Zaloguj się do konta

Ustawienie wędki feederowej.

utworzono: 2014/07/02 22:25
jakubson2k

Witam!

Mam pytanie jak lepiej ustawiać wędkę na feeder pionowo czy poziomo?
[2014-07-02 22:25]

PaKo1482

zależy czy wolisz bolący kark czy oczopląs :)
[2014-07-02 22:33]

jakubson2k

Oczopląs :D Nie no poważnie pytam

[2014-07-02 22:37]

wszystko zależy od rodzaju łowiska oraz pogody panującej w danym dniu. Najpierw napisz gdzie łowisz ?

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-07-02 22:47]

lynx

To zalezy od warunków w jakich łowisz. Jeżeli nie możesz ustawić wędki poziomo to musisz ją postawoć pionowo albo jak pisał mój poprzednik wybieraj co chcesz.
[2014-07-02 22:48]

lynx

wszystko zależy od rodzaju łowiska oraz pogody panującej w danym dniu. Najpierw napisz gdzie łowisz ?

Pozdrawiam Boczny Trok

Co za róznica gdzie łowi. Ważne jest jakie warunki ma stanowisko i ewentualnie pogoda /mam na mysli wiatr/.
[2014-07-02 22:51]

Pozdrawiam Boczny Trok

Co za róznica gdzie łowi. Ważne jest jakie warunki ma stanowisko i ewentualnie pogoda /mam na mysli wiatr/.

Ano ogromna. Bo czym innym jest łowienie na jeziorze a czym innym na rzece, zwłaszcza dużej. W pierwszym przypadku może ustawić wędeczki jak chce, w drugim tylko na sztorc. W szczególności gdy ma sie wyrzucone zestawy daleko.
[2014-07-02 23:53]

przemo1980

Pozdrawiam Boczny Trok

No chyba jeżeli w rzece to im wyżej kij, mniej żyłki w wodzie tym lepiej :-) Wiatr wiatrem ,oko prawdziwego wędkarza potrafi na szczytówce odróżnić branie od bujania wędziskiem przez wiatr lub kołysania przez fale ...

[2014-07-02 23:56]

lynx

Wlasciwie to piszemy o tym samym tylko innymi słowami.
[2014-07-03 22:17]

jakubson2k

Łowię nad zalewem.(w Radkowie był ktoś?)
[2014-07-03 22:46]

Moczykij70

W takim przypadku, jeśli masz wystarczająco miejsca na łowisku to ustawiaj poziomo. Przy wietrznej pogodzie, szczytówka jak najniżej przy tafli wody.

Pzdr.

[2014-07-04 11:29]

darek-salamon

Jezeli masz malo miejsca na lowisku a tylko wolny prześwit miedzy trzcinami, na wzrok dobre bo nie meczy tak jak patrzenie na cieniutką szczytówkę są swingtipy.Moim zdaniem reagują lepiej na delikatne brania. [2014-07-04 13:01]

darek-salamon

Jezeli masz tyle miejsca ze wędkę mozesz ustawić równolegle do brzegu,mozna zrobić sobie taką tablicę przed którą ustawiasz szczytówkę  też oczy się nie męczą bo widać szczytówkę na jednolitym tle tym bardziej w nocy.Przy pomalowaniu farbami fluorescencyjnymi daje to zajewisty efekt ,.kolor szczytówki dobierasz sobie do takiego tła.Nie masz kurwików w oczach i wedkowanie staje się przyjemniejsze. [2014-07-04 13:09]

darek-salamon

Jezeli chcesz tak lowić na wodzie stojacej mozesz nie ma przeciwskazań,ale jak wiatr się zerwie to lipa.A karczycho i oczy przy takim wędkowaniu są nadwyrężone do granic wytrzymałości.Dzwoneczki? Tez nie bo bedą dzyn dzyn przy silnym wietrze robiły. [2014-07-04 13:14]

sebaworoch

darek-salamon nie chce cie obrazić ale pieprzysz jak poczaskany z tą tablicą [2014-07-04 15:33]

notaki

I tu się mylisz kolego. Jesli lowisz dlugie godziny , taka tablica dobrze się sprawdza .
Przy poziomym ustawieniu wedki dobrze jest jesli leży ona poziomo pod szcytowką i ma narysowaną kreskę  pod ktorą ustawiamy wstepne napięcie szcytowki. Zdecydowanie lepiej sie patrzy na gładkie tło niż na trawę, czy nie daj Bóg pofalowaną powierzchnię wody, a ustawienie szcytowki pod kreskę pozwala bez pudła zauwazyć najlżejsze brania .
[2014-07-04 18:04]

darek-salamon

darek-salamon nie chce cie obrazić ale pieprzysz jak poczaskany z tą tablicą

Nie wydaje mi się zebyś zakładał wątek.Nic tu do Ciebie kolego nie jest kierowane.Po co te toksyczne uwagi?Pozwol się wypowiedzieć zainteresowanemu.Co Ci do tego kogo pieprzę.Jak pozwolisz ta ja będę wybierał ok? [2014-07-04 18:08]

darek-salamon

I tu się mylisz kolego. Jesli lowisz dlugie godziny , taka tablica dobrze się sprawdza .
Przy poziomym ustawieniu wedki dobrze jest jesli leży ona poziomo pod szcytowką i ma narysowaną kreskę  pod ktorą ustawiamy wstepne napięcie szcytowki. Zdecydowanie lepiej sie patrzy na gładkie tło niż na trawę, czy nie daj Bóg pofalowaną powierzchnię wody, a ustawienie szcytowki pod kreskę pozwala bez pudła zauwazyć najlżejsze brania .

