Urwane pokrętło w sygnalizatorze Videotronic

/ 3 odpowiedzi
Witam nie orientuje się ktoś czy mógłbym gdzieś dostać samo pokrętło do videotronica? Może u samego producenta? Podczas silnego brania przelotka w nią uderzyła... i utonęła w błocie.
kedzio


Otworzyć obudowę. Sprawdzić symbol potencjometru ( jeśli jest oznaczony). Jeśli nie ma oznaczeń, zmierzyć odpowiednim miernikiem oporność. Udać się do najbliższego elektronika ( sklep z podzespołami) i poprosić o dopasowanie podobnego. 

Tak zrobiłem, potem wymieniłem własnoręcznie. Działa.

To są typowe potencjometry i nie powinno byc problemu. Ostatecznie możesz toto dać komuś kto sie zna na elektronice i z pewnoscia naprawi ustrojstwo. Żadne klejenie nic nie da.

(2014/09/20 21:23)

kamael


Cześć, ja kiedyś zgubiłem pokrętło od Koneserów, napisałem maila do producenta czy mi nie sprzedadzą samego pokrętła, poprosili o adres i wysłali mi 2 sztuki za darmo... jeśli nadal mają takie rewelacyjne podejście do klienta nie powinieneś mieć problemu. U mnie ta firma zyskała w oczach.
(2014/09/21 16:37)

elektryk18


dzięki panowie za tak rewelacyjne odp, dzięki za pomoc! najpierw zadzwonie do producenta jeśli mi nie wyślą udam się do sklepu elektronicznego. (2014/09/26 22:24)