Zaloguj się do konta

Urlop na Lubelszczyźnie

utworzono: 2012/05/28 20:57
pan zielonka

Witam serdecznie. Wybieram się z początkiem sierpnia z rodziną pod namiot. Interesują mnie okolice Zamościa ( w promieniu 100 km.) Szukam jeziora gdzie ja będę mógł nałowić się ryb (leszcze, duże płocie, jak i sandacze, okonie i szczupaki) a żona z dziećmi poleżeć na plaży. Nie znam tej części kraju zbyt dobrze, więc może ktoś podpowie... Dodam, że jadę z małymi dziećmi więc musi to być pole namiotowe zorganizowane (sanitariaty, prąd, plac zabaw ...), a jednocześnie w miarę spokojne (w nocy nad wodą wolę słuchać rechotu żab i plusku wioseł łodzi niż dudnienia dyskotekowych głośników i darcia cię przyjeżdżającej nad wodę pijanej młodzieży.) Jeśli ktoś zna takie cudowne miejsca w tym rejonie - to ja poproszę... [2012-05-28 20:57]

Erni

Witam serdecznie. Wybieram się z początkiem sierpnia z rodziną pod namiot. Interesują mnie okolice Zamościa ( w promieniu 100 km.) Szukam jeziora gdzie ja będę mógł nałowić się ryb (leszcze, duże płocie, jak i sandacze, okonie i szczupaki) a żona z dziećmi poleżeć na plaży. Nie znam tej części kraju zbyt dobrze, więc może ktoś podpowie... Dodam, że jadę z małymi dziećmi więc musi to być pole namiotowe zorganizowane (sanitariaty, prąd, plac zabaw ...), a jednocześnie w miarę spokojne (w nocy nad wodą wolę słuchać rechotu żab i plusku wioseł łodzi niż dudnienia dyskotekowych głośników i darcia cię przyjeżdżającej nad wodę pijanej młodzieży.) Jeśli ktoś zna takie cudowne miejsca w tym rejonie - to ja poproszę...



Witam

http://www.jezioro-biale.pl/

w razie pytań pisz
[2012-05-29 09:42]

wariat1404

blizej kolega bedzie mial do zbiornika w Nieliszu, okolo 25 km [2012-05-29 09:46]

pan zielonka

Witam

http://www.jezioro-biale.pl/

w razie pytań pisz


Dzięki, jezioro ładne,duże i dużo atrakcji- nie wiem czy nie za dużo. Obejrzałem trochę fotek i... straszy tam tłok. 10 lat z rzędu jeździłem nad może i w końcu chciałbym trochę odpocząć. Jeśli masz jakieś doświadczenia związane z tym miejscem to opisz proszę bliżej sytuację. Może jest tam jakiś spokojny zakątek?

W zeszłym roku byłem w Brennie k/o Leszna u Kacpra http://www.brenno.of.pl/    -cudowne miejsce na urlop. Czegoś takiego szukam.

[2012-05-29 23:13]

pan zielonka

Ten Nielisz jest ciekawy. Coś więcej na temat? Znalazłem dwie informacje, które mnie poruszyły...

1) Obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb poza bojami wyznaczającymi łowisko. 

-strach zabierać odległościówkę.

2)http://www.rybobranie.pl/wiadomosci/1982/24/wrzuc_monete_a_dostaniesz_robaka 3.

- to mi się podoba 

Bardzo proszę o dalsze sugestie i opis doświadczeń. Może jestem trochę wybredny, ale ciężko jest zadowolić jednocześnie wędkarza, jego żonę, dwójkę małych dzieci i namiot. ;)

[2012-05-29 23:25]

wariat1404

dalej Ci kolego nie pomoge bo bylem raz nad tym zbiornikiem z kijem i to w taka pogode ze trzeba bylo po 2 godzinach sie zwijac do domu wiec duzo nie nazwiedzalem. takze kolega musi jeszcze popytac ewentualnie poszukac na wlasna reke o przystosowaniu zbionika do takich wypraw rodzinnych. Z Zamoscia kolega daleko mial nie bedzie wiec bedzie mogl sobie zrobic obczajke zbiornika zanim rodzine cala wyciagnie nad wode;) [2012-05-30 09:09]

pan zielonka

Dzięki Wariat za dobre chęci. Niestety obczajki nie zrobię bo ja z Wrocławia jestem, a w okolicy Zamościa rodzinę mam do odwiedzenia- jak już wypocznę. Niestety rodzinka kompletnie nie kumata w tych sprawach.

