Zaloguj się do konta

Urządzenia hydrotechniczne

utworzono: 2012/09/18 12:29
89krzysztof

Witajcie, Będąc dziś nad wodą rozmawiałem z innym wędkarzem, między innymi na temat tego, co na zdjęciu. 
Czy jest to urządzenie hydrotechniczne i w związku z tym należy zachować regulaminową odległość od tego [chyba] jazu ?  [2012-09-18 12:29]

MASTINO

Nie Krzysztof. To jest próg denny, czyli budowla hyrotechniczna służąca regulacji dna, a takich zakaz nie dotyczy. W RAPR jest zapis o tym.  [2012-09-18 12:45]

adler

Serwus.

Tak, zgadzam się z odpowiedzią Maćka . Krótko, progi denne służą podniesieniu poziomu wody w rzece-cieku oraz spowolnić jej bieg, więc jest budowlą hydrotechniczną i więc możesz śmiało łowić w takich miejscach.

[2012-09-18 13:07]

MASTINO

Hehe.....Takie progi, tylko wyższe, są na Kamienicy w Nowym Sączu i pamiętam, że jako dzieciak z kolegami kąpiąc się tam siadaliśmy na górze tej kaskady i do takich siateczek po cebuli łapaliśmy wyskakujące pod prąd rzeki na te progi chyba pstrągi :))))))))) Oczywiście nie były to ryby na tyle duże, żeby zabierać je mamie do domu, ale fajna zabawa była:)))) [2012-09-18 13:44]

MASTINO

O, tak to wygląda: [2012-09-18 13:48]

89krzysztof

ok, dzięki. Temat do zamknięcia ;)  [2012-09-18 14:31]

JOPEK1971

Niestety ale u mnie pod takim urządzeniem nie można łowic.Jest to"próg stabilizacyjny" pod Włocławską tamą. [2012-09-18 15:44]

pawelz

Niestety ale u mnie pod takim urządzeniem nie można łowic.Jest to"próg stabilizacyjny" pod Włocławską tamą.

Moze to wynikac nie z RAPR a wewnetrznych przepisow okregu.
Podobnie bylo z tzw szyna ponizej Zalewu Sulejowskiego. Byl okres (jakies 25 lat temu - dokladnie nie pamietam) gdzie byl wprowadzony zakaz lowienia ponizej "szyny".
[2012-09-18 15:57]

MASTINO

Niestety ale u mnie pod takim urządzeniem nie można łowic.Jest to"próg stabilizacyjny" pod Włocławską tamą.

Ale RAPR czegoś takiego nie określa/wymienia. Musieli chyba Wam dowalić dodatkowo w Okręgu taki dopis korzystając z tego- "innych urządzeń do...".

d) łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne

[2012-09-18 16:13]

JOPEK1971

Ale RAPR czegoś takiego nie określa/wymienia. Musieli chyba Wam dowalić dodatkowo w Okręgu taki dopis korzystając z tego- "innych urządzeń do...".

d) łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne

U nas jest zakaz łowienia do 700m od tamy,próg znajduje się ok 400-500m od tamy.

[2012-09-18 16:18]

JOPEK1971

Moze to wynikac nie z RAPR a wewnetrznych przepisow okregu.
Podobnie bylo z tzw szyna ponizej Zalewu Sulejowskiego. Byl okres (jakies 25 lat temu - dokladnie nie pamietam) gdzie byl wprowadzony zakaz lowienia ponizej "szyny". 

Tak,to jest wewnętrzny przepis.Kilka lat temu były ustawione bakany które wyznaczału strefę ,teraz nie ma i nie wiadomo gdzie ta granica się kończy.

[2012-09-18 16:23]

MASTINO

700 metrów????????????? Uhhhhhhhhh............ [2012-09-18 16:23]

JOPEK1971

700 metrów????????????? Uhhhhhhhhh............

Byc może na taką decyzje miał wpływ kler,gdyż w tej strefie jest krzyż(pomnik) upamiętniający śmierc ks.J.Popiełuszki,i wędkarz jest tam nie mile widziany.Rybak pod egidą pzw może tam łowic,wędkarz niestety nie.

[2012-09-18 16:30]

JOPEK1971

U nas jest zakaz łowienia do 700m od tamy,próg znajduje się ok 400-500m od tamy.

[2012-09-18 16:42]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia