Urządzenia hydrotechniczne

/ 13 odpowiedzi
Witajcie, Będąc dziś nad wodą rozmawiałem z innym wędkarzem, między innymi na temat tego, co na zdjęciu. 
Czy jest to urządzenie hydrotechniczne i w związku z tym należy zachować regulaminową odległość od tego [chyba] jazu ? 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MASTINO


Nie Krzysztof. To jest próg denny, czyli budowla hyrotechniczna służąca regulacji dna, a takich zakaz nie dotyczy. W RAPR jest zapis o tym.  (2012/09/18 12:45)

adler


Serwus.

Tak, zgadzam się z odpowiedzią Maćka . Krótko, progi denne służą podniesieniu poziomu wody w rzece-cieku oraz spowolnić jej bieg, więc jest budowlą hydrotechniczną i więc możesz śmiało łowić w takich miejscach.

(2012/09/18 13:07)

MASTINO


Hehe.....Takie progi, tylko wyższe, są na Kamienicy w Nowym Sączu i pamiętam, że jako dzieciak z kolegami kąpiąc się tam siadaliśmy na górze tej kaskady i do takich siateczek po cebuli łapaliśmy wyskakujące pod prąd rzeki na te progi chyba pstrągi :))))))))) Oczywiście nie były to ryby na tyle duże, żeby zabierać je mamie do domu, ale fajna zabawa była:)))) (2012/09/18 13:44)

MASTINO


O, tak to wygląda: (2012/09/18 13:48)

89krzysztof


ok, dzięki. Temat do zamknięcia ;)  (2012/09/18 14:31)

JOPEK1971


Niestety ale u mnie pod takim urządzeniem nie można łowic.Jest to"próg stabilizacyjny" pod Włocławską tamą. (2012/09/18 15:44)

pawelz


Niestety ale u mnie pod takim urządzeniem nie można łowic.Jest to"próg stabilizacyjny" pod Włocławską tamą.

Moze to wynikac nie z RAPR a wewnetrznych przepisow okregu.
Podobnie bylo z tzw szyna ponizej Zalewu Sulejowskiego. Byl okres (jakies 25 lat temu - dokladnie nie pamietam) gdzie byl wprowadzony zakaz lowienia ponizej "szyny". (2012/09/18 15:57)

MASTINO


Niestety ale u mnie pod takim urządzeniem nie można łowic.Jest to"próg stabilizacyjny" pod Włocławską tamą.



Ale RAPR czegoś takiego nie określa/wymienia. Musieli chyba Wam dowalić dodatkowo w Okręgu taki dopis korzystając z tego- "innych urządzeń do...".

 d) łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne

(2012/09/18 16:13)

JOPEK1971


Niestety ale u mnie pod takim urządzeniem nie można łowic.Jest to"próg stabilizacyjny" pod Włocławską tamą.



Ale RAPR czegoś takiego nie określa/wymienia. Musieli chyba Wam dowalić dodatkowo w Okręgu taki dopis korzystając z tego- "innych urządzeń do...".

 d) łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne


U nas jest zakaz łowienia do 700m od tamy,próg znajduje się ok 400-500m od tamy.






(2012/09/18 16:18)

JOPEK1971


Niestety ale u mnie pod takim urządzeniem nie można łowic.Jest to"próg stabilizacyjny" pod Włocławską tamą.

Moze to wynikac nie z RAPR a wewnetrznych przepisow okregu.
Podobnie bylo z tzw szyna ponizej Zalewu Sulejowskiego. Byl okres (jakies 25 lat temu - dokladnie nie pamietam) gdzie byl wprowadzony zakaz lowienia ponizej "szyny". 
Tak,to jest wewnętrzny przepis.Kilka lat temu były ustawione bakany które wyznaczału strefę ,teraz nie ma i nie wiadomo gdzie ta granica się kończy.
(2012/09/18 16:23)

MASTINO


700 metrów????????????? Uhhhhhhhhh............ (2012/09/18 16:23)

JOPEK1971


700 metrów????????????? Uhhhhhhhhh............


Byc może na taką decyzje miał wpływ kler,gdyż w tej strefie jest krzyż(pomnik) upamiętniający śmierc ks.J.Popiełuszki,i wędkarz jest tam nie mile widziany.Rybak pod egidą pzw może tam łowic,wędkarz niestety nie. (2012/09/18 16:30)

JOPEK1971


Niestety ale u mnie pod takim urządzeniem nie można łowic.Jest to"próg stabilizacyjny" pod Włocławską tamą.



Ale RAPR czegoś takiego nie określa/wymienia. Musieli chyba Wam dowalić dodatkowo w Okręgu taki dopis korzystając z tego- "innych urządzeń do...".

 d) łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne


U nas jest zakaz łowienia do 700m od tamy,próg znajduje się ok 400-500m od tamy.






(2012/09/18 16:42)