Nie musi to być tak blisko Zamościa, byle by po trasie z Wrocka. Interesują mnie sprawdzone miejscówki.

[2012-05-30 18:15]

OverKing

Mój znajomy tam jeździ na weekendy i potrafi przywieść z jednej nocki 15 kg leszczy płotek. Polecam Zbiornik Nielisz.:)
[2012-05-30 18:55]

glut897

niedaleko bugu granicznego pan bedzie,moze tam warto poszukac jakiegos miejsca na wypoczynek
[2012-05-30 21:38]

kasalka

 Nielisz. Wspaniałe miejsce.
Tymi bojami się nie przejmuj za bardzo, są rozmieszczone koło zapory.
Nocleg. Hmm pól namiotowych nie znam. Lokalna społeczność raczej nastawiła się na agroturystykę. Ja jeżdżę tam kilka razy w roku (w miarę możliwości) z dużą ekipą (8-12 ludzi) wędkarsko-wycieczkową i wynajmujemy dom.
Poszukaj może pokoju w jakiejś agroturystyce lub hotelu w Nieliszu, Deszkowicach, Michałowie lub Szczebrzeszynie. Niedawno (chyba w grudniu) otworzono koło Nielisza jakis taki obiekt.
Zbiornik w ubiegłym roku był koszony co zminimalizowało ilość zaczepów. Jest dużo ładnej ryby. Oraz cisza i spokój.
Biała ryba jest dostępna z brzegu natomiast na drapieżnika miejscowi wywożą zestawy niemal na środek jeziora i mają niezłe efekty.
[2012-05-30 23:42]

mazur76

Witam. Jeśli to ma być w okolicach do 100 km od Zamościa, to polecam najgłębsze jezioro pojezierza łęczysko- włodawskiego - jezioro piaseczno, jeśli chodzi o ryby to przy kilkudniowej zasiadce na pewno coś się wydarzy, rybostan: szczupak, okoń (było zgłoszenie do ww o takim pow. 2 kg złapanym na białe robaki) węgorz, lin, karp, płoć no i koluch,, jest tam także miejsce dla płetwonurków i trzeba uważać na pływające boje, rozmowa z nimi bezcenna rzecz,, wędkować można z brzegu jest także kilka pomostów no i z łódki, z brzegu wędkowanie jest uciążliwe ze względu na pas roślinności, jeśli chodzi o infrastrukturę turystyczną jest kilka ośrodków także żona z dziećmi tez powinni mieć co robić, minus to fakt że jest ono prawie dookoła zabudowane domkami jednorodzinnymi no i od południowej strony bywa w wakacje trochę głośna dyskoteka,, plus wędkarski to fakt że można zaczepić "potwora", polecam wędkowanie nocne,, jeśli chodzi o dokumenty to na jeziorze można wędkować bez dodatkowych zezwoleń wystarczy opłata na okręg lubelski.
http://dwpolesie.pl/jezioro.html - tu jest parę fotek    [2012-05-31 08:15]

batory4

Na Roztoczu masz jeszcze faje rzeki pstrągowe
najlepsze to Por z odcinkiem No kill oraz Wieprz
Na Porze w tym sezonie miałem dwa kropki ponad 50cm
Polecam

