Uszkodzona przelotka w gruntówce

/ 10 odpowiedzi
Jak naprawić - skleić ostatnią część (przelotkę) w gruntówce; niestety "się złamało". Gruntówka to: "Exstra grund 360"

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

82marco


Kupić nową przelotkę i kropelke :D z doświadczenia wiem że ze starej nie da się nic zrobić, no chyba ze koledze chce się bawić w wydłubywanie pozostałości szczytówki w przelotce.

Najlepiej podjechać do sklepu ze szczytówką aby dobrać rozmiar przelotki i wszystko razem skleić. 

Połamania :D

(2010/10/19 15:46)

ryukon1975


Nie ma sensu naprawiać przelotki,zmierz średnicę i za kilka złotych możesz dokupić taką przelotkę w sklepie wędkarskim. (2010/10/19 15:53)

ryukon1975


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chodzi o samą przelotkę?Jeśli i szczytówka jest uszkodzona i nie nadaje się do użytku to koszt nowej też jest niewielki,trzeba tylko dobrać akcję taką jak miała oryginalna. (2010/10/19 16:00)

pawelek112


Jeżeli Szczytówka Nie Uległa Zniszczeniu To Wystarczy Przykleić Na Kropelkę A Jeżeli Szczytówka Uległa Zniszczeniu To Najlepiej Nie Kombinować Tylko Kupić Szczytówkę Bodajże Kosztuje 17 zł Ale Nie Wiem Jak W Innych Sklepach Wędkarskich Ale U Mnie Kosztują 17 zł
A Przelotki Bodajże Kosztują 1 zł Jak I Nie Taniej.
Pozdrawiam
Krzysiek (2010/10/19 16:22)

kamils125


kolego ucinasz końcówke uszkodzonej szczytówki <jeśli jest uszkodzona>, potem szczytówke polerujesz drobnym papierem ściernym, następnie nowa przelotka <koszt 1-2 zł> i na kropelke, ja tak roobiłem i wszystko w porządku :)
pozdawiam (2010/10/19 16:46)

kaban


Moim skromnym zdaniem wystarczy wymienić przelotkę w zależności od średnicy złamanej szczytówki.Jeżeli nie ma takiej potrzeby to unikałbym kleju typu kropelka(zachodzi chemiczna reakcja z węglem w szczytówce i to miejsce jest nadzwyczaj kruche i podatne na uszkodzenia)i wybrałbym jakiś klej dwuskładnikowy np. poxipol.Wygrzebanie resztek z tej złamanej to żaden problem. (2010/10/19 17:52)

u?ytkownik34009


tak jak kamils125 napisał, idealny sposób, sam tak robiłem z ostatnią przelotką we wklejance i śmiga dalej idealnie (2010/10/19 17:56)

Rufin


Kolego-jeżeli ze starej przelotki wystaje kawałek starej szczytówki ( na zdjęciu widać,że w tym przypadku tak jest) wystarczy lekko podgrzać przelotkę(tylko ostrożnie,żeby nie zniszczyć przelotki) i za pomocą kombinerek wyciągnąć złamaną cześć- wychodzi jak ta lala.Następnie przygotować koniec złamanej szczytówki tak jak opisał to kolega kamils125-tylko czasami bywa tak,że już średnica przelotki jest za mała i bez kupna nowej się nie obędzie.Popróbować zawsze warto. (2010/10/19 18:17)

Gruzinek


Wszystkim bardzo dziękuję za porady (2010/10/19 19:12)

nemo999


Najlepiej dać mi ...ja naprawie. (2010/10/21 08:37)