Zaloguj się do konta

Uśmiercanie ryb po 00.00 w nocy

utworzono: 2011/04/14 21:19
smakosz

Tak się zastanawiam,że od tego roku będąc pod namiotami będę musiał zabijać ryby,które mam w siatce zaraz po godzinie 12 w nocy.Zgodnie z rejestrem każda ryba złowiona i wpisana do rejestru przed godziną 24 musi być zabita do północy gdyż po tej godzinie od nowa wypełniamy rejestr.Jedynym wyjściem jest chyba przepisanie złowionych ryb dzień wcześniej i wtedy unikniemy mandatu.
[2011-04-14 21:19]

Zdaje mi się że trzymanie  ryb tyle czasu w siatce  jest nie bardzo ....
A ryby wpisuje się tylko te które ma się zabrać i robisz to po zakończeniu wędkowania.Bez  względy czy jesteś na nocy .

[2011-04-14 21:31]

ReBeXeR

Właśnie tez nie mam pojęcia jak to jest z tą nocką może przejdę się do PZW i o to zapytam bo chce się wybrać też na taką wyprawkę pozdrawiam ReBeXeR
[2011-04-14 21:44]

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez
siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz.

Ja bym w rejestrze dopisał jednak godzinę o której zaczynam wędkowanie
[2011-04-14 21:52]

smakosz

A ryby wpisuje się tylko te które ma się zabrać i robisz to po zakończeniu wędkowania.Bez  względy czy jesteś na nocy .

[2011-04-14 22:04]

smakosz

U nas w okręgu każdą rybę,którą wkładamy do siatki trzeba wpisywać do rejestru.I nie chodzi mi o trzymanie ryb przez 24 godziny.Jadąc nawet na nockę zahaczamy o dwa dni połowowe.

[2011-04-14 22:06]

To jakieś dziwne przepisy
W innych Okręgach pisze ze po zakończeniu łowienia ryby wpisuje się w rejestr  a u was w PT ze po złowieniu wpisuje się w rejestr
[2011-04-14 22:22]

Wiem , że to chore ale teraz trzeba każdą rybę wpuszczone do siatki wpisać OD RAZU do rejestru. Nawet jeśli część chcesz potem wypuścić. I jest to zapisane w nowym RAPRie więc dotyczy wszystkich kół PZW w całej Polsce. Jeśli chodzi o nockę to wydaje mi sie , iż trzeba wpisać w dokumenty dwa dni połowów. Pytanie tylko co limitami? Zabijać ryby przed 00.00 czy nie? Trochę to bez sensu. Zresztą jak prawie cały ten RAPR. [2011-04-15 00:33]

arus

Witam. No a co koledzy jeśli będę miał ochotę na tej nocce na rybkę z grilla? Mam się zwinąć i dopiero zjeść kolację? Czy może smażyć czy piec razem z łbami i płetwami ? Pozdrowionka
[2011-04-15 07:23]

Yubari

Tak to jest jak urzędasy na siłę chcą pokazać że są potrzebni i wymyślają różne gnioty prawne bez zdrowego rozsądku, a ty człowieku kombinuj co poeta chciał przez to powiedzieć a i jeszcze zapłać za wydajną pracę urzędów.
[2011-04-15 09:49]

ruffio

Kto wie,może za rok będziemy wpisywać godzinę do rejestrów połowów i od wpisanej godziny będzie liczyła się doba.
[2011-04-17 08:54]