Uszkodzone buty w neopreonach

/ 8 odpowiedzi

• konto usunięte

Witam

Czy ktoś naprawiał pęknięte buty (kalosze) gumowe w neopreonach? Pęknięcie na około 2 cm.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Potarmoszek

Wystarczy kupić u wulkanizatora lub w sklepie z częściami samochodowymi lub rowerowymi "surową" gumę i zwulkanizować ją na dziurze. Kiedyś, dawno temu byłam zmuszona taki manewr wykonać.
Szybciej i lepiej zrobi to sam wulkanizator. (2012/03/28 07:51)

użytkownik90486

Dzięki za informacje, jak nie uwzględnią reklamacji, to będę musiał tak kombinować. Z tym że jest to na zgięciu, po takim zabiegu będzie to w miarę trwałe połączenie? Nie chce mieć stresu, że nad woda nagle mi puszczą.   (2012/03/28 08:21)

pawelz

Wystarczy kupić u wulkanizatora lub w sklepie z częściami samochodowymi lub rowerowymi "surową" gumę i zwulkanizować ją na dziurze. Kiedyś, dawno temu byłam zmuszona taki manewr wykonać.
Szybciej i lepiej zrobi to sam wulkanizator.

Nie da sie tego zawulkanizowac. Probowalem. W wulkanizacji powiedzieli mi ze to nie guma i przy wulkanizacji zrobi sie jeszcze wieksza dziura. Neopreny w wiekszosci maja but nie z gumy ale jakiegos sztucznego tworzywa.
Jedyne co mozesz zrobic to kleic. Jakims dobrym szewskim klejem (wazne zeby byl elastyczny).
Ja poszedlem do szewca , poprosilem o klej i dostalem (za free) maly sloiczek. Po sklejeniu kilka lat trzymalo. (2012/03/28 09:40)

użytkownik90486

Czekam jeszcze na info od przedstawiciela Mikado, czy będzie to podlegać reklamacji.

(2012/03/28 11:28)

Potarmoszek

W przypadku nieuwzględnienia reklamacji, kup butapren , zmatowić trzeba papierem ściernym powierzchnię buta i nanieść klej cieniutko /bardzo cieniutko/ na powierzchni z dziurą oraz na łatce /wskazane by było aby to był taki sam materiał lub podobny/.
Trzeba znaleźć sposób jak to dobrze przycisnąć /do środka prawidło do butów?? a po wierzchu obwiązać ciasno??/. (2012/03/28 11:56)

użytkownik90486

W przypadku nieuwzględnienia reklamacji, kup butapren , zmatowić trzeba papierem ściernym powierzchnię buta i nanieść klej cieniutko /bardzo cieniutko/ na powierzchni z dziurą oraz na łatce /wskazane by było aby to był taki sam materiał lub podobny/.
Trzeba znaleźć sposób jak to dobrze przycisnąć /do środka prawidło do butów?? a po wierzchu obwiązać ciasno??/.

Butaprenem? nie sadze ze to zwiąże mocno :( 

(2012/03/28 12:14)

Potarmoszek

Będziesz mile zdziwiony /klej trzyma gdy go niema - dlatego minimalna ilość i przed sklejeniem zostaw na 5 minut oby odparował z powierzchni nim pokrytych - potem sklej/.

Ale co ja "mężczyznę będę uczyć jak się dzieci robi" ;) (2012/03/28 13:51)

użytkownik90486

heh kleić to ja potrafię, tutaj bardziej odgrywa role wytrzymałość spoiny. Bo mimo wszystko to jakaś tam guma i nie wiem czy ten klej to dobry pomysł. (2012/03/28 14:13)