oraz długość 26mm.Spróbuje cos takiego znaleźć lub dorobić.niestety ,może to trochę potrwać. (2011/10/21 05:18)

mar83


Gdzie chłopie pomieszkujesz w Łodzi naprawią Ci to za 30 zł (2011/10/21 16:26)

u?ytkownik54091


Żeby konstruktor zastosował w miejscu zielonej linii dodatkowo wodzik w środku sprężynki to ona nigdy by nie pękła, a tak w ona się bardzo wygina (strzałka żółta) i w tym miejscu po jakimś czasie znowu pęknie.Jedyne wyjście, to trzeba mieć takich sprężynek więcej na wymianę.P.S. Po raz pierwszy spotkałem pękniętą taką sprężynkę. (2011/10/23 07:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

sznobs


do Lodzi to ja ma z 350km (2011/10/25 16:17)