Ustawianie echosondy

/ 4 odpowiedzi
Mam prośbe czy ktoś może wie jak ustawic tą echosonde? Mam ją jakiś czas i niewiem jak ją ustawic,mam instrukcje obsługi lecz i tak jest z nią coś nietak.pływałem po jeziorku próbując ją ustawic lecz w niekturych miejscach pokazywało mi mase dużych ryb,no ale chyba to było niemożliwe aby taka masa ryb była w jednum skupisku.Prosze was o pomoc i z góry dziękuje.W sobote wybieram sie na rybki wiec jak byście mogli to czekam na odpowiedzi.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

lukasz2223

Napisz dokłądniej  z czym masz problem,Mam model 150 z którym pływam od niedawna ale świetnie daje rade.Odezwij sie ewentualnie na prv,to postaram się pomóc (2013/07/01 10:43)

użytkownik27096

Kolego najprościej to napchaj do butelki 0,5l piachu czy kamieni przywiąż do jakiegoś sznurka i wypłyń na głębszą wodę opuść butelkę na kilka metrów i baw się ustawieniami czułości w ten sposób możesz dojść do ustawień które będą Cie interesowały, żeby echo nie pokazywało drobnicy. (2013/07/01 10:59)

bluehornet

utworzono: 2013/07/02 09:45

Jak ustawić echosondę ?

damiangrzeskowiak
Mam prośbe czy ktoś może wie jak ustawic tą echosonde? Mam ją jakiś czas i niewiem jak ją ustawic,mam instrukcje obsługi lecz i tak jest z nią coś nietak.pływałem po jeziorku próbując ją ustawic lecz w niekturych miejscach pokazywało mi mase dużych ryb,no ale chyba to było niemożliwe aby taka masa ryb była w jednum skupisku.Prosze was o pomoc i z góry dziękuje.W sobote wybieram sie na rybki wiec jak byście mogli to czekam na odpowiedzi.

wysłano: 2013/07/02 10:38

JKarp
CześćWybacz Damian ale Ty skup się na tym żeby pokazywała ukształtowanie dna, czy jest muł czy twarde, czy są rośliny i ewentualnie przeszkody pod wodą a nie szukaj ryb ;-)Na pewno masz ustawienie tzw fabryczne - ustaw takie i wtedy baw się czułością i czym tam chcesz. Wyłącz Fishalarm bo będzie pikać bez opamiętania nie tylko na rybach ale nawet patyk w toni wywoła alarm. Ustaw koniecznie alarm głębokości - żebyś nie zawadził śrubą silnika lub czujnikiem echa o dno lub jakąś przeszkodę.
Wbrew pozorom ryby mogą skupiać się w duże stada i nie jest to dziwne.JK

wysłano: 2013/07/02 15:18

msciwoj
To wcale nie musiało być duże skupisko a kilka rybek, rybki pływają i się przemieszczają więc echo wskazuje ich położenie, ty też płyniesz więc jest ruch wystarczy ułamek sekundy i rybka jest w innym miejscu więc echo może pokazać ci 1 rybkę na ekranie jako 2 lub więcej, teraz dodaj sobie jakieś małe stadko ryb i będziesz miał efekt dużej ławicy :) fajna funkcja z tym wyszukiwaniem ryb ale jednak ważniejsze jest czytanie dna choć jak ja pływam to i czasem ustawiam wyszukiwanie chociaż coś się dzieje :)

(2013/07/02 21:13)