Tak masz racje bezsprzecznie ,mozna dodać sciankę na dole ,Jak i z jednej bocznej strony( od lądu) co osłoni szczytówkę  w większym stopniu od wiatru.Tylko inwencja wędkarza i wszystko. [2014-07-04 18:16]

notaki

A tu: http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2906&Itemid=104 nawet instrukcja jak taki ekranik samodzielnie i prosto wykonac ( ten akurat jest pionowy )
Z braku laku dobry kit, więc tak naprawde wystarcza cokolwiek o jednolitym, gładkim kolorze połozone pod szczytówke, co pozowoli odpocząc oczon od ciągłych drgań poruszającej się trawy, krzaczków czy wody.
Ja np. często uzywam swojej skrzynki wedkarskiej ( czarna ) z podnoszoną rączką ( czerwona, ktorej uzywam jako wskaźnika położenia szczytówki ;-). Jako, ze raczka chowa sie w zagłębieniu , na noc wystarczy do niego wrzucić swietlik. Zagłębienie powoduje, ze nie jarzy w oczy, a pozwala widziieć ruchy szczytówki
[2014-07-04 20:21]

SVT

Z tymi ściankami Darek dobrze piszę. Spotykałem się wczesną wiosną, z wędkarzami na Wiśle. Widziałem jak coś takiego używali, nie wiedziałem wcześniej, do czego to ma służyć. Jak wiadomo wczesną wiosna, to pogody wietrzne. Nad rz. Wisła, zawsze wiatrzysko się zrywa, gdyż to otwarta rzeka od osłon. Dokładnie chodzi mi o odcinek Tczew-Gdańsk. Najszerszy odcinek Wisły w Polsce. Zapytałem jednego miejscowego, do czego to służy. Odpowiedział z uśmiechem na twarzy, sygnalizator lepiej sprawujący się niż kupne.  [2014-07-05 09:28]

darek-salamon

Skoro mozna sobie coś ulepszać czemu nie? By wedkowanie bylo przyjemniejsze a nie gechenną to wprowadzajmy udogodnienia jedym takim jest taki patencik .Nie róbmy z drgającej szczytówki wyłącznie feederów bo feeder to metoda ( nazwa koszyczka podajnika)nie nazwa wedki.I feederem mozna łowić ryby teleskopową wędką jak i trzy częściową. A drgać moze trawka ,kawalek drutu jak i swingtip tańcząca szczytówka.A to fajny pomysł na oczy i wiatr.Fotka. [2014-07-05 13:48]

mateusz-falkiew

Skoro mozna sobie coś ulepszać czemu nie? By wedkowanie bylo przyjemniejsze a nie gechenną to wprowadzajmy udogodnienia jedym takim jest taki patencik .Nie róbmy z drgającej szczytówki wyłącznie feederów bo feeder to metoda ( nazwa koszyczka podajnika)nie nazwa wedki.I feederem mozna łowić ryby teleskopową wędką jak i trzy częściową. A drgać moze trawka ,kawalek drutu jak i swingtip tańcząca szczytówka.A to fajny pomysł na oczy i wiatr.Fotka.
                                                                                                                                                                                                                                                                          Powiem ci kolego że to bardzo dobry patencik na chimerycznie biorące rybki tylko niewiem czy na rzeczne wyprawy byłby dobry raczej na jeziorowe zasiadki ale pomysł na taki sygnalizator jak najbardziej udany 

[2014-07-06 13:47]

lynx

Skoro mozna sobie coś ulepszać czemu nie? By wedkowanie bylo przyjemniejsze a nie gechenną to wprowadzajmy udogodnienia jedym takim jest taki patencik .Nie róbmy z drgającej szczytówki wyłącznie feederów bo feeder to metoda ( nazwa koszyczka podajnika)nie nazwa wedki.I feederem mozna łowić ryby teleskopową wędką jak i trzy częściową. A drgać moze trawka ,kawalek drutu jak i swingtip tańcząca szczytówka.A to fajny pomysł na oczy i wiatr.Fotka.

Wczoraj i dzisiaj korzystałem z takiego. Do tego jeszcze sygnalizator pod katem na wyższej podpórce i feederek w nocy sygnalizuje jak trzeba.
[2014-07-06 23:56]