[2012-05-31 15:54]

pan zielonka

Witam. Jeśli to ma być w okolicach do 100 km od Zamościa, to polecam najgłębsze jezioro pojezierza łęczysko- włodawskiego - jezioro piaseczno, jeśli chodzi o ryby to przy kilkudniowej zasiadce na pewno coś się wydarzy, rybostan: szczupak, okoń (było zgłoszenie do ww o takim pow. 2 kg złapanym na białe robaki) węgorz, lin, karp, płoć no i koluch,, jest tam także miejsce dla płetwonurków i trzeba uważać na pływające boje, rozmowa z nimi bezcenna rzecz,, wędkować można z brzegu jest także kilka pomostów no i z łódki, z brzegu wędkowanie jest uciążliwe ze względu na pas roślinności, jeśli chodzi o infrastrukturę turystyczną jest kilka ośrodków także żona z dziećmi tez powinni mieć co robić, minus to fakt że jest ono prawie dookoła zabudowane domkami jednorodzinnymi no i od południowej strony bywa w wakacje trochę głośna dyskoteka,, plus wędkarski to fakt że można zaczepić "potwora", polecam wędkowanie nocne,, jeśli chodzi o dokumenty to na jeziorze można wędkować bez dodatkowych zezwoleń wystarczy opłata na okręg lubelski.
http://dwpolesie.pl/jezioro.html - tu jest parę fotek   


Widzę, że masz kolego to jeziorko nieźle "obcykane". Jeśli orientujesz się jakie ceny są za wypożyczenie łódki i czy dają bez patentu, to proszę napisz.


[2012-06-02 13:44]

mazur76

Jeśli chodzi o wypożyczenie sprzętów pływających nad jez. piaseczno to n ie mam bladozielonego pojęcia   (jestem szczęśliwym posiadaczem ruchomego sprzętu pływającego), wydaje mi się że można by było takową wypożyczyć w ośrodku prowadzonym przez uniwersytet przyrodniczy lub po drugiej stronie przy pomoście można wypożyczyć kajak lub chyba rower wodny. Istnieje jeszcze inna możliwość wypożyczenia domku letniskowego gdzie często jest opcja wraz z łódką wędkarską. [2012-06-04 08:01]

Mucha-Boguslaw

Jeśli na rybki + rodzinka,to polecam Ci J.Uściwierz,to typowo wędkarskie miejsce,od Zamościa koło 60km.Tutaj oprócz pola namiotowego znajdziesz tanie kwatery,bar,i sprzęt pływający.Co do Nielisza i J Piaseczno,potwierdzam...również cudowne miejsca,bywam tam dość często.Pozdrawiam...:)
[2012-06-14 16:07]

Morciaty

Uważam, że Nielisz jest zdecydowanie najlepszym miejscem. Jak wspomniał ktoś wyżej można wynająć sobie dom lub pokoje w bardzo atrakcyjnych cenach. A i wędkowanie sprawi ogromną radość poprzez piękne ryby. Co do Jeziora Białego - jeśli chcesz uniknąć gwaru, tłoku, dyskotekowego dudnienia i chamstwa to odradzam to miejsce.
[2012-06-14 16:23]

Morciaty

No i jeszcze jedno jak mogłem zapomnieć! Mieszkam 25km od Chełma, jakieś 70km od Zamościa, moje miejsce zamieszkania znajduje się 9 km od Bugu, który graniczy z Ukraina. Chodzi mi dokładnie o miejscowość Dubienka. Są tam jeszcze dwa zbiorniki na których na co dzień łowię z Dobrymi Efektami: Zbiornik Deusze i Zalew Dubienka. Są tam gospodarstwa agroturystyczne, dobry dojazd do łowisk, dobrze zaopatrzone sklepy spożywczo przemysłowe, można kupić zanętę wędkarska i inne akcesoria (prócz białych robaków niestety). Jest również szkoła z placem zabaw, kortem tenisowym i boiskiem do piłki nożnej. Znajduje się tam również Ośrodek Zdrowia. Bug w tych okolicach jest całkowicie dziki i przez to nieobliczalny.
[2012-06-14 16:32]