Zaloguj się do konta

Uszkodzone przelotki - możliwość naprawy

utworzono: 2012/07/15 09:10
jaskul

Koledzy mam problem- po wypadzie na ryby zauważyłem, że  moim kiju spininngowym została uszkodzona przelotka. Jest to wędzisko Konger Arcus Spinn wyposażone w przelotki sic. Nie wiem jak to się stało (przypuszczam, że podczas transportu) ale w pierwszej, największej przelotce brakuje mi tego "wypełnienia", została mi taka goła metalowa bez wewnętrznego pierścienia.Łowię na plecionkę więc narażona ona jest na przetarcia. Czy da radę w jakiś sposób to naprawić? Czy nie zawracać tym sobie głowy i dalej łowić?...Dodam , że nie znalazłem nic pomocnego na allegro.
[2012-07-15 09:10]

Dandol

A ja proszę o odpowiedź, bratu ostatnio stało się dokładnie to samo :)
[2012-07-15 10:25]

Artur z Ketrzyna

Jedno zasadnicze pytanie.
Przelotka na stopce, czy na pierścieniu (jak w teleskopach, zazwyczaj).

Można zrobić to na 2 sposoby;
1) wymienić całą przelotkę. W sklepie wędkarskim może znajdziemy identyczną.
2) wymienić sam środek przelotki. Jeśli są to przelotki ze spiekiem porcelanowym można to zrobić.
A mianowicie w sklepie wędkarskim szukasz przelotki o tej samej średnicy oczka co przy wędce. Wypychasz z niej ostrożnie spiek, a potem otulinę plastikową. I wsadzasz w naprawianą otulinę, po czym delikatnie wciskasz spiek (za pomocą jakiejś przekładki i szczypczyków).

Ps. następnym razem jak będziesz miał jakiś problem to przydało by się zamieścić jakąś fotkę, by czytająca osoba miała jakiś pogląd na twój problem...
[2012-07-15 10:44]

jaskul

Dzięki Artur, przelotka jest na stopce. A co do zdjęcia, to chciałem je zrobić ale niestety nie mam tak dobrego aparatu(tylko ten w starym tel) aby to uchwycić na zdjęciach ta przelotka wygląda jakby była sprawna. Postaram się wrzucić jak odzyskam aparat;)
[2012-07-15 11:43]