Uszkodzenia ryb - czy to jest wydra?

/ 1 odpowiedzi
Dzień dobry, cześć i czołem. Mój pierwszy post, więc witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym się zapytać o mój przypadek.
Wczoraj na własnym stawie nagle ukazał mi się następujący obrazek - karaś, którego wpuściłem 2 miesiące temu, pływał zjedzony w połowie od głowy.
Następnie dwie godziny później złowiłem szczupaka, który również okazało się, że jest pocharatany, tym razem od ogona.
Czy myślicie że to wydra? Szczupaki połykają ryby w całości, nie gryzą do połowy. Druga sprawa że szczupaków mam niestey za dużo, wylęgło mi się drugie pokolenie, więc muszę jest też taka możliwość, że pozostały jakieś duże sztuki. Staw miał pierwotnie 800m2 i poprzedni właściciel ok 7-8 lat temu wpuścił 8 szczupaków. Ja sobie powiększyłem staw o drugie tyle 2 lata temu i wyławiam szczupaki ok 1-2 rocznie ; największa mamuśka miała 65 cm około 3 lata temu, ale też była tłusta i z ikrą. Szczupak to żarłoczna bestia, w stawie niemal nie ma karasi mimo systematycznego zarybiania. Od hodowcy się dowiedziałem, że szczupak je 12 kg na każdy 1 kg swojej masy....

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

honan


To raczej na wydrę wygląda. Masz kłopot na stawie. Znany mi sposób to kup sobie konika polskiego i niech chodzi przy stawie. Jego tupanie odstrasza wydrę. Drugi sposób, to pastuch elektryczny z imitacją wybuchu petardy co kilka minut. Wydra potrafi przyzwyczaić sie do stawu i wyczyscić go kompletnie. Jest zwierzakiem prawnie chronionym i to należy uszanować. Poza tym to piękne zwierzę i bardzo opiekuńcze dla swoich małych. Trochę zachodu z aparatem fotograficznym z czujnikiem ruchu i możesz mieć piękne zdjęcia. (2021/07/13 16:12)